Zavrieť

Porady

Preplatenie PHM brigadnikovi

dobry den, chcela by som sa opytat ci je mozne na zaklade zmluvy o dielo, v ktorej bude zahrnuty popis prace a jeho vykon zahrnut aj preplatenie PHM s brigadnikom, s ktorym je spisana dohoda o vykonani prace a aj zahlaseny na socialnej poistovni. Je mozne brigadnikovi preplatit vobec PHM? Ak ano, je potrebna na to este nejaka specialna zmluva? A ak ano ako by ste to nazvali vo fakture, ktora ma zahrnat pocet odpracovanych hodin a preplatenie PHM.
Trochu zlozite, ale prosim vie mi s tym niekdo poradit?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... Prečo to chcete zvlásť špecifikovať? nebolo by jednoduchšie zvýšiť cenu diela o PHM ?

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Jedna sa o jedneho zivnostnika, ktoremu ten brigadnik zdokladuje benzin na zaklade blockov. Je to asi komplikovane, ze?

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Teraz som s nim volala a chcu to urobit tak, ze brigadnik mu da blocky na PHM, ktore spotreboval a zivnostnik si chce potom na zaklade vyplatenia tejto ciastky uplatnit DPH z tychto blockov ako naklad a zaroven uplatnit odpocet DPH z tychto blockov. Neviem ci som sa zrozumitelne vyjadrila. Dufam, ze ano.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Ociviste Pozri príspevok
    Teraz som s nim volala a chcu to urobit tak, ze brigadnik mu da blocky na PHM, ktore spotreboval a zivnostnik si chce potom na zaklade vyplatenia tejto ciastky uplatnit DPH z tychto blockov ako naklad a zaroven uplatnit odpocet DPH z tychto blockov. Neviem ci som sa zrozumitelne vyjadrila. Dufam, ze ano.
    áno, je to zrozumiteľne napísané. Ale nie je to "kóšer"....

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Je uz som to vysvetlila aj dotycnemu zivnostnikovi, aj som uz dostala odpoved na odpocet DPH. Potvrdili mi to, co som si myslela, ze DPH ani blocky nie je mozne zaevidovat do uctovnictva, pokial auto nebolo firemne.

    Preplatenie PHM brigadnikovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.