Zavrieť

Porady

Kožná choroba rúk

Ahoj.
Potrebujem poradit alebo odporucit ma na nejakeho kozneho odbornika. Uz par rokov sa neviem zbavit nieco ako vyrazok na rukach pricom mam pocit ze sa to stale zhorsuje - rozsiruje po rukach. Reakcia je bud na stravu alebo neviem na co. Na rukach mi az praska koza hlavne v zhyboch a vytvaraju sa mi nieco ako vriedky ktore su naplnene "vodou" teda niecim co je cire, svrbi to. Raz je lepsie raz horsie. Kortikoidne masti mi dokaze predpisat kazdy blbec ale zhanam niekoho kto vie liecit. Pls.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Na kožné choroby sa špecializujú kúpele Smrdáky a Lúčky. Možno Ti poradia.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    si z Bratislavy? ak áno môžem ti poradiť jednu súkromnú dermatologickú kliniku. http://www.ulk.sk/kontakt/ skús prelúskať tú stránku možno ti to pomôže a informuj sa u nich.

    Deganova je offline (nepripojený) Deganova

    Deganova
    Viem o čom hovoríš, lebo ja som to zažila. Zdedila som po mame (možné iné nebolo), ale vážne. Mne sa tvoril ekzém všade, kde som mala nejaký zhyb t.j. v podkolení, v ohyboch lakťov, pod prsiami, na páse (ako dieťaťu aj za ušami - nemohla som zlaté náušnice - ako moja mama tvrdí tak hrdzavý klinec áno). Liečila som sa po nemocniciach, celé leto som prechodila ponatieraná a obviazaná, na rukách mi vypadali niektoré nechty takže horor. Spúšťačom bolo teplo, prach a stres. Vtedy som vyskúšala aj tieto babské recepty, ktoré mali u mňa dobrý účinok - ruky močiť v harmančeku, nechať poriadne uschnúť a zasypať práškom z harmančekových kvetov, alebo umyť odvarom zriedeným z dubovej kôri a potom potrieť sladkou smotanou a posypať práškom zo sušeného hrachu ( smotana=vitamín A, hrach=vitamínE), alebo potierať bravčovou masťou zmiešanou s práškovým cukrom. Striedala som to cca po týždni, lebo akosi si ten ekzém na to zvykal. Dnes som relatívne v pohode, ale na záhradke žiadne drepy, aby sa mi podkolenie nezaparovalo, a hneď všetok prach umyť a natrieť. Pri malom náznaku si to teraz natriem propolisom alebo propolisovou masťou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.