Zavrieť

Porady

Problémy s PC

Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
Posledné 2 týždne sa mi samovoľne vypína PC - v čase keď na ňom nepracujem. Po vypnutí sa už nereaguje na nič.
Po odpojení zo siete (od napätia) a znova pripojení sa už dá zapnúť. O 2-3 dni sa znova z ničoho-nič vypne.
Prosím o radu PC zdatných poraďákov v čom môže byť problém?
Ďakujem.

Prajem pekný deň
Viera
Usporiadat
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Ďakujem nie som z Košíc. A jedná sa o úpne nový počítač. Robím to cez F1, ale nebaví ma to. Preto to riešim. Môže to súvisieť s nižším napätím o ktorom som písala v skorších príspevkoch?
0 0
Freddy Freddy

Freddy je offline (nepripojený) Freddy

Hm, teoreticky môže byť dôvodom nízke napätie - aké je nízke? Trebalo by vyskúšať niekde inde, kde je normálne napätie, alebo zapojiť pred počítač záložný zdroj (to vrelo odporúčam, predsalen chráni počítač, s ktorým pracujeme a sú tam naše dáta). Ale každopádne by som odporučil zavolať technika, ktorý by pozrel nastavenia BIOSu, otestoval stroj. Problém môže byť aj na základnej doske, a v tom prípade by to trebalo reklamovať. Žiaľ takto na diaľku viac neviem pomôcť...
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Aj tak ďakujem za odporúčania. Niečo už spravím.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

alex1
Môžete mi pomôcť?

IDE Channel 1 no 80 conductor cable installed
CPU is unworkable or has been changed. Please recheck - CPU SOFT MENU
Ďakujem
Rozhodne odporucam zavolat technikovi. Treba skontrolovat kabel medzi doskou s procesorom a harddiskom. Ci je tam 80 zilovy kabel. Ak ano, treba skontrolovat HD, ak nie, treba ten 40 zilovy kabel vymenit za 80 zilovy.
Ale takato hlaska predsa moze nastat len pri novom pocitaci doplnanom starymi komponentami, inac si to neviem predstavit.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ak je to úplne nový počítač tak je ešte v záruke,reklamuj v predajni lebo môžeš niečo zničiť a na to sa už záruka nevzťahuje.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

bepo
Ak je to úplne nový počítač tak je ešte v záruke,reklamuj v predajni lebo môžeš niečo zničiť a na to sa už záruka nevzťahuje.
Ani nie, len 80 zilovy kabel k disku umoznuje pouzivat rychlejsi prenos dat. Ale ked je len 40 zilovy kabel, tak prenos dat musi byt pomalsi aj napriek tomu, ze v BIOSe je nastaveny mod pre rychlejsi prenos. Zrejme preto pri startovani BIOS protestuje :-).
Ale detaily radit nebudem, na to naozaj treba niekoho, kto tomu aspon trosku rozumie.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Ďakujem Vám. Keď som kúpila a vybalila, zistila som, že k nemu nemám kábel. tak mi dodali dodatočne. Už od začiatku mi hneď na prvé zapnutie nenabehne. Musím kábel vyberať zo zástrčky. Nič. Potom zo zdroja.Nič Zase zástrčka. Potom nabehne. Keď som to reklamovala, povedali, že im to nerobí a že im to nabehlo hneď.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Zbytočne nešpekuluj a nič s tým nerob,zanes do predajne a nech to pred tebou zapnú.Počítač sa sám musí spustiť bez akýchkoľvek hlášok,od toho sú predajcovia aby to nastavili.
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
to Majopa: Nie vsetko drahe, musi byt aj dobre a zvlast to plati na Slovensku. Pokial sa v tom nevyznas, radsej poslat niekoho, kto tomu rozumie. Uz sa parkrat stalo, ze predavac ti preda lacnu a nekvalitnu suciastku do PC za cenu drahej a kvalitnej suciatky. Takze bacha aj na taketo investicie, lebo za rok ich mozes kupit dost a 3 x 5000,- je pekna suma za obycajny zdroj



Majopa
Čo to znamená : trochu nižšie napätie.

