Zavrieť

Porady

dohoda o skončení pracovného pomeru

chcela by som poprosiť o radu. Podpísala som ukončenie pracovného pomeru paragraf 60. Pracovnala som v tejto firme 6 mesiacov.Chcela som sa spýtať, či mám nárok na odstupné, ked sme sa pri podpisovaní na ňom dohodli, ale teraz mi ho zamestnávateľ nechce vyplatiť. Vdohode mám uvedení len paragraf 60, ale nie je tam uvedený dôvod ani výška odstupného. Chcela by som vedieť či je pri tomto paragrafe zákonom stanovené 2mesačné odstupné. Výpoved dohodou som mala k 28.2.2009, chcela by som vedieť,či sa s tým dá ešte niečo robiť.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    na odstupné je nárok len v prípade, že v dohode je písomne uvedený organizačný dôvod ukončenia prac.pomeru. Bohužial asi s vami zamestnávatel vypiekol, ked vám to síce slúbil, no v dohode to neuviedol.

    ved pozri priamo Zákonník práce klikni na modré písmenká ZP (potom si zvol aktuálne znenie, lebo sa ti zobrazí znenie od 1.1.06) ,
    § 60 hlavne ods.2
    + § 76 ods. ods.1 (odstupné)
    Takže, asi nemám nárok na odstupné aj ked som dostala výpoved zo dňa na deň a nemala som ani 2-mesačnú výpovednú lehotu ani odstupné. V zmluve nemám napísaný ani dôvod ani výšku odstupného. Ďakujem

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Slavinka77 Pozri príspevok
    Takže, asi nemám nárok na odstupné aj ked som dostala výpoved zo dňa na deň a nemala som ani 2-mesačnú výpovednú lehotu ani odstupné. V zmluve nemám napísaný ani dôvod ani výšku odstupného. Ďakujem
    Výpoveď si nedostala ale dohodli ste sa na ukončení PP.To je rozdiel. Nie, odstupné nedostaneš. Vybabral s tebou.

    dohoda o skončení pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.