Zavrieť

Porady

Tabuľka

ahojte, chcela by som sa opytat, nenajde sa tu dobra dusa, ktora mi pomoze? Robim tabulku v exceli (konkretne mam Open Office, ale v podstate maju rovnake funkcie) a neviem ako mam uzamknut prvy riadok aj prvy stlpec, proste aby mi tam ostali ked budem mat dlhu tabulku. neviem ci ma chapete, ale rada este raz vysvetlim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    Aj v exceli, aj v office sa to robi rovnako.
    Umiestni sa kurzor na bunku, ktora ma byt lavou hornou bunkou rolujucej casti listu a v menu "okno" resp "windows" sa vyberie polozka "ukotvit" (bohuzial, angl. ekvivalent nemam po ruke.)

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    no vyskusala som, ale vzdy mi ukotvilo len jedno, bud len riadok alebo stlpec, ako to urobit aby oba??

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Vyskusane v OpenOffice:
    ak chces mat uzamknute prvy stlpec a prvy riadok, nastavis sa na bunku B2 a v ponuke si vyberies Okno / Ukotviť.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    zlatica76
    Vyskusane v OpenOffice:
    ak chces mat uzamknute prvy stlpec a prvy riadok, nastavis sa na bunku B2 a v ponuke si vyberies Okno / Ukotviť.
    ---------
    Zlatica76: Aj ja ďakujem za radu.

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    1karkulka1
    o.k., teda pokračujme : ako sa zlučujú bunky?
    vyznacis si bunky, ktore chces zlucit a na hornej liste by si mala mat take male a medzi dvoma sipkami, tuk a bunky by mali byt zlucene (teda ak som dobre pochopila, co potrebujes)

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    Bubika
    vyznacis si bunky, ktore chces zlucit a na hornej liste by si mala mat take male a medzi dvoma sipkami, tuk a bunky by mali byt zlucene (teda ak som dobre pochopila, co potrebujes)
    pozeram na to, su to mozno skor pluska ako sipky "+a+"

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    podla toho ci mas je to word alebo open office, niekedy je to rovnake ale niekedy sa lisia: vo worde: vysvietis to co chces zlucit, prave tlacidlo mysky, klikne sa format buniek, a myslim ze zalozka zarovnanie tam das fajku zlucit bunky, ale v open office je to takto: vysvietis bunky ktore chces zlucit, na hornej liste kliknes format, dalej zlucit bunky, definovat-zlucit bunky.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    nikulik
    podla toho ci mas je to word alebo open office, niekedy je to rovnake ale niekedy sa lisia: vo worde: vysvietis to co chces zlucit, prave tlacidlo mysky, klikne sa format buniek, a myslim ze zalozka zarovnanie tam das fajku zlucit bunky, ale v open office je to takto: vysvietis bunky ktore chces zlucit, na hornej liste kliknes format, dalej zlucit bunky, definovat-zlucit bunky.
    open office mi pije nervy...skúsim to

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    KOPÍROVANIE A VLOŽENIE TEXTU -

    Karkulka... extra pre teba a aj ostatných...

    kliknem tlačítkom myši na začiatok kopírovaného textu
    zatlačím pravým tlačítkom myši a potiahnem smerom doprava a napríklad aj dole jednoducho po tom texte, ktorý chcem skopírovať - tlačítko stále držím
    keď mám text označený...tlačítko myši pustím
    text, ktorý vlastne chcem skopírovať a tou myšou som si ho označila...
    sa začierni...
    potom stlačím CTRL podržím a stlačím k tomu C ..čiže skrátene CRTL C - to vlastne znamená, že označený text som si skopírovala...
    ak si chcem preniesť tento text do napr. Wordu...otvorím si nový dokument...
    a ťuknem myšou na začiatok, kde ten príspevok v tom dokumente chcem vložiť
    a stlačím CTRL V - čiže CTRL podržím a stlačím k tomu V..- tým sa vlastne skopírovaný príspevok Vloží na mnou určené miesto.....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    1karkulka1
    o.k., teda pokračujme : ako sa zlučujú bunky?
    tie ikonky su pomôcky-skratky. Mozes zlúčiť aj okľukou. Vyznač si bunky, ktoré chceš zlúčiť pomocou (shift+myš). Potom klikni na "format", po otvorení ponuky na "bunky" a vyber v okne v dolnej časti "zlúčiť" - vedľa okienko zaškrtneš.
    Dúfam, zže máš SK, CZ verziu a nemusím hľadať angl. ekvivalenty.
    Mne sa po zlúčení text sformátuje tak, že je centrovaný na výšku aj šírku ale to už upravíš spôsobom, akoby to bola jedna bunka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.