Kto pracuje s cennými dátami, mal by sa zamyslieť nad kúpou záložného zdroja.
Cena od cca 3500 Sk. Zariadenia majú aj prepäťovú ochranu.
Lepší zdroj cca 5000 Sk.
Lepšia prevencia ako potom oprava PC ( záruka sa nevzťahuje, ak vám vyhorí PC), prídete o dáta na disku a za obnovu dát zaplatíte 10000 SK.
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
alex1
Ďakujem Vám. Keď som kúpila a vybalila, zistila som, že k nemu nemám kábel. tak mi dodali dodatočne. Už od začiatku mi hneď na prvé zapnutie nenabehne. Musím kábel vyberať zo zástrčky. Nič. Potom zo zdroja.Nič Zase zástrčka. Potom nabehne. Keď som to reklamovala, povedali, že im to nerobí a že im to nabehlo hneď.
ak to nemas daleko, daj si tu namahu a nech ho zapnu v predajni pred tebou. Aspon sa presvedcis, ci su spolahlivi alebo zistis, co si pripojila nespravne
0 0
sign sign

sign je offline (nepripojený) sign

Ahoj Viki,

prepáč za neskorú reakciu, dlhšie som tu nebol. Tvoj problém je na ~90% hardvérový a nie softwérový (čiže žiadna reinštalácia Windows/antivírus). Čo sa týka hardware tak 60% chyba zdroja, 30% chyba základnej dosky, 10% chyba iného komponentu. Toľko porovnanie Tebou diagnostikovaného stavu so štatistikou z praxe.

Odporúčam vyhľadať servis. Keďže tu asi nie je povolené robiť reklamu na moju firmu, napíš mi súkromnú správu.

Braňo

PS: Dúfam, že som týmto nikoho nenahneval (Admin)
Naposledy upravil sign : 10.08.05 at 02:15 Dôvod: kozmetika
0 0
Majopa Majopa

Majopa je offline (nepripojený) Majopa

JanaF
to Majopa: Nie vsetko drahe, musi byt aj dobre a zvlast to plati na Slovensku. Pokial sa v tom nevyznas, radsej poslat niekoho, kto tomu rozumie. Uz sa parkrat stalo, ze predavac ti preda lacnu a nekvalitnu suciastku do PC za cenu drahej a kvalitnej suciatky. Takze bacha aj na taketo investicie, lebo za rok ich mozes kupit dost a 3 x 5000,- je pekna suma za obycajny zdroj
5000,- je pekna suma za obycajny zdroj - mal som na mysli záložný zdroj - UPS, nie zdroj do počítača.
0 0
pituka pituka

pituka je offline (nepripojený) pituka

clovek
Ja mam opacny problem. V PC som mal namontovany Windows 2000Me, prerobili mi ho na Windows XP a odvtedy po odhlaseni ho neviem vypnut, iba tak, ze ho vypinam zo siete. podla montera bios je ok nastaveny. Neviete niekto poradit? Ja som technicky antitalent?
pituka
0 0
Majopa Majopa

Majopa je offline (nepripojený) Majopa

Ak to v predchádzajúcom Windowse chodilo, chyba je vo Windows XP. Pravdepodobne niesu nainštalované všetky ovládače pre základnú dosku počítača. Alebo ovládače niesú v poriadku.Treba si prizvať niekoho, kto vie inštalovať WIN XP a vie aj riešiť problémy kompatibility hardwaru, aby nainštaloval najnovšie ovládače.
Mal som podobný problém na Windows 98. To, čo nainštaloval samotný windows nechodilo, nevypínalo sa PC. Windows nainštaloval ovládač o ktorom si myslel, že je OK a on nebol OK.


pituka
Ja mam opacny problem. V PC som mal namontovany Windows 2000Me, prerobili mi ho na Windows XP a odvtedy po odhlaseni ho neviem vypnut, iba tak, ze ho vypinam zo siete. podla montera bios je ok nastaveny. Neviete niekto poradit? Ja som technicky antitalent?
pituka
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

pituka
Ja mam opacny problem. V PC som mal namontovany Windows 2000Me, prerobili mi ho na Windows XP a odvtedy po odhlaseni ho neviem vypnut, iba tak, ze ho vypinam zo siete. podla montera bios je ok nastaveny. Neviete niekto poradit? Ja som technicky antitalent?
pituka
Ja mám WXP, a tiež som mala taký problém, že sa PC nevypínal. Nikto nevedel poradiť, tak som zavolala hotline Microsoft a oni cez tf. navigovali a opravilo sa to. Vraj to boli vírusy. Tf.: 02/67296296
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, poradíte mi - dostala som nový počítač, s Windowsom XP, predtým som pracovala na historickej "386" a môj pracovný skladový program beží
v dose. Potrebovala by som (aj keď iba dočasne - tak na 3-4 mesiace)pracovať v tomto starom programe. Viem, že je to smiešne, už málo kto používa také dosovské programy, že sú s nimi problémy.

Ale napriek tomu by som bola strašne rada, keby som este chvilku mohla pracovat v tomto starom programe, ale na novom pocitaci.
Výrobca programu mi napísal, ako si treba PC nastaviť, ale presviedčajú ma tu, že to nejde.
Pre správnu činnosť programu je nutné vykonať nasledovné nastavenie v počítači:

· v súbore autoexec.bat príkaz SET CLIPPER=F150
· v súbore config.sys príkaz FILES=150

Ak používate Windows XP nastavenia sa robia v súboroch:
\Windows\System32\autoexec.nt SET CLIPPER=F150
\Windows\System32\config.nt FILES=150

Keď sa na to pozriete, na tie nastavenie, je to realizovateľné.
Je s tým veľa roboty asi to sama nedokážem nastaviť.

Prosím Vás o zhovievavosť a trpezlivosť.
Ďakujem a želám Vám pekný deň.

0 0
Jurho Jurho

Jurho je offline (nepripojený) Jurho

mal som podobný problém -
v biose je jednoducho nastavená kritická hodnote teploty - proste ked toho spustíš naozaj veľa, resp. náročné veci, resp. máš bedňu počítača na nevhodnom mieste -. nemá dostatočné nasávanie - vypne sa..........
doporučujem otvoriť PC, povysávať - vyčistit a ak sa dá, tak dokúpiť najaké prídavné chladanie........
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, prosim kuknite prispevok 37
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Pre AntekaK:
Neviem či používašTotalcommandér,tak ti popíšem ako to upraviť z Windowsu.

Daj -Štart / Tento počítač / Disk C

Ak tam vidíš súbory autoexec.bat a config.sys tak ideme ďalej. Ak nie, tak si musíš povoliť zobrazovanie skrytých a systémových súborov.
Hore v okne daj - nástroje - možnosti priečinka-zobrazenie a tu si skontroluj:
Nemala by byť zafajknutá možnosť - Skryť chránené súbory operačného systému
Nemala by byť zafajknutá možnosť - Skryť prípony známych súborov
Teda povolila si si ich zobrazovanie - Doporučujem keď skončíš úpravy znova si nastav ich skrytie.
Nižšie v Skryté súbory a priečinky si zvoľ možnosť - zobraziť skryté súbory a priečinky.
Teraz v hornej časti okna zvoľ - použiť pre všetky priečinky a dolu daj - použiť a klikni na OK. Mala by si už nové súbory vidieť v hlavnom adresári C.
Prejdi do adresára Windows/System32 - a tu si nájdi súbor autoexec.NT
Klikni naň pravým a zvoľ - úpravy. Ak ti len ponúkne možnosti tak zvoľ otvoriť v notepade. Súbor sa otvorí (je to len textový súbor), choď celkom dole a napíš - SET CLIPPER=150 a zavri súbor. Zmeny daj zapísať.
To isté urob aj s config.nt. Tam by už mal byť riadok files=xxx - a xxx zmeň na 150.

Zmeny sa uplatnia po reštarte systému.

Písal som ti to preto, že ti to poradili z firmy kde si program zakúpila. Ale neviem či má podporu pre Windows. Ak je to len DOS, tak len "dúfaj" že sa to spustí. Ak nie bude s tým viac problémov ako osohu.

Mnoho zdaru a dúfam že sa ti to pomocou tejto malej kuchárky podarí.
Naposledy upravil Stevo5 : 08.03.08 at 12:31
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, neviem, čo sa deje s PC. Vcera sa nam nedal vypnut, ani gombikom.
Dnes som pustila NOD na kontrolu, ale vzdy mi prestane kontrolovat pri tomto subore:C:\Documents and Settings\Kacena\Local Settings\Temp\JETB15D.tmp Neviem, co to je za subor, skusila som ho hladat, a ked som ho akosi nasla, chcela som ho zmazat, (mozno by potom ani nebezal PC), ale nedalo sa to, vraj subor vyuziva ina aplikacia. Nemala som nic otvorene, velkost tohto suboru bola 0, bol tam vcerajsi datum. PC teraz potrebujem, doslaka, ide predlzene volno, myslite, ze tam mam volaky virus?
Dakujem a zelam pekne velkonocne sviatky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať