Zavrieť

Porady

Nadčasy - čo z toho vyplýva?

Dobry den, potrebovala by som pomoc, kedz si neviem dat rady s touto otazkou a zial nikoho kompetentneho v tejto oblasti poriadne nepoznam....

Spoluziacka z vysokej mi zavolala a spytala sa ma, ci si nemoze jej sestra odpisovat na mna nadcasy v praci. Vraj to potrebuju odpisovat na nejakeho studenta a ze na nu uz ina jej sestra odpisuje. Spominala tiez, ze ak s tym suhlasim, tak jej mam doniest k tomu obciansky a potvrdenie o studiu.

Robim si vsak s tym starosti, ci z toho este nieco ine nevyplyva, ci s tym daco nepokaslem, hlavne ked sa chystam ist na leto niekde brigadovat, pripadne ci to nezasahuje nejako rodinne pridavky alebo ine...
(Spomenula som jej, ze jej este dnes zavolam a poviem ci to moze byt...)

Predom dakujem
Naposledy upravil MySpace : 06.05.09 at 14:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    MySpace Pozri príspevok
    Dobry den, potrebovala by som pomoc, kedz si neviem dat rady s touto otazkou a zial nikoho kompetentneho v tejto oblasti poriadne nepoznam....

    Spoluziacka z vysokej mi zavolala a spytala sa ma, ci si nemoze jej sestra odpisovat na mna nadcasy v praci. Vraj to potrebuju odpisovat na nejakeho studenta a ze na nu uz ina jej sestra odpisuje. Spominala tiez, ze ak s tym suhlasim, tak jej mam doniest k tomu obciansky a potvrdenie o studiu.

    Robim si vsak s tym starosti, ci z toho este nieco ine nevyplyva, ci s tym daco nepokaslem, hlavne ked sa chystam ist na leto niekde brigadovat, pripadne ci to nezasahuje nejako rodinne pridavky alebo ine...
    (Spomenula som jej, ze jej este dnes zavolam a poviem ci to moze byt...)

    Predom dakujem
    Dosť zamotaná a nejasná otázka.

    Ale asi pravdepodobne ide o jej nadčasy a nakoľko sú hodiny limitované, tak potrebuje na niekoho napísať dohodu.

    Ak by si bola zamestnaná na základe z niektorých dohôd, tak príjem z nich nemá vplyv na rodinné prídavky a ani na daňový bonus.

    MySpace je offline (nepripojený) MySpace

    MySpace
    ano, ide o nadcasy jej sestry, ktore chce na mna odpisovat.... No asi to, neviem, ako sa to tam zvykne robit...ci cez dohodu alebo inak...

    Ale tak potom to pada, do toho, kolko mozem za rok ako student odrobit brigadne (vramci dane), ci nie?

    Kamoska mi spominala, ze by som si mala za to nieco od nej pytat, ale to mi je trochu blbe...

    PS: Dakujem teda za tvoju spravicku.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    MySpace Pozri príspevok
    ano, ide o nadcasy jej sestry, ktore chce na mna odpisovat.... No asi to, neviem, ako sa to tam zvykne robit...ci cez dohodu alebo inak...

    Ale tak potom to pada, do toho, kolko mozem za rok ako student odrobit brigadne (vramci dane), ci nie? NČZD na rok 2009 je 4025,70€

    Kamoska mi spominala, ze by som si mala za to nieco od nej pytat, ale to mi je trochu blbe...

    PS: Dakujem teda za tvoju spravicku.
    Ja sa len jednej skutočnosti divím, že to akceptuje zamestnávateľ, lebo čo ak sa jej niečo počas výkonu práce stane?

    MySpace je offline (nepripojený) MySpace

    MySpace
    Ester plus Pozri príspevok
    Taktiež to nebude mať vplyv na zdravotné poistenie.
    ...tak to som potom rada, aspon daco

    Inak, nejde tam o to, ze to dievca uz presiahlo limit s dohodami, teda kolko rocne moze odpracovat a tak si to potrebuje na niekoho dat? (ked uz sa spominala ta dohoda...)

    I ked zaujmave, ze sa ma nespytala, ci som nahodou uz ten cas, ktory moze maximalne student legalne odrobit, sama neprekrocila, ak je to o tom...

    Len potom zaujmave, ze mi nezneje to slovo nadcasy, bo to by som priradila skor do TPP alebo podobne, ale zase ked je pravdepodobne studentom...tak asi to bude kvoli tej dohode, ak som to spravne pochopila

    MySpace je offline (nepripojený) MySpace

    MySpace
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Ja sa len jednej skutočnosti divím, že to akceptuje zamestnávateľ, lebo čo ak sa jej niečo počas výkonu práce stane?
    Mozno maju dakeho znameho alebo kamarata ako veduceho tej firmy, aj ked kto vie ako by to potom riesili, mozno s tym bud nerataju alebo maju na to zvlast daku poistku...asi to sa mi zda pravdepodobne.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    MySpace Pozri príspevok
    ...tak to som potom rada, aspon daco

    Inak, nejde tam o to, ze to dievca uz presiahlo limit s dohodami, teda kolko rocne moze odpracovat a tak si to potrebuje na niekoho dat? (ked uz sa spominala ta dohoda...)

    I ked zaujmave, ze sa ma nespytala, ci som nahodou uz ten cas, ktory moze maximalne student legalne odrobit, sama neprekrocila, ak je to o tom...limit sa týka len ak robíš u jedného zamestnávateľa, ak robíš u viacerých, tak ten limit je na každú dohodu rovnaký, resp. limity sa u roznych zamestnávateoch nespočítavajú

    Len potom zaujmave, ze mi nezneje to slovo nadcasy, bo to by som priradila skor do TPP presne tak, nadčasy sa týkajú výlučne pracovného pomeru alebo podobne, ale zase ked je pravdepodobne studentom...tak asi to bude kvoli tej dohode, ak som to spravne pochopila tomuto zase ja nerozumiem, čo si tým chcela povedať
    odpoveď v texte

    MySpace je offline (nepripojený) MySpace

    MySpace
    Hmm, takze usudujem, ze nic takeho hrozneho s tym nepokazim a je to len na mne, ci jej to umoznim...

    Jediné kto vie, čo ta NČZD na tento rok, bo asi si tam nebude odpisovať len ten odrobený čas, ale asi tam spadá aj to, že koľko odrobí, teda peniaze...

    Aj keď možno sa s tým zbytočne trápim, keďže kto vie či sa to chystám aj prekročiť, keďže som tento rok ešte nebrigadovala a vidím to skôr na leto a možno dačo po... Okrem toho veľa krát našťastie na to i zamestnávatelia myslia, čo som aj rada...

    Nadčasy - čo z toho vyplýva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.