Zavrieť

Porady

Ako legalne predam smetie?

Caute,
som zaciatocnik a nemam jasno v dvoch veciach:
Priklad-Robim servis bicyklov a zakaznik ziada vymenit kolesa za nove a povie ze stare kolesa nechce a mozem ich vyhodit...pretoze su este v dobrom stave rad by som ich predal.Da sa to nejak legalne predat cez ERP?ked nemam nijaky doklad ako som ich ziskal?
Priklad2-Material objednavam z velkoobchodu ale stane sa ze potrebujem len nejaku malickost a surnu takze sa mi neoplati objednavat ale skocim susedovi do zeleziarstva(maloobchod) a tam to normalne kupim z blokom.Je to normalne(respektive zakonne) si nato nahodit marzu a zasa to predat z dalsim ziskom cez ERP?
Vopred dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Môžeš to normálne predať, avšak odporúčal by som vytvoriť nové PLU - napríklad opotrebované náhradné diely a pod. (aj vo väzbe na záruku).

    petooooo je offline (nepripojený) petooooo

    petooooo
    takze v tom nebude problem pri kontrole nejakej ze ako som to ziskal?staci ked to predam ako pouzity tovar?su nato nejake zakony???ved napr aj v secon hande sa predava pouzity tovar a niekde tu som cital ze musi byt zdokladovane ze kde sa vzal.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Získal si ich pri svojej činnosti-oprave, ktorú vieš vydokladovať.
    Veľa vecí meníš kus za kus.

    petooooo je offline (nepripojený) petooooo

    petooooo
    A ako je to s tym ked kupim vec normalne z obchdu?mozem dalej predat?mohlo by to ist takto teoreticky donekonecna keby sa vzdy nasiel niekto kto kupi?su aj nato nejake obmdzenia alebo zakony???

    Ako legalne predam smetie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.