Zavrieť

Porady

Problém so susedou - pomôže niekto??

Dobrý deň.
Asi pred dvomi mesiacmi suseda, ktorá býva v byte nad nami začala púšťať TV dosť nahlas. Je to staršia pani, tak sme si povedali, že asi dobre nepočuje.
Lenže intenzita hluku TV sa stále zvyšovala a bolo to už dosť neúnosné. Bolo aj 23:00 a my sme nemohli spať lebo jej televízor bol tak nahlas, že sme počuli akú stanicu a program pozerá!! Tak som asi po 2 týždňoch stále pretrvávajúceho hluku zastavila pani a slušne ju poprosila, aby TV nemala tak nahlas. Hlavne od 22:00 hodiny. Pani sa mi vysmiala do tváre a povedala, že ona si môže robiť čo chce. Ešte asi 5 krát som ju ja alebo manžel slušne žiadali o stíšenie televízora.
Nič sa nedialo a keď nás o 1:00 hodine ráno zobudil jej TV volali sme mestskú políciu. Tá vyhodnotila sťažnosť ako opodstatnenú, hluk bol počuť až dole ku schránkam. Ale milá pani im neotvorila, tak policajti odišli s tým že to máme nejako vydržať. Hluk sa stále opakoval, tak sme policajtov volali ešte asi 3krát + sme sa chodili informovať na stanicu polície čo sa s tou vecou robí.
Asi po dvoch mesiacoch zazvonili u nás policajti, že vec predajú mestskému úradu a ten si predvolá pani susedu a aj nás.
Ešte by som chcela dodať, že pani (dôchodkyňa)počúva nahlas TV len o 6:00 ráno v cez víkend a cez týždeň od 22:00. Polícii sa vyhovára, že je nahluchlá a nosí strojček v uchu (v živote som jej ho nevidela). A že si nie je vedomá toho, že by sa niekto sťažoval na hlasno pustenú TV.

Chcem sa spýtať či mi vie niekto poradiť ako to prebieha na mestskom úrade. Predvolajú si nás naraz so susedou?? Samozrejme suseda určite príde so strojčekom v uchu, ktorý doteraz nikdy nenosila....
Čo nám môže pomôcť?? Bojím sa toho že susedia (povedali nám že aj ich to ruší) budú vypovedať v prospech susedy. Jej syn je dosť agresívny, tak radšej budú ticho.
Usporiadat
hadik hadik

hadik je offline (nepripojený) hadik

arizona Pozri príspevok
Požiadajte políciu písomne o vyjadrenie k daným prípadom.
Musia Vám písomne odpovedať(pre istotu im nezabudnite pripomenúť,že žiadate pís.odpoveď).
Ak to doteraz brali na ľahkú váhu, možno sa tým začnú zaoberať vážnejšie, keď to budú musieť dať na papier.
Sťažujte sa písomne a žiadajte nápravu.Ak nepomôže , sťažujte sa "vyššie"
Najviac ma tých policajtoch naštvalo, keď sme ich raz zase privolali. Prišla iná hliadka ako k tomu výjazdu o 1:00 ráno.
Zazvonili u pani, tá dala slabšie TV než otvorila dvere (čo sa pred tým nestalo, že by im otvorila) a páni policajti jej povedali: "veď to nemáte až tak nahlas"
0 0
hadik hadik

hadik je offline (nepripojený) hadik

tutiola Pozri príspevok
Tak teraz si pani učiteľku na staré kolená predvolá mestský úrad. Podľa mňa sa bude hanbiť ako pes.
Never tomu, že sa bude hanbiť. Takýto ľudia nevedia čo je hanba. Keď sme bývali v bytovke, tak v rodinnom dome cez ulicu mali psa dobrmana. Ten, keď v noci žačal štekať, nikto nemohol spať. Aj sme ju upozorňovali na to, telefonovali v noci, prosili, sťažovali sa a čo myslíte, kto sa viac hanbil pri prejednávaní? My obyvatelia bytovky a nie ona. Ten pes bol hrozný svojímbrechotom aj vodne. Hoci bola na dvore nikdy psa neokríkla. Čo sa vyriešilo? Nič. Zaplatila pokutu a život išiel ďalej tak ako aj predtým. Som rada, že už tam nebývam. Ak chcete aby s tým prestala, škoďte aj vy jej, ale tak, aby škoda nevznikla vám. Sú tu dobré rady, ale tu pračku by som vynechala aj keby bývala pod vami. Chce to spoluprácu susedov. Veď o poschodie vyššie ako ona to tiež musí vadiť. Dohodnite sa s nimi.[/QUOTE]
Nad ňou býva pani. Žije tam sama.
Rozprávali sme sa s ňou a povedala, že je to už neúnosné čo tá starena stvára.
Ale ona radšej znesie neúnosný hluk ako keby jej dal syn pani učiteľky cez držku. Bojí sa.
Ani sa jej nečudujem. Aspoň keby polícii povedala, že ju to tiež obťažuje.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Najhoršie cigánske želanie "Aby ste mali mrchavých susedov" je jedno z najhorších prianí, teraz sa ukázalo v plnej nahote. Z vlastnej skúsenosti viem, že keď sa nechá osoba vytrucovať, prestane, prípadne si nájde inú zábavku. Zdá sa že deti začali k nej chodiť, len aby vydržali.
Nie som zástancom zub za zub, pretože zlo sa zvykne vrátiť. V súvislosti s vetou, že smrad sa šíri, ma napadlo naliať jej pod dvere občas trochu smradu.
Nevie niekto ako dopadla celá ulica ktorú obťažovala pani, (pán), púšťaním hudby na celú ulicu, nepohlo nič, úrad, súd, meranie hluku, osoba ďalej počúvala operné melódie. Dávala to markíza. Ľudia z ulice boli zúfalí, síce po 22.00 prestali púšťať hudbu hlasite ale hluk ako pri štartovaní stíhačiek pokračoval deň za dňom.
Preto radím vytrvať, jasne že nie v zákopovej vojne.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
viktorviktor Pozri príspevok
Najhoršie cigánske želanie "Aby ste mali mrchavých susedov" je jedno z najhorších prianí, teraz sa ukázalo v plnej nahote. Z vlastnej skúsenosti viem, že keď sa nechá osoba vytrucovať, prestane, prípadne si nájde inú zábavku. Zdá sa že deti začali k nej chodiť, len aby vydržali.
Nie som zástancom zub za zub, pretože zlo sa zvykne vrátiť. V súvislosti s vetou, že smrad sa šíri, ma napadlo naliať jej pod dvere občas trochu smradu.
Nevie niekto ako dopadla celá ulica ktorú obťažovala pani, (pán), púšťaním hudby na celú ulicu, nepohlo nič, úrad, súd, meranie hluku, osoba ďalej počúvala operné melódie. Dávala to markíza. Ľudia z ulice boli zúfalí, síce po 22.00 prestali púšťať hudbu hlasite ale hluk ako pri štartovaní stíhačiek pokračoval deň za dňom.
Preto radím vytrvať, jasne že nie v zákopovej vojne.
Áno , máš pravdu , počul som , videl som ten šot ....trvanie árií bolo od 06:00 do 22:00 , to pre doplnenie , vraj si podľa nej mohli presný čas nastavovať čistý
http://en.wikipedia.org/wiki/Greenwich
Ale neviem záver .
Ale títo ľudia , podľa môjho názoru , boli / sú ešte ? / mäkkí !!!!!!!!

Jáááj , mne sa to prihodiť , zle - nedobre by dopadla táto pani ....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

hadik
Poznám aj trochu drsnejšie a radikálnejšie riešenie. Zisti si, či tá "stará" má vonku pri elektromere istič. Potom naň jednoducho priviaž silon, keď začne svoju "produkciu", tak len potiahni silon - istič sa vypne - silon si stiahni k sebe (aby nebola stopa ) - a je to! "Stará" bude bez elektriny a ty budeš mať ticho. Ak by sa to zopakovalo aj ďalšiu noc, postup je rovnaký - až do omrzenia a až kým "nepochopí".
Ja som takto kedysi umravnil svojho suseda (zhodou okolností - tiež nado mnou). Keď sa rozčuľoval, tak som mu povedal, že to už asi elektromer nezniesol, lebo preťažil svoju elektrickú sieť..
Ak by sa niekto ohradzoval, že sa tu zasahuje do vlastníctva, tak istič a elektromer sú majetkom distribútora elektriny.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Je veľmi nepríjemné mať takých susedov. Ale pravdupovediac vás by som teda za susedov nechcela. ak by vam niečo vadilo to nechcem ani domyslieť... Sú to važné problemy a nezávidim ich nikomu, ale už dávno som sa tak dobre nezasmiala ako na rade vypínať istič silonom. Je to vtipná a myslím si aj užitočná rada. Ak mte možnosť ju použiť, vyskúšajte možno pomôže aj vám.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Po prečítaní tejto "ošemetnej" témy som nadobudla dojem, že pani suseda ( česť jej šedinám ), si týmto spôsobom spestruje svoje nudné, jednotvárne, vlečúce sa dni. A na úkor týchto udalostí sa jej podarilo vynútiť si aj pozornosť svojich najbližších. Natíska sa mi otázka, či by aj bez týchto "udalostí a aktivít" ju navštevovala jej rodina (v rámci súdržnosti ) toľko krát denne. Možno jej krivdím, nepoznám jej celkový zdravotný stav ( okrem sluchového postihnutia ), neviem či sú vnúčatá odrastené ( že by vypomáhala aj ona nejak v rámci svojej rodiny ), možno sa cíti neužitočná a neviditeľná. Ono sa hovorí, že starí ľudia sa menia na starosť na malé deti....Jednoducho týmto si vynucuje pozornosť a myslím si ( je to len môj názor ), že nejde ani tak o susedské vzťahy, ako o truc, ktorý v jej očiach rodinu stmeluje ( lebo rodina je podľa toho čo je popísané na jej strane ). Jednoducho nehľadí, podľa mňa je to záležitosť rodiny ( cíti sa možno nepotrebná, deti majú svoje rodiny, nie je čas ) a takto si vynucuje akúkoľľvek pozornosť.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Skús si kuknúť starú tému (susedom zavýja pes)--nájdeš ju v..(domácnosť)...jedna pani tam rieši podobný problém zo svojimi susedmi..nie s hluchou susedou ale z hlučným psom ktorý zavýja od rána do večera a nevie kedy dosť...možno ťa tam niečo osloví...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
pridám link

