Zavrieť

Porady

Co je najlepsie pre konatela v sro? byt zamestnanec alebo vyplacat si odmeny z prijm

Mam sro uz par mesiacov, a zatial som si nestanovil ani plat, ani odmeny, no vybral som si nejake peniaze na osobnu zivot z uctu, s tym, ze ich vratim a dam to vsetko do poriadku, no platit 19% je pre mna vela a najradsej by som bud preinvestoval zisk alebo LEGALNE platil co najmenej dani.

poradi niekto v tychto tazkych casoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    zaciatocnik80 Pozri príspevok
    Mam sro uz par mesiacov, a zatial som si nestanovil ani plat, ani odmeny, no vybral som si nejake peniaze na osobnu zivot z uctu, s tym, ze ich vratim a dam to vsetko do poriadku, no platit 19% je pre mna vela a najradsej by som bud preinvestoval zisk alebo LEGALNE platil co najmenej dani.

    poradi niekto v tychto tazkych casoch?
    nezakladaj dve témy na tú istú problematiku ktorú sa pýtaš. Skús aj najprv hľadať zadaním do vyhľadávača.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Na tvoju otazku "Co je najlepsie pre konatela v sro? byt zamestnanec alebo vyplacat si odmeny z prijm...".

    Zamestnanec odvadza odvody do ZP, SP a dan. Zaroven za neho zamestnavatel odvadza tiez ZP a SP.

    Z odmeny konatela sa odvadza len ZP (10% zamestnavatel) 4% zamestnanec a dan z prijmu 19%.

    Co je najlepsie pre konatela v sro? byt zamestnanec alebo vyplacat si odmeny z prijm

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.