Zavrieť

Porady

Dva prac. pomery u toho istého zamestnávateľa a odvody

Ospravedlňujem sa vopred. Našla som takúto tému na porade ale v DRAKovi. A tam sa žiaľ nedostanem, nemám ho predplateného. Moja otázka znie:

Zamestnanec má u jedného zamestnávateľa dva pracovné pomery : hlavný a skrátený. Doteraz sme odvádzali za zamestnanca odvod na nemocenské poistenie jednou sumou (sčítaním VZ z obidvoch prac.pomerov). Odvod za zamestnávateľa za každý prac. pomer zvlášť. Na vyplatenie nemocenských dávok sme použili vymeriavací základ za zamestnanca (sčítaním VZ z obidvoch prac.pomerov). Je to správne alebo sme sa mýlili ?

Vopred veľmi pekne ďakujem !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    mzdarka renca Pozri príspevok
    áno, je to správne, nakoľko sa pri dvoch PP v jednej spoločnosti príjmy z oboch PP sčitávajú a odvádzajú na SP v prílohe Mesačného výkazu, a tym pádom aj pri vystavovaní potvrdenia sa uvedené VZ z oboch PP sčítavajú.
    Nesúhlasím.
    Vo výkaze pre SP sa uvádza zamestnanec v dvoch riadkoch, v každom sú uvedené odvody za zamestnanca aj zamestnavateľa z jedného PP. Samozrejme ak by VZ presiahol maximum, v PP, kde je nižší VZ sa odvedie za zamestnanca len do maximálneho VZ. Náhrada pri PN sa dáva v dvoch prac.pomeroch, potvrdenie pre PN sa dáva 2x (z dvoch pracovných pomerov). Pri určení nemocenského SP zistí DVZ z každého PP osobitne a spočíta.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1gabika1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, ja by som vás chcela poprosiť o radu. Je možné, aby jeden zamestnanec mal u zamestnávateľa dva pracovné pomery? Jeden na plný úväzok a ďalší na polovičný úväzok?
    Ďakujem.
    Je.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    1gabika1 Pozri príspevok
    Prepáčte ja len aby som si bola úplne istá. Týka sa to jedného zamestnanca u jedného zamestnávateľa.
    Samozrejme, že môže zamestnanec pracovať u jedného zamestnávateľa na 2 PP.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Fairy Pozri príspevok
    Ospravedlňujem sa vopred. Našla som takúto tému na porade ale v DRAKovi. A tam sa žiaľ nedostanem, nemám ho predplateného. Moja otázka znie:

    Zamestnanec má u jedného zamestnávateľa dva pracovné pomery : hlavný a skrátený. Doteraz sme odvádzali za zamestnanca odvod na nemocenské poistenie jednou sumou (sčítaním VZ z obidvoch prac.pomerov). Odvod za zamestnávateľa za každý prac. pomer zvlášť. Na vyplatenie nemocenských dávok sme použili vymeriavací základ za zamestnanca (sčítaním VZ z obidvoch prac.pomerov). Je to správne alebo sme sa mýlili ?

    Vopred veľmi pekne ďakujem !
    áno, je to správne, nakoľko sa pri dvoch PP v jednej spoločnosti príjmy z oboch PP odvádzajú na SP v prílohe Mesačného výkazu zvlášť, a tym pádom aj vystavíš 2. potvrdenia.
    Naposledy upravil mzdarka renca : 30.04.09 at 08:21

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    Dobrý deň, ja by som vás chcela poprosiť o radu. Je možné, aby jeden zamestnanec mal u zamestnávateľa dva pracovné pomery? Jeden na plný úväzok a ďalší na polovičný úväzok?
    Ďakujem.

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    Prepáčte ja len aby som si bola úplne istá. Týka sa to jedného zamestnanca u jedného zamestnávateľa.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Nesúhlasím.
    Vo výkaze pre SP sa uvádza zamestnanec v dvoch riadkoch, v každom sú uvedené odvody za zamestnanca aj zamestnavateľa z jedného PP. Samozrejme ak by VZ presiahol maximum, v PP, kde je nižší VZ sa odvedie za zamestnanca len do maximálneho VZ. Náhrada pri PN sa dáva v dvoch prac.pomeroch, potvrdenie pre PN sa dáva 2x (z dvoch pracovných pomerov). Pri určení nemocenského SP zistí DVZ z každého PP osobitne a spočíta.
    To viem, aj to tak robím, asi som sa zle vyjadrila, chcela som len napísať, že má nárok z oboch PP.
    prstienok prosím Vás a do ZP ho tiež treba 2x prihlásiť, ak má dve pracovné zmluvy na kratší pracovný čas?
    J+K do ZP sa prihlasuje len raz, aj vo výkaze je len raz , kde je súčet vym.základov za oba prac.pomery

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    Ospravedlňujem sa vopred. Našla som takúto tému na porade ale v DRAKovi. A tam sa žiaľ nedostanem, nemám ho predplateného

    ale takto sa do tá prečítať
    http://www.porada.sk/archive/index.php/t-41566.html
    Naposledy upravil Kabaka123 : 09.03.15 at 13:21

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.