http://www.porada.sk/t98833-susedom-zavyja-pes.html
0 0
hadik hadik

hadik je offline (nepripojený) hadik

otázka Pozri príspevok
Po prečítaní tejto "ošemetnej" témy som nadobudla dojem, že pani suseda ( česť jej šedinám ), si týmto spôsobom spestruje svoje nudné, jednotvárne, vlečúce sa dni. A na úkor týchto udalostí sa jej podarilo vynútiť si aj pozornosť svojich najbližších. Natíska sa mi otázka, či by aj bez týchto "udalostí a aktivít" ju navštevovala jej rodina (v rámci súdržnosti ) toľko krát denne. Možno jej krivdím, nepoznám jej celkový zdravotný stav ( okrem sluchového postihnutia ), neviem či sú vnúčatá odrastené ( že by vypomáhala aj ona nejak v rámci svojej rodiny ), možno sa cíti neužitočná a neviditeľná. Ono sa hovorí, že starí ľudia sa menia na starosť na malé deti....Jednoducho týmto si vynucuje pozornosť a myslím si ( je to len môj názor ), že nejde ani tak o susedské vzťahy, ako o truc, ktorý v jej očiach rodinu stmeluje ( lebo rodina je podľa toho čo je popísané na jej strane ). Jednoducho nehľadí, podľa mňa je to záležitosť rodiny ( cíti sa možno nepotrebná, deti majú svoje rodiny, nie je čas ) a takto si vynucuje akúkoľľvek pozornosť.
Úplne súhlasím s tým, že pani si vynucuje pozornosť svojich detí. Teraz sú u nej od rána do večera. Strieda sa syn s dcérou.
Ale to predsa nie je dôvod strpčovať nám život. Predsa mám právo na kľudný spánok a nie o 1:00 ráno počúvať jej TV.
Dúfam, že to pochopí aj poriadková komisia. Možno keby dostala pokutu, tak si to potom dva krát rozmyslí.

Ešte sa chcem spýtať: keď budeme vypovedať pred tou komisiou, tak jej syn tam dúfam nebude. Nebýva v tomto dome, tak si myslím, že tam nemá čo robiť a ani nevie čo jeho mama robí o 1:00 ráno. On sa totiž vyhráža, že on to tam tej komisii vysvetlí.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Môže byť privolaný ako svedok...tej starej pani, ktorú som spomínala v príspevku na začiatku tejto témy boli svedčiť i dcéry na MÚ.
Získaj dôkazy, nahraj susedu v noci na video , ako jej hlasne hrá televízor. Prípadne rozhovor, ak sa bude vyhrážať ....
0 0
hadik hadik

hadik je offline (nepripojený) hadik

alla66 Pozri príspevok
Môže byť privolaný ako svedok...tej starej pani, ktorú som spomínala v príspevku na začiatku tejto témy boli svedčiť i dcéry na MÚ.
Získaj dôkazy, nahraj susedu v noci na video , ako jej hlasne hrá televízor. Prípadne rozhovor, ak sa bude vyhrážať ....

