Zavrieť

Porady

účtovníčka -versus- účtovnícka firma

Zdravím všetkých čo to čítajú...

Mám takú dilemu. Mám čerstvo založenú firmu (asi dva mesiace) a rozhodujem sa medzi zamestnaním osoby,ktorá nám bude spravovať všetko účtovníctvo a firmou,ktorá to bude robiť všetko sama. hlavne chcem vedieť váš názor na spolahlivosť.ja osobne si myslím,že by pre mňa bolo lepšie mať niekoho tu na centrále.zatiaľ máme na to jednu firmu z BA a my sídlime v Žiline.
Aký je váš názor na moju situáciu.Poprípade ak viete o niekom,kto má skúsenosti s SRO a je na voľnej nohe,tak mi dajte vedieť.Ale iba spoľahlivé osoby.

Ďakujem
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
djdee
Zdravím všetkých čo to čítajú...

Mám takú dilemu. Mám čerstvo založenú firmu (asi dva mesiace) a rozhodujem sa medzi zamestnaním osoby,ktorá nám bude spravovať všetko účtovníctvo a firmou,ktorá to bude robiť všetko sama. hlavne chcem vedieť váš názor na spolahlivosť.ja osobne si myslím,že by pre mňa bolo lepšie mať niekoho tu na centrále.zatiaľ máme na to jednu firmu z BA a my sídlime v Žiline.
Aký je váš názor na moju situáciu.Poprípade ak viete o niekom,kto má skúsenosti s SRO a je na voľnej nohe,tak mi dajte vedieť.Ale iba spoľahlivé osoby.

Ďakujem
Účtovníčka - máš ju doma, všetky problémy ihneď rieši, máš okamžitú finančnú analýzu doma. Či už potrebuješ úhrady, mzdy,doklady - ak máš spoľahlivú účtovníčku. ktorú za jej znalosti a prácu zaplatíš, myslím, že si vyhral. Ani účtovnícka firma nie je zlá, ale je to všetko trošku dlhšie a pracnejšie. Myslím, že takmer všetci tu na Porade majú skúsenosti s účtovaním právnickej osoby, dôležitá je aj tvoja spoľahlivosť a prístup k práci.
Poznám viac spoľahlivých osôb, ale o tom ak máš záujem cez SS.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

djdee, prosím ťa, prečo ste si vybrali fi z ba, keď ste zo žiliny a ako prebieha spolupráca /odovzdávanie dokladov/?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
pyton
djdee, prosím ťa, prečo ste si vybrali fi z ba, keď ste zo žiliny a ako prebieha spolupráca /odovzdávanie dokladov/?
To musí byť zaujímavé, ale veeeľmi dlhé - na dlhé lakte. Ale ak majú dobrú firmu, ktorá je s nimi stále v styku a aj cenu má nízku...
No ale ja by som to rozhodne riešila pri väčšej firme vlastnou účtovníčkou.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Ja si myslím, že účtovníčka je lacnejšia ako účtovná firma a aj sa viac snaží pretože je na to sama a spracováva kompletne všetko.Pokiaľ viem v účtovných firmách to chodí tak, že majiteľ ani nemá taký prehľad pretože má na to svojich zamestnancov a to je potom na ňom ako im dôveruje.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Nám robi uctovnictvo firma, a myslim si ze je to lepsie ked to robi zamestnanec, lebo vsetko je to po ruke a nie ako my, so vsetkymi dokladmi musime chodit za uctovnickou, dost to zaberie casu a hlavne stoji benzinu ked ideme do ineho mesta. Neberu za to zase vela, ale zbytocne prefocovanie dokladov, aby boli aj vo firme aj u uctovnicky, atd. Treba zvazit...
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

pripájam sa k názoru-účtovníčka-pretože ako bolo spomenuté, problém riešiš hneď na mieste, všetky doklady máš vo firme a účtovníčka má lepší prehľad o spoločnosti a tak vie aj ona sama riešiť oveľa lepšie účtovné prípady
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
Ja si tiež myslím, že lepšia je účtovníčka ako učt. firma.
Ale pre tú účtovníčku je to aj nevýhoda, lebo väčšina šefov využíva účtovníčku, keď ju ma po ruke vo firme aj na iné veci ako účtovníctvo a potom si ona nestíha svoju účtovnú robotu a nemá pri nej ani pokoj, ako keď by to isté "účtovanie" robila v účtovnej firme.
Neviem či som to napísala dosť zrozumiteľne, ale snažila som sa.
Netvrdím, že všetci šéfovia sú taký, ale je ich dosť.
Toto je môj názor, tak ma nekamenujte

PS Poznám /až teraz/ veľa výborných účtovničiek, tak ak chceš ozvi sa cez SS.
Krásny deň prajem všetkým, ale hlavne tým čo sa moria ešte s dph-čkou.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

ja osobne reprezentujem uctovnicku firmu, takze neviem, ci vobec mozem vyjadrovat moj nazor, ale...

do malej firmy by som uctovnicku nedaval, lebo:
1/ aby bola aspon ako tak schopna, treba ju zaplatit, pricom cena prace = hruba mzda + cca 40%
2/ ak nedajboze sposobi skodu, zamestnavatel ju moze uplatnovat len do vysky 3-nasobku priemernej mzdy (a aj take uplatnenie byva problematicke)
3/ ak agendy nie je vela, bude sa dievca nudit... (to som hnusny, ani jej nedoprajem... )

a este k tomu nazoru o nespolahlivosti uctovnickych firiem - nuz dakujem pekne za hodnotenie p. marcela!!! v standartnej uctovnickej firme sa zauctovanie interne kontroluje (t.j. jeden clovek zauctuje, druhy skontroluje), ludia sa vzdelavaju, samotna firma (kedze sa venuje uctovnictvu) sleduje legislativu...

no a v neposlednej rade, externa firma zodpoveda za pripadne sposobene skody...

nieco ine je velka firma, kde uctovnicku, alebo minimalne administrativnu silu jednoducho treba...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
nikulik
Nám robi uctovnictvo firma, a myslim si ze je to lepsie ked to robi zamestnanec, lebo vsetko je to po ruke a nie ako my, so vsetkymi dokladmi musime chodit za uctovnickou, dost to zaberie casu a hlavne stoji benzinu ked ideme do ineho mesta. Neberu za to zase vela, ale zbytocne prefocovanie dokladov, aby boli aj vo firme aj u uctovnicky, atd. Treba zvazit...
Asi som dobre nepochopila tvoju odpoveď: - chodiť s dokladmi za účtovníčkou,- čas,- benzín,- iné mesto...
tu sa jedná o to, či zamestnať účtovníčku na TPP, tzn., aby bola stále vo firme, a nie aby si chodil za ňou. A prefocovanie dokladov? - veď keď ju máš vo firme, tak prečo prefocovať.., vieš počas môjho produktívneho veku, teda, keď som ešte bola v produktívnom veku som bola aj zamestnanec, neskôr aj SZČO. Ako zamestnanec netreba hovoriť, už to tu spomínala aj Daniela, účtovníčka a ekonómka robia všetko vo firme, od účtovania, výkazov, miezd, varenia kávy, nákupov..., ale to je asi všade, máš doma všetko. Ako SZČO som chodievala do firiem v určené dni v týždni, bola som tam celý deň, čo som nestihla tam, zobrala som domov, natiahla na disketu a na druhý deň priniesla. Pri iných firmách som si prišla pre doklady, prípadne mi ich cestou priniesli, doma som zaúčtovala a obratom priniesla, aby boli vo firme. Takže žiadne prefocovanie sa nekonalo. Máš pravdu, neberú za to veľa..., priznám sa, teraz ľutujem, že som nebrala za to veľa.
Pre niekoho je výhodou účtovnícka firma, pre iného účtovníčka vo firme.
Pre niekoho je lepšie byť slobodným, pre iného ženatým, ale to už záleží na vzťahu, aký sa tu vybuduje.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Vlasta to myslím vystihla presne. Je asi zbytočné pýtať sa, či účtovníčku alebo firmu, lebo účtovníčky ťa budú presviedčať že ich a firmy že ich. To je ako v obchode. Kupovali sme korčule: pýtali sme sa v rôznych obchodoch, ktorá značka je lepšia. Povedali, že je lepšia tá, ktorú predávali. Ale to je asi prirodzené. Nebudem predsa vychvaľovať konkurenciu.

To som si dovolila len taký moj mini názor.
0 0
judy judy

judy je offline (nepripojený) judy

ja by som sa tou pracovnickou dohodla na skratenom uvazku na TPP, na taky cas aky si myslim ze jej viem zabezpecit pracu, ev. dohodla ak treba aby niekto v tej firme bol ak tam nie je majitel a samozrejme si myslim, ze treba tu uctovnicku nalezite ocenit ak nieco aj vie a ovlada, aby sa ti nestriedali 2-3x za rok.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Zakladatelka sa pytala na uctovnicku ako zamestnanca alebo uctovnicku firmu. Ja som len napisala ako to je v nasej firme, ze mi mame uctovnicku firmu na to. Trosku ste ma nepochopili, nam to robi uctovnicka firma ktora sidli v poprade a nasa firma je vo svite, uctovnicke chodim davat vsetky doklady, faktury, pokladnicne doklady, a faktury si ja pre seba prefocujem aby som to mala aj vo firme. Ale samozrejme ze to zavisi od tej dotycnej firmy, co si vyberie co je pre nu lepsie, a tak isto aj ked si vyberie uct. firmu, tak zavisi od toho ako sa dohodnu. Ak ide firme o peniaze a chce usetrit, tak uct.firmu by som poradila, je to ovela lacnejsie ako novy zamestnanec.Dufam ze sme sa uz pochopili alebo som to ja vtedy zle napisala?
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Naozaj je firma lacnejšia ako zamestnanec? Ja teda netuším, koľko sa platí účt.firme, ale určite pri firme nemáš denné sledovanie napr. pohľadávok a záväzkov. Alebo ako sa rieši pokladňa, sledovanie úhrad faktúr, uhrádzanie faktúr.....? O to sa kto stará?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Nechcem ublížiť žiadnej účtovníckej firme, určite urobí všetko čo jej dáš dobre. Zdôrazňujem, všetko čo jej dáš. NIČ VIAC.

Účtovníčka Ti poradí ako si znížiť základ dane, čo by si mal urobiť aby si lepšie zhodnotil majetok a zisk a to Ti nikdy žiadna firma nepovie. Nikdy Ťa neupozorní, že niečo prekračuješ, že ešte máš čas skorigovať hospodárský výsledok. TO nikdy. Stále Ti firma zaúčtuje len to čo si jej dala a ešte sa ohradí, že tie doklady spracovala, ktoré si jej dala...

Po 27 rokoch praxe, účtovania v účt. firmách, s.r.o., a.s., v.o.s. aj zdužení, fyzických osôb, jednoznačne hovorím zaplať si účtovníčku, určite je to ekonomickejšie.

Účtovníčka peniaze ušetrí, firme ich 3xpreplatíš a ešte sa možno dostaneš do daň. nedoplatkov.

A ten kto tu obhajuje účtovnícku firmu, tak verím, že si nechce s.... do vlastného hniezda.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

nikulik
Zakladatelka sa pytala na uctovnicku ako zamestnanca alebo uctovnicku firmu. Ja som len napisala ako to je v nasej firme, ze mi mame uctovnicku firmu na to. Trosku ste ma nepochopili, nam to robi uctovnicka firma ktora sidli v poprade a nasa firma je vo svite, uctovnicke chodim davat vsetky doklady, faktury, pokladnicne doklady, a faktury si ja pre seba prefocujem aby som to mala aj vo firme. Ale samozrejme ze to zavisi od tej dotycnej firmy, co si vyberie co je pre nu lepsie, a tak isto aj ked si vyberie uct. firmu, tak zavisi od toho ako sa dohodnu. Ak ide firme o peniaze a chce usetrit, tak uct.firmu by som poradila, je to ovela lacnejsie ako novy zamestnanec.Dufam ze sme sa uz pochopili alebo som to ja vtedy zle napisala?
Nikulik, pochopili sme ťa, ja určite. Mám takú firmu ktorá robí tak ako u vás a divím sa im. Keby som v tej firme bola konateľom, ako prvé by som toto zmenila. No ale žijem z nich....
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

ucetni_fantozzi
ja osobne reprezentujem uctovnicku firmu, takze neviem, ci vobec mozem vyjadrovat moj nazor, ale...

do malej firmy by som uctovnicku nedaval, lebo:
1/ aby bola aspon ako tak schopna, treba ju zaplatit, pricom cena prace = hruba mzda + cca 40%
2/ ak nedajboze sposobi skodu, zamestnavatel ju moze uplatnovat len do vysky 3-nasobku priemernej mzdy (a aj take uplatnenie byva problematicke)
3/ ak agendy nie je vela, bude sa dievca nudit... (to som hnusny, ani jej nedoprajem... )

a este k tomu nazoru o nespolahlivosti uctovnickych firiem - nuz dakujem pekne za hodnotenie p. marcela!!! v standartnej uctovnickej firme sa zauctovanie interne kontroluje (t.j. jeden clovek zauctuje, druhy skontroluje), ludia sa vzdelavaju, samotna firma (kedze sa venuje uctovnictvu) sleduje legislativu...

no a v neposlednej rade, externa firma zodpoveda za pripadne sposobene skody...

nieco ine je velka firma, kde uctovnicku, alebo minimalne administrativnu silu jednoducho treba...
Ad:1/ ty robíš zadarmo?
ad:2/u Teba si bude uplatňovať škodu a Ty utekáš ihneď s úhradou? Či Tvoja poisťovňa? To je v tom lepšiom prípade, že v prípade daňovej kontroly a nedoplatkov sa ešte vôbec stretne s firmou ktorá existuje... No vo väčšine prípadov sa môže domáhať nejakého vyriešenia cestou súdu a to je v nedohľadne...
Ad:3/ radšej sa budeš nudiť s tými pár dokladmi ty vo svojej veľkej firme? To Ti stojí zato, aby si vôbec tých pár dokladov robil za pár šupov?


Buď hrdina a ber si firmy typu Slovnaft, USSTEEL ap. nie malých podnikateľov...


...
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

Jara
Ad:1/ ty robíš zadarmo?
ad:2/u Teba si bude uplatňovať škodu a Ty utekáš ihneď s úhradou? Či Tvoja poisťovňa? To je v tom lepšiom prípade, že v prípade daňovej kontroly a nedoplatkov sa ešte vôbec stretne s firmou ktorá existuje... No vo väčšine prípadov sa môže domáhať nejakého vyriešenia cestou súdu a to je v nedohľadne...
Ad:3/ radšej sa budeš nudiť s tými pár dokladmi ty vo svojej veľkej firme? To Ti stojí zato, aby si vôbec tých pár dokladov robil za pár šupov?


Buď hrdina a ber si firmy typu Slovnaft, USSTEEL ap. nie malých podnikateľov...


...
prepacte Vasa urodzenost, ze som si dovolil dotknut sa Vasej ctihodnej stolicky a takto znevazit Vase ctene pracovne miesto!!!

1/ zadarmo nerobim, ale moja fakturacia odraza rozsah vykonanej prace, t.j. ziadny mesacny pausal + odvody + agenda + socialny program
2/ ako som uz hovoril, je pre mna profesionalnou ctou, aby som si za svojou pracou stal. a aj samotny obchodny vztah upravuje nahradu skody. ale inak dakujem za to promptne zaradenie medzi firmy na jedno pouzitie...
3/ .... co tu mam vlastne komentovat ??? hovori ti nieco pojem "organizacia prace a casu"? hmmm...

tusim je niekto nervozny z DPH...
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Sany
Naozaj je firma lacnejšia ako zamestnanec? Ja teda netuším, koľko sa platí účt.firme, ale určite pri firme nemáš denné sledovanie napr. pohľadávok a záväzkov. Alebo ako sa rieši pokladňa, sledovanie úhrad faktúr, uhrádzanie faktúr.....? O to sa kto stará?
Pozri, pravdu povediac, mi platime nemenovanej firme aj s DPH 2975,- Sk, ale robia len uctovnicku, na mzdy a administrativu som tu ja, a keby sme prijali uctovnicku tak neviem kolko je teraz taky dobry plat, ale urcite nie 3000sk.

Jara: to zalezi aj na tom, do akej miery je ta firma ochotna vyjst v ustrety, ja som s nasou spokojna, ale neobhajujem ich, ja by som to tiez chcela mat radsej tu, aj som chcela si to zobrat na svoje plecia ale sef zobral od nich uver, takze nemoze im dat the end. Jednoznacne som za uctovnicku,ale len ked sa to vyplati, a ma na tych 8 hodin co robit.Aj ked sa jej zaplati ale predsa....
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Tu nervozitu asi pripisuješ sebe... DPH nevplýva na moju odpoveď, ale viem o čom hovorím.

Za pravdu Ti dávam, že čo robíte tak robíte v súlade so zákonmi a čestne a neodblafnete to. No nikdy nepoviete urob to, alebo zožeň si to, alebo rýchlo sprav to, lebo Ti to pomôže. Neporovnateľne viac peňazí za oveľa menej muziky. Odpusť, rob si svoju prácu, dovolila som si tak napísať, pretože mám skúsenosti aj v tom, aj v tom. Na základe dlhoročných skúsenosti Ti prajem veľa zakázok, ale ak sa niekto pýta čo radšej, tak : Ú Č T O V N I Č K U
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Kazdy ma svoj nazor, a dolezite je vediet ho akceptovat, je to len nazor.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať