Zavrieť

Porady

pomozte

ahojte kto mi poradit.troska blizsie o mojej situacii.som rozvedena s 2 detmi.3 maja mi konci materska dovolenka a v mojej praci kde som pracovala 12 rokov mi dali vystup.som bez prace a v nasom regione kde byvam aj bez prac. moznosti.skusala som rozne prace na dohodu ale je to v podstate dost malo aby som z toho nejako prezila.byvam v 2izbovom byte na ktorom mam aj pozicku.totiz uvazujem o tom ci zobrat akukolvek pracu ktora sa mi vyskytne i ked bude na dohodu alebo si urobit rekvalifikaciu a zalozit si zivnost .mam vsak z toho strach nakolko ma moje podnikanie uzivy a ci je to pre zenu samu z 2 detmi realne.podotykam ze nemam ziadne skusenosti z oblasti podnikania.ale nechcem sa vzdat chcla by som slusne zit len mam niekedy obavy z toho ze sa mi to nepodari.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    v čom konkrétne by si chcela podnikať?

    zaregistruj sa na úrade práce - urob si reklafikačný kurz a požiadaj o príspevok na podnikanie / nevratný
    myslela som ako kozmeticka ale vahan neviem ci to nie je blbost.lebo si vlastne spravim kurz ale nemam prax a urcite mi jeden kurz nebude stacit

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podnikanie je hlavne - alebo najmä o odvahe začať.
    Potom ťa to bude tlačiť, budeš riešiť problémy, ale o tom je život.
    V podnikaní nemôžeš vedieť isto, či ti to vyjde a čo z toho budeš mať.
    Ale ked píšeš, že vlastne nemáš inú možnosť, tak je to šanca.... nariekanie nepomôže.
    Odborníčku jeden kurz z teba neurobí, ale určite niečo vieš - akúmaš školu, využi základy, ktoré máš.
    Ked chodím na kozmetiku,pedikúru, masáže apod..... vždy sa pýtam, ako sa k tej profesii dostali. Mnoho prípadov je z núdze cnosť - prišli o prácu, rekvalifikovali sa a žijú si v novej profesii dobre. Teda slušne skromne , ale dá sa.
    mas pravdu ze to je o odvahe ale pre mna aj skok do neznama robila som 12 rokov vychosku a licenie bol taky konicek.od zajtra zacinam chodit na kurz tak mi drzte palce.dik za dodanie odvahy uja som tak trosku straspitlik.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    maš v tom prax, plus kurz, tak si to odskúšaj na kamrátkach a známych, potom sa vrhni na podnikanie, Držím palce.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    juliakordula Pozri príspevok
    ... licenie bol taky konicek....
    Čo môže byť lepšie, ako spraviť si z koníčka živobytie? Len si ešte omrkni, akú budeš mať v meste konkurenciu. A držím palce.
    ahojte tak chodim na ten kurz len teraz mame prazdniny.uz ku mne chodia kamaratky na upravu obocia masaze a pod.minule som stretla svojho ex.je na tom strasne opija sa spinavy sedel na lavicke.neviem ako mu mam pomoct ja sa ho bojim ale nechcem aby stratil zmysel zivota a chut zit.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    julinka,
    super, držím palčiaky

    minule som stretla svojho ex.je na tom strasne opija sa spinavy sedel na lavicke.
    neviem ako mu mam pomoct
    ja sa ho bojim ale nechcem aby stratil zmysel zivota a chut zit.
    ahojte stale si este hladam pracu.potrebujem púracu ihned.neviem preco ale akosi sa mi vyhyba a to nechavam cisla v predajniach.posielam ziadosti vsade kde sa da.stale nic .robim to zle ako mam na to ist.potrrebujem nutne pracovat.ako mi poradite.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    julka
    skúšala si na www.profesia.sk, alebo prostrednctvom úradu práce?
    máš vytypované, čo by si chcela robiť?
    alebo by to mohlo byť na začiatok hocičo - pre seba si odpovedz v čom si 100% dobrá - či je o takú prácu záujem, ap.
    mozno hladam dovody neviem.robim si teda ten kozmeticky kurz.konci v oktobri ale ja nebudem mat na to aby som vyckavala kedy si budem moct otvorit zivnost a ci pridu ku mne ludia.potrebujem prachy.co viem?robila som len tu vychosku.nic viac.potom len kratke brigadicky.ale nutne potrebujem istu a dobre zaplatenu pracu s prac.dobou kedy budem met deti v skolke a v skole.vsetko je to bud na 3 smeny cestovat .financnictvo obch.zastupca.neviem ako to mam sko mbinovat s detmi.niektori zamestnanci neberu zeny s detmi.a ja im nemozem zarucit ze ked budem mat deti chore ze nazostanem na ocerke.dalej flexibilita.ja musim mat vopred stanoveny cas aby som si pripoadne zmeny vedela zariadit.neviem mozno ze sa na to uzkoprso pozeram potrebujem sa otom s niekym poradit
    chcela som sa este opytat .na otvorenie zivnosti cez urad ako to je musim ist cez zivnostensky urad a co k tomu potrebujem.niekto mi hovoril ze musim mat 3 rocnu prax.ako to je?dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.