Zavrieť

Porady

Ako vypocita zamestnavatel vysku nahrady?

Ak mam ako zamestnanec uzavretu zmluvu o Zvysovani kvalifikacie,
v ktorej je okrem ineho ze musim po skonceni studia zotrvat 2 roky v pracovnom pomere, a ak tuto podmienku porusim (co sa udeje), tak mam v zmluve bod:

4. Pre pripad, ze by zamestnanec tento zavazok nesplnil, je povinny uhradit zamestnavatelovi naklady v rozsahu troch stvrtin celkovej sumy nakladov. Vynaložené náklady pozostávajú z poskytnutej náhrady platu odvodov do poistných fondov za zamestnávateľa a zamestnanca za čas pracovného voľna v súvislosti so zvyšovaním si kvalifikácie.

Co znamena tato veta v preklade?
Podla coho mi zamestnavatel vyrata sumu ktoru musim uhradit ak nesplnim zotrvanie v prac. pomere? Za predpokladu ze moj priem. cisty mesacny plat je cca 500€, a pocas dvoch rokov mam 50dni volna. Jasne ze presne mi to nenapisete, ale ako sa to rata?
Vydeli sa suma 500€/20dni a dostaneme na jeden den 25€ + si k tomu prirataju odvody? Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Peter2010 Pozri príspevok
    Ak mam ako zamestnanec uzavretu zmluvu o Zvysovani kvalifikacie,
    v ktorej je okrem ineho ze musim po skonceni studia zotrvat 2 roky v pracovnom pomere, a ak tuto podmienku porusim (co sa udeje), tak mam v zmluve bod:

    4. Pre pripad, ze by zamestnanec tento zavazok nesplnil, je povinny uhradit zamestnavatelovi naklady v rozsahu troch stvrtin celkovej sumy nakladov. Vynaložené náklady pozostávajú z poskytnutej náhrady platu odvodov do poistných fondov za zamestnávateľa a zamestnanca za čas pracovného voľna v súvislosti so zvyšovaním si kvalifikácie.

    Co znamena tato veta v preklade?
    Podla coho mi zamestnavatel vyrata sumu ktoru musim uhradit ak nesplnim zotrvanie v prac. pomere? Za predpokladu ze moj priem. cisty mesacny plat je cca 500€, a pocas dvoch rokov mam 50dni volna. Jasne ze presne mi to nenapisete, ale ako sa to rata?
    Vydeli sa suma 500€/20dni a dostaneme na jeden den 25€ + si k tomu prirataju odvody? Dakujem za odpoved.
    Preklad:
    V čase, keď si budeš čerpať platené študijné voľno máš určitú mesačnú mzdu, ktorá sa môže aj meniť, napr. zvýšenie, zníženie mzdy.
    Vychádza sa z hrubej mesačnej mzdy. Napr. si mal tento mesiac mesačnú mzdu 1000€ a mesiac mal 22 prac. dní a pri dennom úväzku 8hod. je to 176 hodín.
    Zamestnávateľ ti napr. poskytol v tomto mesiaci 4 dni štúdijného voľna, čo je 32 hod.
    Výpočet:
    napr. tvoja priemerná hod. mzda je 5,80€. 5,80 x 32 = 185,60€
    to je hrubá mzda za preplatené a poskytnuté štúdijné voľno. Z tejto sumy zamestnávateľ za teba odvedie poistné do SP a ZP, čo je v sumáre 35,2%.
    35,2% zo sumy 185,60 = 65,33 (neprepočítavala som každé poistné zvlášť)
    Zamestnávateľove náklady za 4 dni štud. voľna v apríli:
    185,60 + 65,33 = 250,93€
    3/4 z 250,93 = 188,20€ - tuto sumu by si musel vrátiť len za poskytnuté 4 dni.
    Pravdepodobne pôjde o oveľa vyššiu čiastku, nakoľko ti zamestnávateľ poskytne oveľa viac voľna, ako 4 dni.

    Ako vypocita zamestnavatel vysku nahrady?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.