Zavrieť

Porady

Vzájomný zápočet faktúr

Dobrý večer, prosím o radu.

Ako mám riešiť nasledovnú situáciu.
Ako podnikateľ FO /jednoduché účt./ som vystavila faktúry za služby /prepravu/ firme, ktorá je s.r.o.
Nakoľko uvedená firma neplatí riadne za faktúry /meškanie aj tri mesiace a teraz hrozí, že mi nezaplatia vôbec, nakoľko majú platobné problémy/,odobrala som od uvedenej firmy na faktúru tovar aj ja. /Celková fakturovaná suma je nižšia, ako tá, čo mi s.r.o. dlhuje/.


Môžem uvedené riešiť vzájomným zápočtom faktúr aj bez vzájomnej dohody?
S.r.o. po mne vyžaduje zaplatenie mojej faktúry, ale svoje odmieta uhradiť a vyhráža sa mi súdom, pokiaľ faktúru neuhradím.
Ďakujem
Tokoska
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Pošli im "Jednostranný zápočet" (prikladám vzor)
    Jedine, na čo si musíš dať pozor: nemôžu sa započítať pohľadávky, ktoré ešte nie sú splatné.

    Hlasovalo 3 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Aljok, betka, Arianajobs,sro, oriana, koňo, Marína
    3

    tokoska je offline (nepripojený) tokoska

    Veľmi ťažké. Som vraj kamarátka, občas som aj tou povestnou "bútľavou vŕbou", čo vypočuje, neprezradí, poradí, pomôže ...a občas som aj poriadny "truľo", ale už som sa naučila aj používať "nie" ...viac tokoska
    Ďakujem.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Mám oznámenie o jednostrannom zápočte záväzkov a pohľadávok, firma si započítava vydané fa. s vydanými dobropismi voči druhej firme. Výsledná sumu zápočtu je - 5 000,- € na ktorý je zároveň v ten istý deň vystavený výdavkový PD. Môžem to zaúčtovať tak, že na základe rozpisu započítaných fa., faktúry vyradím z evidencie a rovno zaúčtujem pri každej úhradu do PD, alebo zápočet treba riešiť aj v tomto prípade cez uzávierkové operácie.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Katarina Pozri príspevok
    Mám oznámenie o jednostrannom zápočte záväzkov a pohľadávok, firma si započítava vydané fa. s vydanými dobropismi voči druhej firme. Výsledná sumu zápočtu je - 5 000,- € na ktorý je zároveň v ten istý deň vystavený výdavkový PD. Môžem to zaúčtovať tak, že na základe rozpisu započítaných fa., faktúry vyradím z evidencie a rovno zaúčtujem pri každej úhradu do PD, alebo zápočet treba riešiť aj v tomto prípade cez uzávierkové operácie.
    Ja to tak robim, cez ID v den podla datumu na zapocte.

    marijko je offline (nepripojený) marijko

    marijko
    Da sa toto uplatnit aj pri firme z CZ?
    Uvediem priklad.
    Odberam od firmy v CZ tovar, firma mi vystavila predfakturu ktoru mu mam zaplatit zahranicnym prevodom na ucet avsak on si zaroven odo mna objednal veci a chce aby som mu odratal zo sumy ktoru mu mam uhradit ciastku za tovar ktory si objednava on ... nejak mam v tom gulas a neviem to vyriesit. Cize on chce aby som mu uhradil mensiu sumu ako fakturoval znizenu o vysku jeho objednavky. Prosim o pomoc ako toto riesit a ake doklady vystavit ...
    Vediem JU a niesom platca DPH.

    Dakujem
    Pozdravujem,
    prosím o radu, ako mám vystaviť predfaktúru na polovicu sumy objednávky.
    Ďakujem.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    tatarka75 Pozri príspevok
    Pozdravujem,
    prosím o radu, ako mám vystaviť predfaktúru na polovicu sumy objednávky.
    Ďakujem.
    si ale vo veeeľmi zlej téme...napriek tomu:
    Nevieš ako sa vystavuje predfaktúra ako taká, teda aké má mať náležitosti alebo to nevieš urobiť v Alfe?

    Vzájomný zápočet faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.