Zavrieť

Porady

zmluva o spoluvlastníctve auta - prevod

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o pomoc v takejto situácii:
S priateľom, s ktorým žijeme u mojich rodičov, ale nemáme deti ani iné väčšie záväzky sme kúpili auto. Bohužiaľ sme nemali hotovosť, takže sme potrebovali vybaviť pôžičku. Keďže priateľ pracoval v novej firme a nemal zmluvu na dobu neurčitú, v žiadnej banke mu nechceli pôžičku poskytnúť. Takže som ju vzala na seba, s tým, že priateľ bude posielať peniaze mne a ja ich budem ďalej odvádzať na pôžičku.
Ale aby to nebolo málo komplikované, auto je napísané na priateľa.
Viem, že je možnosť napísať ma do papierov ako spoluvlastníka, alebo ako používateľa, ale táto možnosť sa mi moc nepáči, pretože v prípade, že by sa priateľovi niečo stalo, auto by v dedickom konaní získala jeho mama, ako prvý dedič, a tá by mi ho nenechala, aj keď ho vlastne platím.
Chcela by som spísať zmluvu a dať ju potvrdiť u notára s tým, že v prípade smrti alebo nejakého úrazu by auto prešlo na mňa. A takisto, ak by sme sa náhodou rozišli a on by nezaplatil splátku, tiež by prešlo do môjho vlastníctva.
Prosím Vás preto o pomoc v štylizácii tejto zmluvy. Neviem to nejako postaviť do zmysluplného znenia.
Ďakujem všetkým
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    To je uplne jednoduche. Napiste kupno-predajnu zmluvu kde priatel (akoze) predal auto Tebe. Na nej bude overeny priatelov podpis. K tomu si daj splnomocnenie na prepis vozidla na Tvoje meno a v pripade, ze pride situacia o ktorej hovoris, bez problemov prepises auto na seba. Ak ste s priatelom spolu zadobre, nemal by byt problem so vzajomnou doverou, nie?

    zmluva o spoluvlastníctve auta - prevod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.