Zavrieť

Porady

súhrný výkaz v MRP

Prosím poraďte. Mám vo výstupoch Súhrný výkaz DPH.Faktúru odoslanu do zahraničia uvediem v 13-§43. ale vo výkaze mám 0 hodnotu.Treba niečo ponastavovať?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak nie, musíš mať na vo faktúre v: položky faktúry zadané v kolonke: Typ - T (stlač F4 - T=tovar súhrn DPH áno. A je potrebné mať v adrese vypísané IČ DPH pre tú krajinu.

    drekos je offline (nepripojený) drekos

    drekos
    Lenka ,veľmi pekne ďakujem.Funguje to.Ja som to robila ručne,ale mám problem.Urobila som to spätne a mám tam rozdiely,pretože napr.1Q som udala čiastky s platným kurzom,kedy som vystavila FA aj tovar v ten deň bol odoslaný,splatnosť mám až 70 dní,v peňažnom denníku zaučtujem až pri úhrade FA-v apríli,a tam je úhrada trocha iná-iný kurz.Takže v r07 Daň.priznania bude ZD iný ako v súhrnom výkaze.Keď si to DÚ porovná zistí rozdiel.Prosím poraď ako to robíš ty?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja súhrnný vôbec nerobím, len som vedela o tej možnosti.
    Napíš aké účtovníctvo - JU alebo PU?
    Potom sa na to pozriem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pozrela som to, ja som to mala v poriadku, nič sa nezmenilo ani úhradou faktúry ak som mala iný kurz. Sumu mi zobralo priamo z faktúry, podľa dátumu vystavenia, dátum bol ten istý ako dátum daňová povinnosť a rovnal sa aj dátumu dodania. DPH som mala také isté ako súhrn. Do DPH sa berú základy podľa faktúr, nie kedy sa zanamenajú úhrady do denníka. Pri úhrade v denníku by mal byť typ DPH 19. Vo faktúre typ DPH 13.

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    ahojte, aj ja mam otazocku, vystavila som fa do rakuska za vyrobu a montaz okien, typ DPH 13, odvolala som sa na § 43,islo to sukromnej osobe bez DIC, ako je to v tomto pripade so suhrnnym vykazom?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pokiaľ nemáš zadané IČ DPH v adrese tak MRP Ti nezoberie túto sumu do súhrnného výkazu. §43 - Podľa ktorého odseku si postupovala?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    (3) - oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je predmetom spotrebnej dane. Máš za svoju výrobu spotrebnú daň?

    drekos je offline (nepripojený) drekos

    drekos
    Lenka,ďakujem,chýba bola v tom,že firma menila obchodný názov a mne vyhodilo v tom období len údaje z tej prvej adresy.Jeto v poriadku,tak ako si mi poradila.Ešte raz Ti ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.