Zavrieť

Porady

Musí Základné imanie ležať ľadom?

DObrý deň,
minulý rok v novembri sme založili s.r.o. Má jedného majiteľa, ktorý splatil 200 000,- v hotovosti. Momentálne sú naúčtované na pokladni. Dá sa s týmito peniazmi operovať ? t.j. platiť záväzky... alebo musia ležať ľadom nepohnuté?
Som v týchto veciach úplný laik
Ďakujem Vám za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Na aké účty účtujem zapísané ZI ? a na aké účty splatené ZI ?
    Upísané vlastné imanie účtuješ : 353/411/A
    splatené pohľadávky za upísané vlastné imanie :

    v peňažnej forme : 211,221/353
    zásobami: 1xx/353
    dlhodobým majetkom: 01x,02x,031/353
    pohľadávkou: 31x,378/353

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    peckko Pozri príspevok
    DObrý deň,
    minulý rok v novembri sme založili s.r.o. Má jedného majiteľa, ktorý splatil 200 000,- v hotovosti. Momentálne sú naúčtované na pokladni. Dá sa s týmito peniazmi operovať ? t.j. platiť záväzky... alebo musia ležať ľadom nepohnuté?
    Som v týchto veciach úplný laik
    Ďakujem Vám za pomoc
    Ak ležia peniaze ladom, tak nezarábajú... Ale už by si mal mať podané v OR Návrh na zmenu menovitého imania, tvoja účtovníčka by ti už mala referovať, čo si platil z pokladne - teda ak si podal DP PO za rok 2008.Ale ak si laik, založil si sro-čku, teda si právnická osoba a musíš účtovať v PÚ no a myslím, nie nemyslím, som presvedčená, že laik by sa mal spoľahnúť na svoju účtovníčku, ekonómku, toto nevyrieši len jedna téma
    Ale ak máš dispozície sa rýchlo učiť, pozri do témy "svokrina kuchyňa", možno ti to bude stačiť...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Citát:
    Pôvodca textu príspevku: peckko
    DObrý deň,
    minulý rok v novembri sme založili s.r.o. Má jedného majiteľa, ktorý splatil 200 000,- v hotovosti. Momentálne sú naúčtované na pokladni. Dá sa s týmito peniazmi operovať ? t.j. platiť záväzky... alebo musia ležať ľadom nepohnuté?
    Som v týchto veciach úplný laik
    Ďakujem Vám za pomoc


    Ak ležia peniaze ladom, tak nezarábajú... Ale už by si mal mať podané v OR Návrh na zmenu menovitého imania, tvoja účtovníčka by ti už mala referovať, čo si platil z pokladne - teda ak si podal DP PO za rok 2008.Ale ak si laik, založil si sro-čku, teda si právnická osoba a musíš účtovať v PÚ no a myslím, nie nemyslím, som presvedčená, že laik by sa mal spoľahnúť na svoju účtovníčku, ekonómku, toto nevyrieši len jedna téma
    Ale ak máš dispozície sa rýchlo učiť, pozri do témy "svokrina kuchyňa", možno ti to bude stačiť...
    __________________________________________________ _____________
    Ale veď ty máš v profile účtovník

    JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

    JANULA999
    čaute, tento problém mám aj ja. Chcela by som vedieť ak mám ZI v pokladni možem s týchto peňazí účtovať zriaďovacie výdavky - výdaj z pokladne, nákup materiálu a pod. Alebo do pokladne musím dať dotáciu konateľa(požičku).
    ďakujem za pomoc

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    JANULA999 Pozri príspevok
    čaute, tento problém mám aj ja. Chcela by som vedieť ak mám ZI v pokladni možem s týchto peňazí účtovať zriaďovacie výdavky - výdaj z pokladne, nákup materiálu a pod. Alebo do pokladne musím dať dotáciu konateľa(požičku).
    ďakujem za pomoc
    Skutočne v skratke a jednoducho:
    Vklad máš na účte 411, tam ho eviduješ až do "smrti" firmy, alebo jeho zmeny. Z vkladu v pokladni následne môžeš financovať bežné výdavky. Nie je nutné tieto peniaze mať v úschove, či už na BU alebo v pokladni.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Ďakujem za skvelú odpoveď 411/A znamená členenie spoločníkov to A myslím ?
    A ako analytika

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Ďakujem za skvelú odpoveď 411/A znamená členenie spoločníkov to A myslím ?
    Prosím. Áno, "A" je analytické členenie všetkých účtov, nielen spoločníkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.