Zavrieť

Porady

výživné na plnoleté deti

Pred mesiacom sme,ja a moje deti,ešte stredoškoláci odsťahovali od manžela, zatial sme ešte nie sme rozvedené, na deti už dlhšie neprispeje, má väčší majetok, ale nemá pravidelný príjem, o výživnom nechce sa dohodnuť, vraví po ňom všetko deti budú zdediť. Ako postupovať, vykašlať na výživné a čakať na jeho smrť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak su deti plnolete, musia o vyzivne na seba poziadat same.
    V ziadnom pripade necakat na dedicstvo - to moze a nemusi byt.
    Zit z niecoho potrebuju teraz a na ich vyzive sa maju podielat obaja rodicia.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Deti sú školopovinné, takže musí prispievať na ich výživu.Ak ste vo finančnej núdzi, môžete požiadať aj o výživné na seba.
    Informujte sa aj na sociálnom úrade, tam Vám pomôžu a poradia.
    To, že raz budú po ńom deti dediť nikde neobstijí

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Nech požiadajú o výživné čo najskôr, lebo na plnoleté deti sa nedá žiadať spätne, iba odo dňa podania návrhu. Rovnako aj na manželku. Teraz bude platiť výživné a po smrti budú dediť.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    iriska Pozri príspevok
    Teraz bude platiť výživné a po smrti budú dediť.
    Ak nerozhajdáka majetok, aj to sa môže stať. Lebo nie je povinnosťou zanechať dedičstvo.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    podajú si návrh na určenie výživného, kde sa uvedie presne navrhovateľ: dieťa, nar...., adresa...., občan SR
    môže ho zastupovať matka (ak sa necíti na také súdne spory s otcom), ale treba pripojiť plnú moc na zastupovanie (najlepšie je ak na konci tej plnej moci ešte matka dopíše "plnú moc prijímam" a podpis)
    odporca: neplatiaci rodič, nar. ...., adresa..., občan SR

    Uvedú sa všetky dôvody, prečo žiada výživné, presne od kedy (resp. od podania návrhu), ako prebieha starostlivosť zo strany rodičov, aké má výdavky a potreby a výšku výživného... Ak jej odporca zamestnaný, nebála by som sa žiadať aj 100EUR a viac.

    Návrh treba vlastnoručne podpísať a podať na súd v 4? vyhotoveniach (1 pre seba na potvrdenie, 1 pre odporcu, 1 do spisu a 1 ... pre istotu)
    ahoj...chcela by som sa opytat kde a ako si mam poziadat o zvysenie vyzivneho nakolko uz mam 18 rokov a musim on poziadat sama,ze?prosim o radu....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    rianna1234 Pozri príspevok
    ahoj...chcela by som sa opytat kde a ako si mam poziadat o zvysenie vyzivneho nakolko uz mam 18 rokov a musim on poziadat sama,ze?prosim o radu....
    pozri napr. príspevok č. 8

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    samozrejme, treba o to žiadať na súde (na tom, kde sa o výživné žiadalo pôvodne) + prečítaj celú tému, príp. odkaz, príp. vyhľadaj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.