Zavrieť

Porady

Problém so susedou - pomôže niekto??

Dobrý deň.
Asi pred dvomi mesiacmi suseda, ktorá býva v byte nad nami začala púšťať TV dosť nahlas. Je to staršia pani, tak sme si povedali, že asi dobre nepočuje.
Lenže intenzita hluku TV sa stále zvyšovala a bolo to už dosť neúnosné. Bolo aj 23:00 a my sme nemohli spať lebo jej televízor bol tak nahlas, že sme počuli akú stanicu a program pozerá!! Tak som asi po 2 týždňoch stále pretrvávajúceho hluku zastavila pani a slušne ju poprosila, aby TV nemala tak nahlas. Hlavne od 22:00 hodiny. Pani sa mi vysmiala do tváre a povedala, že ona si môže robiť čo chce. Ešte asi 5 krát som ju ja alebo manžel slušne žiadali o stíšenie televízora.
Nič sa nedialo a keď nás o 1:00 hodine ráno zobudil jej TV volali sme mestskú políciu. Tá vyhodnotila sťažnosť ako opodstatnenú, hluk bol počuť až dole ku schránkam. Ale milá pani im neotvorila, tak policajti odišli s tým že to máme nejako vydržať. Hluk sa stále opakoval, tak sme policajtov volali ešte asi 3krát + sme sa chodili informovať na stanicu polície čo sa s tou vecou robí.
Asi po dvoch mesiacoch zazvonili u nás policajti, že vec predajú mestskému úradu a ten si predvolá pani susedu a aj nás.
Ešte by som chcela dodať, že pani (dôchodkyňa)počúva nahlas TV len o 6:00 ráno v cez víkend a cez týždeň od 22:00. Polícii sa vyhovára, že je nahluchlá a nosí strojček v uchu (v živote som jej ho nevidela). A že si nie je vedomá toho, že by sa niekto sťažoval na hlasno pustenú TV.

Chcem sa spýtať či mi vie niekto poradiť ako to prebieha na mestskom úrade. Predvolajú si nás naraz so susedou?? Samozrejme suseda určite príde so strojčekom v uchu, ktorý doteraz nikdy nenosila....
Čo nám môže pomôcť?? Bojím sa toho že susedia (povedali nám že aj ich to ruší) budú vypovedať v prospech susedy. Jej syn je dosť agresívny, tak radšej budú ticho.
Usporiadat
hadik hadik

hadik je offline (nepripojený) hadik

Nika Pozri príspevok
zavolaj políciu najprv k sebe do bytu. nech sa presvedčia
A keď nechcem volať políciu k sebe do bytu, tak inú možnosť nemám??
Ako poznám miestnych policajtov tak mi povedia že mám v byte málo nábytku alebo niečo podobné.
Alebo stará pani už začala robiť hluk aj cez deň. Napríklad o 20:00 alebo o 7:00
Mám právo sa aj vtedy sťažovať???
V domovom poriadku je napísané, že od 6:00 do 22:00 je nočný kľud a počas dňa sa nemá rušiť kľud napr. hlasnou hudbou....
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

sťažovať sa môžeš, ale ty musíš dokázať, že robí nadmerný hluk. Samozrejme, že si stíši zvuk keď niekto u nej zazvoní.
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

hadik Pozri príspevok
A keď nechcem volať políciu k sebe do bytu, tak inú možnosť nemám??
Ako poznám miestnych policajtov tak mi povedia že mám v byte málo nábytku alebo niečo podobné.
Alebo stará pani už začala robiť hluk aj cez deň. Napríklad o 20:00 alebo o 7:00
Mám právo sa aj vtedy sťažovať???
V domovom poriadku je napísané, že od 6:00 do 22:00 je nočný kľud a počas dňa sa nemá rušiť kľud napr. hlasnou hudbou....
§ 127 ods. 1 Občianskeho zákonníka (zákon č. 40/1964 Zb.)

Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Preto najmä nesmie ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok.

To znamená, že suseda má zákonom zakázané obťažovať Vás hlukom a to v ktorúkoľvek nočnú alebo dennú hodinu. Ochrany sa môžte domáhať aj súdnou cestou v občianskoprávnom spore, museli by ste však preukázať, že správanie susedy prekračuje primeranú mieru (vzhľadom na "všeobecné objektívne kritériá" a pomery) alebo vážne ohrozuje výkon Vašich práV.
0 0
hadik hadik

hadik je offline (nepripojený) hadik

elaurie Pozri príspevok
§ 127 ods. 1 Občianskeho zákonníka (zákon č. 40/1964 Zb.)

Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Preto najmä nesmie ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok.

To znamená, že suseda má zákonom zakázané obťažovať Vás hlukom a to v ktorúkoľvek nočnú alebo dennú hodinu. Ochrany sa môžte domáhať aj súdnou cestou v občianskoprávnom spore, museli by ste však preukázať, že správanie susedy prekračuje primeranú mieru (vzhľadom na "všeobecné objektívne kritériá" a pomery) alebo vážne ohrozuje výkon Vašich práV.
Mňa vie najviac naštvať, že príde polícia a dozvie sa že pani je nahluchlá. Tak to je pre políciu ospravedlnenie a tým pádom si pani môže robiť čo chce. Dokonca ju ani nenapomenú.
A ona teraz robí hluk ráno, poobede, večer aj do 24:00.
Ešte sa nám zasmeje do tváre, že čo mne môžu policajti.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

normálne mi to pripomína problém čo bol kedysi na TV markíza v lampárni, o tej pani čo celej ulici robí hluk z jej domu....a má tiež všetko presne na norme hluk, aj časovo je v limite.....
je to fakt ťažká vec......bojovať s takýmto niečím.....
držím palce nech o dopadne dobre......
a nech vás napadne ako s tým čo najskôr skoncovať....
a neradili ste sa s nejakým právnikom????
0 0
hadik hadik

hadik je offline (nepripojený) hadik

Včera o 23:00 sme zase privolali hliadku. Nech tam majú ďalší zápis. Pani im dokonca aj otvorila (určite so strojčekom v uchu).
Neviem čo jej policajti povedali, ale po ich odchode bola ticho. Pred tým 10 minút po ich odchode znovu pridala hlasitosť na TV. Veď čo jej môžu policajti.
Ešte stále čakáme na predvolanie. Pravdepodobne to nebude na mestskom úrade ale bude sa to prejednávať na obvodnom u polície.
0 0
janasim janasim

janasim je offline (nepripojený) janasim

Pevné nervy, máme tiež susedu učiteľku na dôchodku, tiež sa vláčime po úradoch , dostala aj pokutu, ale znepríjemňovať život nám neprestala. U nás ale išlo o niečo úplne iné, ani sa mi nechce o tom rozpisovať,ale myslím že podstata je rovnaká. Oni neprestanú..
0 0
hadik hadik

hadik je offline (nepripojený) hadik

janasim Pozri príspevok
Pevné nervy, máme tiež susedu učiteľku na dôchodku, tiež sa vláčime po úradoch , dostala aj pokutu, ale znepríjemňovať život nám neprestala. U nás ale išlo o niečo úplne iné, ani sa mi nechce o tom rozpisovať,ale myslím že podstata je rovnaká. Oni neprestanú..
Tak potom čo budeme robiť?? Máme sa odsťahovať? Či zlikvidovať susedu??
Bývalá učiteľka na dôchodku je asi jedna z najhorších vecí. Myslí si, že je niekto a nikto jej nič nemôže povedať. A už vôbec nie sa na ňu sťažovať.
Aj včera než sme zavolali policajtov, tak sme jej najprv zabúchali do stopu. A čo spravila ona?? Ešte viac tomu pridala na hlasitosti.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Je ešte jedna možnosť. Zoznam sa s náčelníkom oddelenia, pozvi ho k sebe na návštevu a keď suseda začne svoj hlučný prejav, tak mu stačí povedať, že toto už trvá dosť dlho (presný čas -dni) a že hliadky, ktoré zavoláš neadekvátne reagujú. Uvidíš, že "milá" pani suseda čoskoro dostane predvolanie.
0 0
hadik hadik

