Zavrieť

Porady

Čo mám robiť keď firma nechce faktúru?

Ahojte,

začal som spolupracovať s jednou spoločnosťou z Kajmanských ostrovov (asi tam je daňový raj), a oni odo mňa nechcú faktúru - vyplácajú ma aj bez nej (pravidelne mesačne). Neviete mi poradiť ako si to mám zaúčtovať? Mám si umelo vytvárať faktúry a zakladať si ich do účtovníctva? Alebo netreba?

Vopred díki za radu,

Majo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Fajoska je offline (nepripojený) Fajoska

    Fajoska
    Ahoj Majo,

    tvoje problémy na naše hlavy

    Ak chceš príjem priznať, vytvor si faktúru "umelo" pre svoje potreby, pre svoje účtovníctvo, aby si mal prehľad o príjmoch.

    ALE!! ak "nepotrebuješ" prijem priznať, tak faktúru dávať nemusíš a príjem nepriznáš - teda robíš na čierno !!

    majo10 je offline (nepripojený) majo10

    majo10
    Ahoj Fajoska - díki

    Tá druhá možnosť ma nenapadla ale myslím že by to nebolo také jednoduché - oni ma evidujú (aj ičo), ale kvôli daňovému raju asi nepotrebujú faktúry - taký systém sa mi páči

    Ja som nevedel či to umelé vytváranie faktúr je nutné. Oni ma platia každý mesiac, tak by s tým bolo dosť roboty. Ale do Pohody to asi bez faktúry nezaevidujem, to je pravda. A daňovému asi tiež treba niečo ukázať keď prídu pozrieť

    Ok, každopádne díki,

    Majo

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    majo10 Pozri príspevok
    Ahoj Fajoska - díki

    Tá druhá možnosť ma nenapadla ale myslím že by to nebolo také jednoduché - oni ma evidujú (aj ičo), ale kvôli daňovému raju asi nepotrebujú faktúry - taký systém sa mi páči
    No ja Ti neviem, som sprostredkovateľ, tiež mi prídu nejaké provízie a neposielam faktúry. Chodí mi to na účet, takže to viem z toho nahodiť len príjmy. Ale zase náklady riešim paušalne takže DU mi nemá čo kontrolovať. A prinajhoršom môžu kuk na výpisy z účtov.
    Naposledy upravil Xanti : 04.05.09 at 20:35

    Fajoska je offline (nepripojený) Fajoska

    Fajoska
    Majo, ak chceš podnikať poctivo je lepšie, ak si tie faktúrky spravíš... Tak ma napadlo, že pre svoje účtovníctvo - pre svoju potrebu si môžeš (podľa mňa) spraviť faktúru mesačnú, kde uvedieš 4 sumičky... napíšeš len za toto.. za iné.. alebo štyri riadky pod seba ..za to isté.. a nakoniec sumu zrátanú a napíšeš "im" splatnosť tak aby sedela s poslednou pladbou

    A takto nemusíš písať faktúru týždenne, len mesačne. A príjem ti bude sedieť

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    majo10 Pozri príspevok
    Ahoj Fajoska - díki

    Tá druhá možnosť ma nenapadla ale myslím že by to nebolo také jednoduché - oni ma evidujú (aj ičo), ale kvôli daňovému raju asi nepotrebujú faktúry - taký systém sa mi páči

    Ja som nevedel či to umelé vytváranie faktúr je nutné. Oni ma platia každý mesiac, tak by s tým bolo dosť roboty. Ale do Pohody to asi bez faktúry nezaevidujem, to je pravda. A daňovému asi tiež treba niečo ukázať keď prídu pozrieť

    Ok, každopádne díki,

    Majo
    Ak nepýtajú faktúry, tak by som ich asi nevyrábala, v Pohode si zadáš predkontáciu na zaúčtovanie toho príjmu, zadáš to ako zdaniteľný príjem a budeš si tie príjmy na to účtovať, či už v banke alebo v pokladni

    Čo mám robiť keď firma nechce faktúru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.