Zavrieť

Porady

Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Mám dobrý recept na Resanku, plnka je uvarený čokoládový puding.( tvar vrkoča)
Neviem, na aký koláč myslíš- kysnuté rožteky, závin?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ak myslíš na kysnutý kakaový závin, urobiš klasické kysnuté cesto, naň pokrájaš na plátky alebo postrúhaš na strúhadle maslo, posypeš kakaom a kryštálovým cukrom, zavinieš, potrieš vajíčkom a hotovo. už len upiecť a pochutnať si.
Ak chceš, môžeš zmäknuté maslo, kakao a cukor najprv vymiešať a tak na cesto natrieť.
Cesto môže byť aj takéto: 1 kg hladkej alebo polohr. múky, 1 droždie, cca 6 dcl mlieka, 3 PL kryšt. cukru, štipka soli, 3 dcl oleja, 1 PDP
Nenechávame kysnúť, ihneď po vypracovaní spracujeme.
Naposledy upravil Marína : 11.05.09 at 20:05
3 0
MARINKA.W. MARINKA.W.

MARINKA.W. je offline (nepripojený) MARINKA.W.

POTREBUJEME -500g polohr.muky, 40 g drozdie , 300ml mlieka, 50g praškovy cukor, 2 lyžičky prašok do pečiva,1/2 lyžičky soli, 100ml oleja, 100g masla, 2 žltky,
POSTUP-zo 100ml vlažneho mlieka z 1 lyžičky prašk. cukru z 1 lyžice muky a droždia pripravíme kvasok nechame vykysnuť.Do misy si preosejeme muku,pridame kypr.prašok ,cukor,soľ a premiešame.Potm pridame kvasok,olej rozpustene vlažne maslo zvyšne mlieko v ktorom sme rozmiešali žltky.Vypracujeme cesto,ktoré rozdelime na tri rovnake časti.
PLNKA - 80g kakao,160g praškovy cukor, 3 lyžice piškot.omrviniek,200ml kyslej smotany /toto všetko vymiešame a vznikne hustejšia hmota/

Prvú časť rozvalkame na pracovnej doske /potretej olejom/na velkosť plechu a prenesieme na plech pomocou valčeka a natrieme polovicu plnky a prikryjeme druhou rozvalkanou časťou a znovu potrieme plnkou a prikryjeme poslednym rozvalkanym platom. Potom cesto zakryjeme utierkou a nechame kysnuť45-60min.Potom cesto popichame vidličkou a dame piecť do 200°C vyhriatej rury,teplotu potom znižime na 180°C a pečieme asi 20 min.Vychladnutý kolač posypeme praškovým cukrom .
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
recept (bez kysnutia) Kakaové osie hniezda

1 kg hladkej múky
2 žĺtky
1 vajce
1 kypriaci prášok do pečiva
1 vanilínový cukor
2 - 3 polievkové lyžice práškového cukru
štipka soli
2,5 dcl oleja
6 dcl vlažného mlieka
10 dkg droždia

Cesto vymiesime, a netreba dávať kysnúť. Natenko vyvaľkáme, natrieme

pripravenou plnkou,(kakao-práškový cukor,kryštálový cukor,maslo) , stočíme

ako roládu, pokrájame na plátky hrubé 1 cm, ktoré ešte sformujeme nožom,

poukladáme na plech použijeme papier na pečenie a koláče potierame

mliekom, v ktorom sme rozmiešali práškový cukor,( alebo vajíčkom) a

pečieme vo vyhriatej rúre. Sú výborné ...
2 0
kačkapoliačka kačkapoliačka

kačkapoliačka je offline (nepripojený) kačkapoliačka

môj chutí všetkým a pritom je jednoduchý. Cesto si urob na aké si zvyknutá. Ja robím 1:1 hladká, polohrubá múka.
Dôležitá je plnka:
Zmiešam si ozajstné kakao (nie granko alebo puding) s práškovým cukrom.
Na rozvalkané cesto pokvapkám metličkou (stredne alebo hodnejšie) olej, nasypem kakao s cukrom a znovu pokvapkám olejom. Vrstva kakaa by mala byť asi 0,5cm, nemalo by vidieť cesto. Zrolujem, upečiem.
Ide o to, že plnka je potom ako čokoláda tekutá. My máme radi, keď si cesto vyvalkám na tenšia a ani nedávm veľmi kysnúť. Potom je to strašne dobré. Vyzerá to ako keby sme tam ani cesto nemali.
dobrú chuť.
3 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

a skúste tú posýpku z kakaa a cukru ešte doplniť kokosom
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Môj recept:
1 kg hladkej výberovej múky (alebo polohrubej)
3 dcl oleja
2 žĺtky
soľ
6 dcl mlieka
24 kociek cukru ( cca 3 PL kryštálového)
1 kocka kvasníc

V cca 3 dcl vlažného osladeného mlieka rozdrvím kvasnice a nechám urobiť kvások. Všetko zmiešam a nechám vykysnúť. Rozdelím na 4 bochníky, rozvaľkám, potriem kakaom, zaviniem, bochník potriem olejom a dám upiecť.
Kakao zmiešam s cukrom a s trochou mlieka, je to chutnejšie, ako keď dám len prášok.

pozerám, že je to skoro rovnaké, ako u Maríny. Už mi niekto radil nedávať žĺtok, tak to vyskúšam a aj bez toho kysnutia skúsim.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dievčatá , ja som začala používať do závinu granko , zdá sa mi závin
lepší koláčik .
2 0
avoke avoke

avoke je offline (nepripojený) avoke

učiteľka
Kto mi povie, prečo mi vždy kakaový koláč praskne....všetka plnka je na plechu!!!!Ďakujem za rady
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

a robis to z kysnuteho cesta? Napis postup, ako presne co robis.
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

avoke Pozri príspevok
Kto mi povie, prečo mi vždy kakaový koláč praskne....všetka plnka je na plechu!!!!Ďakujem za rady
skus pred pecenim kolac zvrchu popichat
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

avoke Pozri príspevok
Kto mi povie, prečo mi vždy kakaový koláč praskne....všetka plnka je na plechu!!!!Ďakujem za rady
cesto nevalkat velmi na tenko
pred pecenim popichat
nechat pred pecenim este podkysnut na plechu

a ked praskne, tak mu treba ... ale urcite bude chutny
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

No, keď už popichať, tak k tomu patrí aj pomastiť roztopeným masielkom alebo vajíčkom.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Tweety Pozri príspevok
No, keď už popichať, tak k tomu patrí aj pomastiť roztopeným masielkom alebo vajíčkom.
ale sak to je samozrejme (teda aspon pre mna ) ... len to pomastenie nezabrani prasknutiu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

1Dara Pozri príspevok
ale sak to je samozrejme (teda aspon pre mna ) ... len to pomastenie nezabrani prasknutiu
JA viem, že nezabráni, len som chcela trošku napísať, že ak ho popicháme tak aj pomastíme, aby ho to veľmi nebolelo a aby sme ho mali peknučký lesklučký, chrumkajúci.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

avoke Pozri príspevok
Kto mi povie, prečo mi vždy kakaový koláč praskne....všetka plnka je na plechu!!!!Ďakujem za rady
Vrele doporučujem prečítať celý recept. Kto nemá dobrú náladu, zaručene sa mu zlepší z Radujem še, kec kus pukne a vycika z neho kakavo. Podľa mojho receptu pukne furt!
8 0
Topas Topas

Topas je offline (nepripojený) Topas

Ja robím už iba tieto pudingoše. Niekedy prasknú, niekedy nie - no plnka nevytečie. Recept je z mimibazaru http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21990 a plnka je výborná. Upozorňujem len, že plnku je potrebné po roztopení tuku poriadne vymiešať až bude z toho hustá kaša (ja ju miešam tyčovým mixerom šľahacou metličkou) a na cesto ju dávam ešte teplú. Keď som tento recept chválila mojej kamarátke, sťažovala sa že nevie spojiť puding s tukom a má to riedke.
pudingoš.JPG  
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

baby toto mi robíte schválne...bože toto sú také mňamky.....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j Pozri príspevok
baby toto mi robíte schválne...bože toto sú také mňamky.....
Lujzi a nedáš si z mandarinkového tiramisu?
0 0
Topas Topas

Topas je offline (nepripojený) Topas

lujza.j Pozri príspevok
baby toto mi robíte schválne...bože toto sú také mňamky.....
Včera som piekla prvýkrát http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=36618 a musím odporučiť. Manžel povedal, že toto je z kysnutého najlepšie. Hrozienka som namočila do rumu a ešte som cesto, pred tým ako som ho dala do rúry, pokvapkala rumom.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať