Zavrieť

Porady

DPH pri predaji úzitkového vozidla

NEVIE MI NIEKTO PROSÍM PORADIT???

Firma sa zaoberá nákupom a predajom áut. Kúpili ojazdené úzitkové vozidlo od súkromnej osoby. Teraz ho chcú dalej predať firme platcovi DPH. Tá firma uvíta moznosť uplatniť si DPH na vstupe, ale tej mojej firme niekto poradil, ze podla nového zákona o DPH, ktorý platí asi 1/2 roka, pri fakturácii predaja auta nemusí zaplatiť DPH na výstupe danovému úradu, ale si ju vraj nechá.

Poradte mi prosím Vás niekto. Dakujem, dakujem, dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    V novele zákona o DPH k 1.1.2005 bolo do § 66 ods.1 doplnené písm e, kde sa upravuje uplatňovanie dane pri finančnom leasingu použitého tovaru ( teda aj ojazdených áut) . Aj v zákone platnom pred 1.1.2005 bola v tomto § osobitná úprava uplatňovania dane , ale iba pri použitom tovare dodanom na základe kúpno-predajnej zmluvy, pri splnení určitých podmienok.

    Je teda možné, že ten , kto vám toto poradil, myslel túto úpravu, len to riadne odľahčil.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Dost dobre nerozumiem formulacii "nemusi zaplatit DPH danovemu uradu, ale si ju necha". Ja som si vzdy myslela, ze ak na fakture uvediem DPH, tak ju automaticky odvediem.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Iveta1807
    NEVIE MI NIEKTO PROSÍM PORADIT???

    Firma sa zaoberá nákupom a predajom áut. Kúpili ojazdené úzitkové vozidlo od súkromnej osoby. Teraz ho chcú dalej predať firme platcovi DPH. Tá firma uvíta moznosť uplatniť si DPH na vstupe, ale tej mojej firme niekto poradil, ze podla nového zákona o DPH, ktorý platí asi 1/2 roka, pri fakturácii predaja auta nemusí zaplatiť DPH na výstupe danovému úradu, ale si ju vraj nechá.

    Poradte mi prosím Vás niekto. Dakujem, dakujem, dakujem.
    Už sme to tu rozoberali vo viacerých témach, ale v skratke, v tomto prípade, ak kúpiš úžitkové vozidlo od súkromnej osoby si ty ako kupujúci, aj keď sa zaoberáš nákupom a predajom vozidiel nemôžeš odpočítať na vstupe DPH, nemáš totiž fa, lebo predávajúcemu (súkromnej osobe) neznikla povinnosť odviesť DPH štátu. Pri predaji postupuješ podľa § 66, teda štátu odvedieš DPH z marže pri predaji vozidla, a nasledujúci kupujúci nemá nárok na odpočet žiadnej DPH:

    DPH pri predaji úzitkového vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.