Zavrieť

Porady

zostatok dovolenky

Prosím o radu. Dňa 15.7. mi končí zamestnanec PP. Tento dátum som zadala i do OLYMPu, ktorý mi automaticky prepočítal zostatok dovolenky. Problém je, že mu to vyšlo 10,5 dňa. Podľa zákona ale žiadny poldeň dovolenky neexistuje. Čo s tým? Zaokrúhliť hore, či dole.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Alenocka je offline (nepripojený) Alenocka

    Alenocka
    doplním: tento výpočet zostatku dovolenky je u zamestnanca ktorý má
    nárok na 20 dní dovolenky za rok.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Alenocka
    doplním: tento výpočet zostatku dovolenky je u zamestnanca ktorý má
    nárok na 20 dní dovolenky za rok.
    práve preto vychádza poldeň.

    Nataša je offline (nepripojený) Nataša

    usilovná pracovníčka Nataša
    Dotyčný zamestnanec mal nárok na 25 dní dovolenky.

    K tomu pol dňu dovolenky: ak mi príde zamestnanec, že chce pol dňa dovolenku, tak mu ju dám a tak mu ju zadám i do mzdy? Olymp: kód 310, 4 hodiny? Aký paragraf ošetruje ten pol deň?

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    Nataša
    Dotyčný zamestnanec mal nárok na 25 dní dovolenky.

    K tomu pol dňu dovolenky: ak mi príde zamestnanec, že chce pol dňa dovolenku, tak mu ju dám a tak mu ju zadám i do mzdy? Olymp: kód 310, 4 hodiny? Aký paragraf ošetruje ten pol deň?
    Nataša, 1/2 dňa dovolenky môže zamestanec čerpať jedine v prípade, že mu vychádza nárok na takýto poldeň. Teda ak mu po prepočítaní alikvotnej časti nároku na dovolenku vychádza 1/2 deň ako vo vašom prípade. Ak zamestnanovi po prepočítaní nároku nevychádzajú 1/2 dni, tak ich nemôže ani čerpať.

    Ak má nárok na 25 dní je potrebné v hlavnom pracovnom pomere do políčka odpracované roky a dni zadať tieto zo zápočtových listov. V prípade, že zadáte viac ako 15 rokov, tak program automaticky bude prepočítavať alikvotnú časť z 25 dní.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Nataša
    Dotyčný zamestnanec mal nárok na 25 dní dovolenky.

    K tomu pol dňu dovolenky: ak mi príde zamestnanec, že chce pol dňa dovolenku, tak mu ju dám a tak mu ju zadám i do mzdy? Olymp: kód 310, 4 hodiny? Aký paragraf ošetruje ten pol deň?
    Ak má nárok na dovolenku a chce si čerpať len 4 hodiny, tak má na to nárok. Prípadne si pozri diskusie na túto tému, napr. link http://www.porada.sk/showthread.php?...ight=dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.