Zavrieť

Porady

MRP účtovníctvo-nová verzia!

ekonomka
Stiahla som si poslednú aktualizáciu MRP pod WIN 4.30 (375) a po funkcii prečíslovanie skupín zápisov podľa dátumu, resp. prečíslovanie zápisov podľa dátumu mi ostal účtovný denník úplne prázdny. Vypísalo mi : "table is busy". Našťastie som mala zálohované dáta. Ako je to možné? Ktorý odvážlivec sa na to pozrie? Doporučujem zálohovať dáta!
Príjemný víkend prajem všetkým!
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Valika nestraš , rozmýšľam , že aké číslo verzie to ja mám stiahnuté v robote , ešte som teda nič nechcela prečíslovať a veru priznám sa ani nemám za posledný mesiac zálohované veci.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jasa jasa

jasa je offline (nepripojený) jasa

Valika, dakujem za upozornenie.Zvyknem si zalohovat veci ihned po ukonceni prace, ale nemam rada prekvapenia.

jasa
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Má niekto podobné skúsenosti? DAkujem a pekný den prajem všetkým.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ešte sa mi to nestalo, idem oprobovať pri najnovšej verzii.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Treba vyčkať na novšiu verziu, stále si zálohovať údaje, a NEPREČISLOVÁVAŤ DENNÍK.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Lenka aj Tebe to vymazalo denník, lebo som sa zľakla že len ja mám niečo s počítačom. Vdaka.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Aj mne to spravilo, ja som len na to čakala, aby som si mohla obnovovať údaje zo zálohy. Aspoň som sa precvičila.
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

Valika
ostal účtovný denník úplne prázdny. Vypísalo mi : "table is busy". Našťastie som mala zálohované dáta.
K zmazaniu udajov urcite nedoslo. Je to ako s windowsami, ked dojde k nejakej "zahadnej" chybe najlepsie je ich vypnut/zapnut. Predpokladam, ze aj v tomto pripade sa po restartovani penazny dennik zobrazi.
Pre taketo pripady je dobre mat v programe zapnute automaticke zalohovanie udajov. Vzdy pred kazdym vypnutim programu sa data zazalohuju a ja mozem spavat pokojnejsie.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Kde sa nastavuje to automat.zálohovanie?
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Nastavenie,program,treba okienko zafajknúť
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Vy to takto využívate, je to dobré ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Valika
Vy to takto využívate, je to dobré ?
Samozrejme.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Valika
Vy to takto využívate, je to dobré ?
Samozrejme, ty to nemáš nastavené?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Kde to mám nastaviť? Nejak to nevidím? Mám DOS verziu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pepa
Kde to mám nastaviť? Nejak to nevidím? Mám DOS verziu.
Toto platí pre verziu Windows.
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

Valika
Vy to takto využívate, je to dobré ?
Ano, je to uzitocne, v pripade nejakeho poskodenia udajov siahnem po zalohovom subore, ktory bol vytvoreny automaticky.

Automaticke zalohovanie ma vsak jeden nedostatok a sice zalohove subory sa vytvaraju v podadresari DATAZAL a toto sa neda zmenit. Ja mam povedzme disk na pocitaci rozdeleny a uprednostnil by som aby sa mi automaticke zalohy vytvarali na inom disku prip. na uplne inom pocitaci (to v pripade ze je pocitac zapojeny v pocitacovej sieti). V pripade ze "spadne" disk na ktorom je program alebo nebodaj cely pocitac, by som mal zalohy v "bezpeci".
Kedze tomu tak nie je napalujem si obsah adresara DATAZAL na cedecko.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Ja zálohujem 2-krát aj na disketu, je to moja "profesionálna deformácia", lebo upgrade programu si sťahujem priamo do PC a nikdy neviem, čo mi to môže urobiť so zálohou urobenou programom. Mám verziu pod WIN, sťahovala som najnovšiu verziu (priznám sa, že číslo neviem) a neurobilo mi to žiaden problém pri prečíslovaní záznamov podľa dátumu.
Dos-verziu neovládam.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Stretla som sa s prípadom,kedy si ekonómka urobila ročný prevod bez toho aby si niečo zalohovala. Nemala absolutne nič.Nevytlačila si zostavy z uzávierky,zostavy na DPH proste absolutne nič. Keď mi volala bola na dne.Celé údaje sme vytiahli zo zálohy.Ja zálohujem na USB kľúč (je to praktické) a do PC a ešte aj na disketu.
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

Janca
Ja zálohujem 2-krát aj na disketu
No treba si uvedomit, ze disketa je nespolahlive a dnes uz prekonane medium, ktore vas moze kedykolvek zradit. Uprednostnil by som CD, DVD alebo USB kluc.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

O.K. ale vo verzii ktorú som mala nešlo cez program urobiť zálohu na nič iné len disketu (bola nadefinovaná natvrdo), z nej to samozrejme dávam aj ja na tebou spomínané média.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať