Zavrieť

Porady

Suhlas vlastnika nehnutelnosti

Ahojte,

vie mi niekto poskytnut vzor Suhlasu vlastnika nehnutelnosti pre uzivanie priestorov pre ucely sro?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    rouen je offline (nepripojený) rouen

    rouen
    suhlas vlastnika nehnutelnosti sa zvykne pouzit ked potrebujes iba sidlo (registracne, cize v podstate len adresu), ak chces tie priestory realne uzivat, asi bude lepsia najomna zmluva ktora osetri vsetko potrebne.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ak myslíš súhlas so sídlom spoločnosti......., tak skús toto.
    Nezabudni na OR pridať Výpis., podpisy som dala na matrike overiť.

    Steenko je offline (nepripojený) Steenko

    Steenko
    Presne tento dokument som myslel, dakujem.

    Mam vsak este jednu otazku a tou je, ci je mozne suhlas zo strany vlastnika nehnutelnosti vypovedat alebo zrusit, pripadne ci je potrebne takuto moznost pridat do Suhlasu so sidlom spolocnosti?

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    žiadne iné dohody a podmienky sa v súhlase nedávajú, ja som zakladala s.r.o. v októbri min. roku postačilo úplne toto a na prvý šup som to zvládla.

    Steenko je offline (nepripojený) Steenko

    Steenko
    Viem, ze suhlas vlastnika staci.
    Ja vsak potrebujem, aby bol vlastnik, ktory suhlas vydava, nejakym sposobom kryty a mal moznost od suhlasu odstupit alebo ho zrusit a tym padom budem povinny sidlo spolocnosti zmenit.
    Potrebujem najst sposob, ako mu toto pravo zabezpecit.

    rouen je offline (nepripojený) rouen

    rouen
    ano da sa to, ja som presne takto zakladal firmu teraz pred mesiacom. normalne som do toho suhlasu dopisal formulku "vlastnik nehnutelnosti ma pravo kedykolvek bez udania dovodu tento svoj suhlas odvolat" alebo nieco na ten styl, OR ma bez problemov zapisal. inak je to len "placebo-efekt" podla mna, kedze nejde o dvojstrannu zmluvu alebo zavazok, podla mna kazdy suhlas ma jeho zadavatel pravo odvolat implicitne.
    rouen Pozri príspevok
    ano da sa to, ja som presne takto zakladal firmu teraz pred mesiacom. normalne som do toho suhlasu dopisal formulku "vlastnik nehnutelnosti ma pravo kedykolvek bez udania dovodu tento svoj suhlas odvolat" alebo nieco na ten styl, OR ma bez problemov zapisal. inak je to len "placebo-efekt" podla mna, kedze nejde o dvojstrannu zmluvu alebo zavazok, podla mna kazdy suhlas ma jeho zadavatel pravo odvolat implicitne.

    Vlastník može kedykoľvek súhlas odvolať. To ale neznamená, že Vám súd zruší spoločnosť. Urobíte zmenu sídla a je po probléme. Podpis na súhlase nemusí byť overený.

    Daniel

    Ready Made Spoločnosti s.r.o.

    wickey je offline (nepripojený) wickey

    wickey
    zaujimalo by ma, ako je to s odvolanim suhlasu so sidlom sro v pripade manzelov a nehnutelnosti v BSM?

    ide o snahu zrusit sidlo firmy manzelovi, ktory je bezpodielovym spoluvlastnikom nehnutelnosti, v ktorej firma sidli.

    Moze manzelka odvolat suhlas so sidlom tejto firmy aj sama?

    basha_V je offline (nepripojený) basha_V

    zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac basha_V
    mam trvale bydlisko v byte ktory ma obec ale cez EU fond rozvoja, cize az za 30rokov bude majetkom obce, staci suhlas na zriadenie sidla od obce?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    basha_V Pozri príspevok
    mam trvale bydlisko v byte ktory ma obec ale cez EU fond rozvoja, cize az za 30rokov bude majetkom obce, staci suhlas na zriadenie sidla od obce?

    Áno stačí súhlas udelený od obce, ktorá je vlastníkom bytu.

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    prosím Vás, ako postupovať, manžel chce zapísať do odchodného registra svoju firmu. Len zapísať, nejde založiť s.r.o. Potrebuje k tomu súhlas vlastníka nehnuteĺností, a tam je problém. Na liste vlastníctva je napísana aj manželka prenajímateľa, ktorá už zomrela, dedické konanie ešte neprebehlo. Stačí súhlas iba tohto prenajímateľa? Ďakujem.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Pokiaľ na LV sú uvedení dvaja vlastníci a súhlas podpíše iba jeden z nich je problém. Mala som takýto prípad v praxi. Bola odmietačka.

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Economic Pozri príspevok
    Pokiaľ na LV sú uvedení dvaja vlastníci a súhlas podpíše iba jeden z nich je problém. Mala som takýto prípad v praxi. Bola odmietačka.
    Ja neviem, niaky doklad, umrtny list, že tá manželka zomrela keby sa pripojil? Neviem, nemám s tým skúsenosti.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    V takomto prípade nie je možné na súd dať také podanie, aby sudca rozhodoval bez dilemy. Bude vidieť, že jeden z vlastníkov zomrel. Niekto jeho podiel zdedí. Bude súhlasiť, nebude súhlasiť ? Nevystavuj sudcu, alebo toho človeka čo bude rozhodovať vo veci aby toto riešil.

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Ja by som to asi skúsila - súhlas žijúceho vlastníka + úmrtný list. My sme raz mali 1 žijúceho vlastníka (vlastnil 1/2) z troch (jeden mŕtvy a jeden s neznámym pobytom) a zapísali to.
    Samozrejme klienta treba upozorniť na riziko odmietnutia s možnosťou zmeny sídla na bezproblémovú adresu. Poteší, ak dáte vedieť, ako to dopadlo. Pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.