A v čom môže ísť on svedčiť?? Veď v čase keď jej hrá nahlas TV u nej nie je.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Neviem iste, ale ak mala pani z môjho príspevku dcéry so sebou a nebývali s matkou v byte, tak som vydedukovala, že môže ísť...možno sa mýlim, neviem...
0 0
hadik hadik

hadik je offline (nepripojený) hadik

alla66 Pozri príspevok
Neviem iste, ale ak mala pani z môjho príspevku dcéry so sebou a nebývali s matkou v byte, tak som vydedukovala, že môže ísť...možno sa mýlim, neviem...
Dúfam, že sa mýliš Lebo počúvať tam klamstvá jej syna naozaj nechcem. A bolo by to aj dosť od veci, keďže on s ňou nebýva.
Inak dnes bola pani celý deň niekde preč. Asi oslavovala 1.máj A pravdepodopne ju to dosť unavilo, lebo zatiaľ nepočujem TV. Možno spí a teda aj ja sa konečne po dlhej dobe vyspím
Horšie to bude zajtra to jej na Joj Plus do 23:10 ide serál
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Zožeň si informácie, či sa lieči na ORL ambulancii a natoč, alebo nahraj zvuk TV večer na kameru....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

hadik Pozri príspevok
Dúfam, že sa mýliš Lebo počúvať tam klamstvá jej syna naozaj nechcem. A bolo by to aj dosť od veci, keďže on s ňou nebýva.
Inak dnes bola pani celý deň niekde preč. Asi oslavovala 1.máj A pravdepodopne ju to dosť unavilo, lebo zatiaľ nepočujem TV. Možno spí a teda aj ja sa konečne po dlhej dobe vyspím
Horšie to bude zajtra to jej na Joj Plus do 23:10 ide serál
Trvaj na tom, že jej syn tam nemá čo robiť!
Ako môže vypovedať o niečom,čoho nie je svedkom? Keby s matkou býval v jednej domácnosti, môže si nárokovať.
Ale nakoľko je iba návšteva v denných hodinách, tak by musel klamať,aby opísal situáciu...

Ked si susedka chce volať svedka, zavolaj si aj Ty nejakú kámošku na víkend. Budeš mať svedka, ktorí Ti dosvedčí Tvoje slová.
Po vypočutí Ti pravdepodobne dajú podpísať papier z "výsluchu". Ak by tam slová Tvojho svedka neboli zapísané, trvaj na tom!
Držím palce!
0 0
hadik hadik

hadik je offline (nepripojený) hadik

Ďakujem všetkým za rady. Priebežne sem budem písať ako vo veci postupujeme ďalej.
Dnes boli mestskí policajti u susedy čo býva vedľa "nahluchlej pani" a pýtali sa či ju tiež počuje ako dáva TV nahlas. Povedala im, že áno, veď jej ten TV hučí každý večer.
Tak dúfam, že aj toto svedectvo nám pomôže.
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

hadik Pozri príspevok
Ešte sa chcem spýtať: keď budeme vypovedať pred tou komisiou, tak jej syn tam dúfam nebude. Nebýva v tomto dome, tak si myslím, že tam nemá čo robiť a ani nevie čo jeho mama robí o 1:00 ráno. On sa totiž vyhráža, že on to tam tej komisii vysvetlí.
Syn môže byť prítomný v prípade, ak bude zastupovať svoju matku v priestupkovom konaní. Podľa § 17 ods. 1 zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok) sa totiž účastníci konania ... môžu dať zastupovať advokátom alebo iným zástupcom, ktorého si zvolia. Takže radšej rátajte s tým, že syn pani učiteľky tam s mamičkou pôjde. Pripravte si všetky dôkazy, najlepšie by bolo, keby ste mali od polície nejaký písomný doklad z toho výjazdu, ktorý Vám dal za pravdu, že je rušený nočný kľud (ak ho nemáte, písomne požiadajte políciu, aby vám poskytla nejaký záznam o tom výjazde...). Jej syn nech to vysvetľuje ako chce, vy budete mať dôkaz...
Naposledy upravil elaurie : 03.05.09 at 13:38
0 0
hadik hadik

hadik je offline (nepripojený) hadik

Mala by som jednu otázku. Ja zavolám políciu, že pani má neprimerane nahlas TV. Polícia príde, zazvoní u pani, ona stíši TV než otvorí dvere a polícia jej povie že to nemá až tak nahlas. Nám policajti povedia, že je to neopodstatnená sťažnosť a idú preč.
10 minút po ich odchode zase starena vyvalí TV.
Čo mám teda robiť?? Keď jej TV nie je počuť až na schodisko tak je moja sťažnosť neopodstatnená???
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

hadik Pozri príspevok
Mala by som jednu otázku. Ja zavolám políciu, že pani má neprimerane nahlas TV. Polícia príde, zazvoní u pani, ona stíši TV než otvorí dvere a polícia jej povie že to nemá až tak nahlas. Nám policajti povedia, že je to neopodstatnená sťažnosť a idú preč.
10 minút po ich odchode zase starena vyvalí TV.
Čo mám teda robiť?? Keď jej TV nie je počuť až na schodisko tak je moja sťažnosť neopodstatnená???
zavolaj políciu najprv k sebe do bytu. nech sa presvedčia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať