Zavrieť

Porady

náležitosti fa. z tretích krajín

Mám otázku, kde v ktorom § si mám pozrieť aké presne náležitosti majú byť uvedené na došlej fa. z tretej krajiny/Taiwanu/.
Musí nám dodávateľ na jeho fa.uvádzať všetky údaje o nás - okrem komplernej adersy a nášho IČO aj naše IČ DPH alebo DIČ?
potrebujem to zistiť čo najskôr.
Vďaka a pekný deň.
Naposledy upravil porfin : 19.05.04 at 06:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzi je offline (nepripojený) zuzi

    také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac zuzi
    Náležitosti faktúr z tretieho sveta nie sú nikde popísané, v zákone o DPH sú popísané v §71 a 72 tuzemské a EÚ. Ja by som vyžadovala adresu a prípadne IČO. DIČ je pre dodávateľa nepodstatný údaj. A DPH vám aj tak musí vyrubiť colnica.

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    A ešte v zákone je spomenuté, že na žiadosť DU musí daňovník zabezpečiť preklad do SK

    selena je offline (nepripojený) selena

    selena
    V § 72 z o DPH je uvedené, že ak vystavujem fa do iného ČŠ, tak tam musí byť odkaz na § 43, podľa kt. si uplatňujem oslobodenie od dane.
    Pri vystavovaní fa do 3. krajín však nikde nie je uvedené, že tam musí byť odkaz na § 47. Či som to niekde prehliadla?

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    selena, ani ja som to nenasla, takze asi nemusi byt, ono to je asi zrejme, ze ide o vyvoz, ked na fa bude uvedena 3.krajina
    ked fakturujeme do EU, tak su tam moznosti, viacero § podla ktorych oslobodzujeme (§43, §45), alebo presuvame miesto vzniku danovej povinnosti (§15, §16), takze asi toto je dovod, preco pri tychto fa musime ten § na fa uvadzat - moj nazor

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    porfin, tvoja otázka znela: aké náležitosti má mať došlá faktúra z tretej krajiny (Taiwan)?
    Myslím, že neviem, lebo Taiwanský zákon o DPH, resp. iný zákon, ktorý hovorí o vystavovaní faktúr nepoznám.
    Teba by mali zaujímať iba tvoje vyšlé faktúry, nie?
    Pekný deň

    náležitosti fa. z tretích krajín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.