hadik je offline (nepripojený) hadik

2.6.2009 uplynul mesiac od sťažnosti na ževraj nahluchlú susedu. Neprišlo nám žiadne predvolanie a tak sme sa boli osobne informovať na mestskej polícii ako vo veci postupujú.
Povedali nám, že oni si svoju 1 mesačnú lehotu splnili a teraz má 1 mesačnú lehotu obvodný úrad.
Políciu voláme stále keď suseda robí nadmerný hluk.
Včera pri 23:00 sme znovu volali mestkú políciu. Stará pani im otvorila dvere a policajti jej vľúdnym, tichým hláskom povedali, že by si to mohla dať trošku tichšie. Samozrejme stará "hrozne nahluchlá pani" namala žiadny problém s tým že policajti nehovorili na hlas.
5 minút po odchode polície suseda pridala na hlasitosti TV. Mala to ešte viec na hlas ako predtým.
Tak sme volali políciu 2-krát.
Policajti prišli autom až pred vchod domu. Z dispečingu zavolali na manželov mobil nech príde pred dom.
Policajti ani nevystúpili z auta a povedali mu že tak ako má pustený TV tak je to normálne. Že si máme kúpiť štuple do uší alebo pridať zvuk na svojom vlastnom TV.
Oni ani neprešetrili našu druhú sťažnosť!!!!
Sťažovali sme sa na susedu my aj suseda čo býva vedľa starej pani.
Silno rozmýšľam nad tým, že podám sťažnosť na postup polície.
Ak niekto viete ako by som mala postupovať, tak prosím poraďte.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak už konečne použi postup z príspevku #46 ( http://www.porada.sk/t110776-p2-prob...ze-niekto.html ). Ak je "stará" taká drzá a sprostá, buď aj ty z toho istého cesta .
A mimochodom - podaj sťažnosť na zriaďovateľa mestskej polície (MsÚ) pre neplnenie služobných povinností (ktoré schvaľuje MsÚ a tiež sú uvedené v Zákone SNR č. 564/1991 o obecnej polícii - http://mestskapolicia.bratislava.sk/...700011&p1=1121 - hlavne §3, §7, §8)
Naposledy upravil misoft : 21.06.09 at 11:21 Dôvod: Doplnenie
0 0
hadik hadik

hadik je offline (nepripojený) hadik

misoft Pozri príspevok
Tak už konečne použi postup z príspevku #46 ( http://www.porada.sk/t110776-p2-prob...ze-niekto.html ). Ak je "stará" taká drzá a sprostá, buď aj ty z toho istého cesta .
A mimochodom - podaj sťažnosť na zriaďovateľa mestskej polície (MsÚ) pre neplnenie služobných povinností (ktoré schvaľuje MsÚ a tiež sú uvedené v Zákone SNR č. 564/1991 o obecnej polícii - http://mestskapolicia.bratislava.sk/...700011&p1=1121 - hlavne §3, §7, §8)
S ističom sme to už skúšali. Nepomohlo.
Dokonca aj hlasnou hudbou.

Policajti včera povedali že veď ona bola učiteľka. Tak teda asi keď bola učiteľka môže si robiť čo chce.

Z toho čo hovoril jeden člen hliadky bolo viac ako zrejmé, že je s rodinou starej pani veľmi dobrý kamarát. Snažil sa docieliť toho nech ju už viac neotravujeme.
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

hadik Pozri príspevok
2Sťažovali sme sa na susedu my aj suseda čo býva vedľa starej pani.
Silno rozmýšľam nad tým, že podám sťažnosť na postup polície.
Ak niekto viete ako by som mala postupovať, tak prosím poraďte.
Sťažnosti upravuje zákon č. 152/1998 Z.z. o sťažnostiach. Treba si ho preštudovať a postupovať podľa neho. Najlepšie by bolo, keby ste sťažnosť podali spolu s tou susedou, ktorá sa tiež sťažovala.

Podávanie sťažností
§ 5

(1) Sťažnosť sa podáva spravidla písomne alebo ústne v záujme jej urýchleného a efektívneho vybavenia orgánu príslušnému na jej vybavenie. (Príslušnosť na vybavenie sťažnosti § 11: ods. 1, prvá veta: Na vybavenie sťažnosti je príslušný vedúci orgánu verejnej správy alebo ním poverený zamestnanec.)

(2) Sťažnosť adresovaná na meno vedúceho alebo zamestnanca orgánu verejnej správy sa považuje za sťažnosť podanú orgánu verejnej správy.

(3) O ústnej sťažnosti, ktorú nemožno vybaviť hneď pri jej podaní, orgán, ktorý sťažnosť prijíma, vyhotoví záznam, ktorý sťažovateľovi predloží na prečítanie a podpis. Na požiadanie sťažovateľa sa mu vydá rovnopis záznamu.

(4)
Zo sťažnosti musí byť zrejmé, kto ju podáva. Musí obsahovať meno, priezvisko, adresu fyzickej osoby alebo názov a sídlo právnickej osoby, predmet sťažnosti a čoho sa sťažovateľ domáha.

(5) Ak sťažnosť nemá požadované náležitosti podľa odseku 4, nie je zrozumiteľná, alebo ak sú na jej náležité vybavenie potrebné údaje, ktoré sa v sťažnosti neuvádzajú, treba zabezpečiť ich doplnenie. Na dopĺňanie sťažnosti sa primerane vzťahuje § 15.

(6) Ak sťažnosť podáva viac sťažovateľov spoločne a neurčí sa v nej, komu z nich sa majú doručovať písomnosti vo vybavovanej veci, všetky odosielané písomnosti sa doručujú tomu sťažovateľovi, ktorý sa v sťažnosti uvádza na prvom mieste.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať