Zavrieť

Porady

Vývoz služieb podľa § 15ods. 8 - určite sa neuvádzajú do DP?

Rada by som sa opýtala, či naozaj tieto služby nejdú do DP k DPH, ak má niekto fundovanú odpoveď, lebo § 9 hovorí: dodaním služby je každé plnenie, ktoré nie je dodaním tovaru podľa § 8... a riadok 03 DP - dodanie tovaru a služby podľa § 8 a 9 zákona.. Tak ako to vlastne je ? Nemali by byť tieto služby zahrnuté do riaku 10 a zároveň odpočítané v riadku 16?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    ano, podla tohto by to tak malo byt
    ALE pri zdanitelnych obchodoch sa musime pozerat aj na miesto zdanitelneho obchodu - miesto dodania sluzieb podla §15 ods. 8 je INY CLENSKY STAT, preto tato sluzba nie je predmetom nasej dane - nie je to oslobodenie (ak by slo o oslobodenie, tak by sa tato sluzba uvadzala v DP, lebo je predmetom nasej dane a je oslobodena, ako napr. §43, §45, atd.), ale toto je prenos miesta danovej povinnosti

    ja som si to overovala aj na danovom urade, a takto mi odpovedali

    danasv je offline (nepripojený) danasv

    danasv
    Ja som sa na to tiez pytala- prave dnes. Tak isto mi povedali ze to do Dp neuvadzam. Ale zevraj to musim uviest v suhrnnom vykaze. Len nie som si celkom ista- lebo tak sa hovori len a len o tovaroch a ani slovo o sluzbach. co s tym?Mam dat tieto sluzby so suhrnneho vykazu?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    ???
    Do súhrnného výkazu idú určite len údaje o tovare.

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    do súhrnného výkazu určite nejdú služby iba dodanie tovaru do EÚ a dodanie tovaru do EÚ ak ste 1 odberatelom v trojstrannom obchode

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    do suhrnneho vykazu ide urcite len tovar a to dodany tovar, nech je to uvedene predsa v samotnom suhrnnom vykaze

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    obsah § 80 nie je smerodajný??? Alebo sa najskôr musíme pýtať daňového úradu a až potom čítať zákon? Mne to vychádza (zo zákona), že do súhrnného výkazu ide iba tovar (celý § 80 nehovorí ani slovkom o službách). Takže DENY, rozhodnite sa, či budete počúvať odporúčania svojho správcu dane alebo budete postupovať podľa platnej legislatívy. Pekný deň

    enter je offline (nepripojený) enter

    enter
    Sužby sa neuvádzajú v súhrnnom výkaze môžem to potvrdiť aj ja,

    ibaže ak by bolo možné uskutočňovať trojstranné obchody so službami,
    čo ja osobne nevylučujem ani zákon o tom nehovorí ,že sa to nesmie.
    Máte skúsenosť s takým trojstranným obchodom?

    Ak áno rada sa poučím

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    trojstranny obchod je mozny LEN pri tovare, je to uvedene v definicii trojstranneho obchodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.