Zavrieť

Porady

ústna dohoda

Dobrý deň, môžte poradiť?S partiou murárou som sa dohodla, že mi dajú dokopy chatu, peniaze som im dávala na ruku, všetko je v poriadku, na začiatku sme sa ale dohodli, že mi to aj dokončia...cca 1 rok, potrebujem od nich ešte dokončovacie práce, ale už odmietajú, majú lepšie a zaujímavejšie ponuky....môžem ich napr. udať, že majú oddomna čierne peniaze???
je vôbec niečo ako ich môžem prinútiť?Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

koordinatoreva Pozri príspevok
Dobrý deň, môžte poradiť?S partiou murárou som sa dohodla, že mi dajú dokopy chatu, peniaze som im dávala na ruku, všetko je v poriadku, na začiatku sme sa ale dohodli, že mi to aj dokončia...cca 1 rok, potrebujem od nich ešte dokončovacie práce, ale už odmietajú, majú lepšie a zaujímavejšie ponuky....môžem ich napr. udať, že majú oddomna čierne peniaze???
je vôbec niečo ako ich môžem prinútiť?Ďakujem
Zaujímavé, chceš ich udať, že Ti murovali načierno chatu, (doteraz to nevadilo?) ale čo už s nimi, ak už nechcú, tak ich chytro udať, zaujímavá logika. Ponúkni im toľko, aby boli spokojní aj oni aj Ty a na udanie nemyslí, nie je to fér.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Aby som to upravila na pravú mieru...som priateľkou jedného z nich..a prišiel im od dotyčnej mail, že ich udá na DÚ, že ich platila načierno, majú len ústnu dohodu, ale začala ich menej platiť atď. posiela výhražné maily, že ak tam opätovne nezačnú chodiť, tak že ich udá,,,peniaze im dávala na ruku, len raz na účet, je nejaká možnosť, že by im mohla uškodiť?Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

koordinatoreva Pozri príspevok
Aby som to upravila na pravú mieru...som priateľkou jedného z nich..a prišiel im od dotyčnej mail, že ich udá na DÚ, že ich platila načierno
Nech jej teda pošlú mailík v takom duchu, ako som napísala.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ako im to chce dokázať?
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

posiela im výhražné maily, že ich udá na DÚ, mali len ústnu dohodu, môže im uškodiť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

koordinatoreva Pozri príspevok
posiela im výhražné maily, že ich udá na DÚ, mali len ústnu dohodu, môže im uškodiť?
Nie, vyhrážaním nič nezmôže, má doklady, že im platila?
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Raz im poslala peniaze na účet jedného čo je živnostník, a raz za mesiac jej dávali zoznam a popis prác čo spravili, je tam podpis jedného z nich a jej
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

koordinatoreva Pozri príspevok
Raz im poslala peniaze na účet jedného čo je živnostník, a raz za mesiac jej dávali zoznam a popis prác čo spravili, je tam podpis jedného z nich a jej
Ak má doklad o úhrade pre živnostníka, je to v poriadku. Živnostník to zdaní, je to jeho príjem.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Áno, ale ona chce udať celú partiu, že im dávala čierne peniaze, môže ten, čo je živnostník môže mu ona udaním na DÚ ublížiť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

koordinatoreva Pozri príspevok
Áno, ale ona chce udať celú partiu, že im dávala čierne peniaze, môže ten, čo je živnostník môže mu ona udaním na DÚ ublížiť?
Ak prácu vykonával na základe živnosti, tak nie. Problém bude mať jedine, ak tí ostatní pracovali u neho načierno.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
pockaj, pockaj... maju aj oni rozpis prac s podpismi alebo iba ona? lebo v momente by som jej poslal fakturu za vsetko co tam robili - ona totiz nema ziaden doklad, ze im platila. ja na ich mieste by som tvrdil, ze mi poslala iba zalohu na ten ucet o com je doklad a inak by sa rozosmiala...

PS: Dufam, ze som neporadil PODVODNIKOVI !!!
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

raz za mesiac jej dali rozpis prác, ona na základe toho im vždy dala peniaze, za prácu dostali ako sa dohodli, ona bola spokojná, ten rozpis prác má iba ona a iba raz im na účet poslala 20.000,-Sk
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Ako uz som napisal poslat fakturu za pracu. Primerane to rozpisat - ak je zivnostnik iba jeden rozpisat na jedneho, ak su viaceri rozpisat pracu na viacerych. Mnozstvo prace musi byt primerane poctu ludi. Totiz nikto nedokaze tej panej kolko ludi tam robilo. Zivnostnik moze tvrdit, ze tam boli ini robotnici, ktorych si pani najala. Tuto moznost vyuzite iba ak je skutocne pani neodbytna a chce niekoho vyuzit.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Ďakujem, pani je na tom asi tak, že pár partií sa jej tam vystriedalo, myslí si že keď je veľká podnikateľka z NR, tak, že môže mailami vydierať že ich udá, posielať jej faktúru nechcú, chcú len od nej pokoj, len zostali na pochybách či im môže uškodiť.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Lenze toto je prave pripad kedy si pani zasluzi poriadnu lekciu. A najlepsia obrana je utok...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Nie je fér, ak niekto platí niekomu prácu načierno a potom sa mu vyhráža udaním, je vinný rovnako. Ale nie je fér ani to, že partia nedokončí začatú prácu, ak sa dohodli na začiatku, že to dokončia. Ťažko sa zháňa nová partia na dokončovačky, naviac nikto potom nechce niesť zodpovednosť za prípadné vady a posledný robotník sa vyhovára na predchádzajúceho.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

koordinatoreva Pozri príspevok
Ďakujem, pani je na tom asi tak, že pár partií sa jej tam vystriedalo, myslí si že keď je veľká podnikateľka z NR, tak, že môže mailami vydierať že ich udá, posielať jej faktúru nechcú, chcú len od nej pokoj, len zostali na pochybách či im môže uškodiť.
Pokiaľ preukáže, že išlo o nelegálnu prácu, alebo o nezdanené príjmy, tak môžu mať problém.

S takýmto spôsobom nelegálnej práce súhlasili, tak museli rátať aj s prípadnými následkami.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Áno, to je všetko pravda, ale ona začala meniť podmienky a zbytočne ich denne preháňať 90 km tam aj späť atď, Ďakujem za rady.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Chobot Pozri príspevok
Pokiaľ preukáže, že išlo o nelegálnu prácu, alebo o nezdanené príjmy, tak môžu mať problém.

S takýmto spôsobom nelegálnej práce súhlasili, tak museli rátať aj s prípadnými následkami.
Ako im to môže dokázať?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

koordinatoreva Pozri príspevok
Ako im to môže dokázať?
Tak to neviem, to záleží od nej, či má nejaké dôkazy. Pokiaľ má, tak im môže uškodiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať