Zavrieť

Porady

zaostale vyzivne - nesplnenie dohody zo sudu

Dobry den poradaci, chcela by som vas poprosit o radu.
S byvalym mame pravoplatnu dohodu zo sudu, kde sme sa dohodli na zaostalom vyzivnom za 6 rokov, ktore nehradil. Dohodli sme sa na ciastke, ktoru mal v 4 splatkach zaplatit, kazde tri mesiace, s tym ze ak sa omeska stava sa splatna cela resp. zostavajuca ciastka, lenze samozrejme, ten debil to ignoroval a prve peniaze mi poslal po dvoch mesiacoch aj to mi este nadaval, ze co ja od neho chcem. Platil to ako chcel.
Sumu mi sice vyplatil, mala by som byt rada, ale mne ide o princip, ze na tej dohode sme sa dohadovali dva roky, navrhol si ju sam a ja uz zo zufalstva som suhlasila....
Chcem vediet, ci mam narok na nejake, ako to nazvat, "odskodne" alebo ako vzdy nemam na nic narok?!
Vedel by mi v tomto niekto poradit?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Čo presnejšie myslíš pod slovom odškodné? Naozaj neviem, čo si presne pod tým predstaviť.

    Aj keď po dlhších poťahovačkách,sumu Ti vyplatil. Buď rada! Vieš koľkí rodičia s toho nedočkajú?

    lucilinda je offline (nepripojený) lucilinda

    lucilinda
    pod tym slovom si predstavujem, nejaky trest prenho aby to nemal take lahke a bez nijakeho postihu, ze sa na niecom dohodneme a este si robi posmech.

    Ale vidim, ze v nasom state sa bere ohlad na takych ktori si absolutne neplnia povinnost.

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    Súhlasim s arizonou. Budťe rada, že Vám všetko zaplatil. Mne výživné vymáha exekútor už 3 mesiace a stále nič nemám a je otázne kedy budem mať.
    Ale súhlasím s Vami, že tento štát nechráni rodiča s dieťaťom pred trvalými neplatičmi výživného. Zákony sú bezzubé.

    cigilano je offline (nepripojený) cigilano

    cigilano
    ja mam trosku iny problem zo sudu mi mal ex.platit vyzivne po 1500.sk avsak 4roky neplatil,ani exekutor mi nepomohol nakolko byvali zije v cechach,dostavala som nahradne vyzivne od statu,no zostal mi ex dlzny 35,000sk,.
    vydala som sa a moj manzel si dcerku osvojil,maju super vztah,ale peniaze nam chybaju,dcerka pojde do skolky,ja nepracujem,a tak neviem ako dostat aspon cast dlzneho vyzivneho od exmanzela,ved uz vyzivne nebude musiet viac platit,a tak by som chcela dostat aspon to co mi dlhoval?da sa s tym nieco urobit a na koho sa obratit? dakujem

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Treba skúsiť cez českého exekútora, lebo slovenský nemôže dávať príkazy na majetok v zahraničí. Resp. by sa malo dať obrátiť na Centrum pre medzinárodno-právnu ochranu detí a mládeže, a títo vybavujú, resp. robia sprostredkovateľa medzi dieťaťom a zahraničnými orgánmi (súdy, exekútori...) a majú informácie, čo majú obsahovať návrhy v cudzine, kedy sa čo podáva a pod.

    zaostale vyzivne - nesplnenie dohody zo sudu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.