Zavrieť

Porady

Neprebratie zásielky

Vlastním internetový obchod a poslednej dobe sa nám dosť často stáva, že zákaznici si jednoducho objednajú tovar a následne ho nepreberú. Čím samozrejme vzniknu nemalé náklady kedže sa balíky posielajú cez kuriersku spoločnosť. Ako sa v tomto prípade môžem ako prevádzkovateľ internetového obchodu brániť. Vďaka za všetky rady.
Usporiadat
Lucius-IL Lucius-IL

Lucius-IL je offline (nepripojený) Lucius-IL

myslim ze prepravca by sa mal vopred spojit zo zakaznikom, ci mu vyhovuje dany cas,,,pripadne pre Vase dobre meno by ste sa vy mohli spojit mailom so zakaznikom a dohodnut sa kedy mu to vyhovuje. predisli by ste tak tymto problemom...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

ikosk Pozri príspevok
Vlastním internetový obchod a poslednej dobe sa nám dosť často stáva, že zákaznici si jednoducho objednajú tovar a následne ho nepreberú. Čím samozrejme vzniknu nemalé náklady kedže sa balíky posielajú cez kuriersku spoločnosť. Ako sa v tomto prípade môžem ako prevádzkovateľ internetového obchodu brániť. Vďaka za všetky rady.
Aký je dôvod neprebratia? Nie je klient zastihnuteľný, alebo odmietne zásielku prevziať?
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

tak mozne je aj to, ze niekto objedná tovar na meno niekoho ineho.

Ale odporucam aby bol klient informovany dopredu o termine a case dorucenia.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Doporucujem pozrieť obchodne podmienky inych internetovych predajni (alza, hej...). Myslim, že je tam klauzula, že objednavka je zaväzna a vzniknutu škodu pri neodobrati tovaru plati objednavatel.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

odporucam dat si do VOP:

Kupujúci je povinný:
prevziať zakúpený alebo objednaný tovar,

zaplatiť predávajúcemu dohodnutú kúpnu cenu v dohodnutej lehote splatnosti vrátane nákladov na doručenie tovaru,

nepoškodzovať dobré obchodné meno predávajúceho,

potvrdiť v dodacom liste prevzatie tovaru svojím podpisom alebo podpisom ním poverenej osoby


Klient potom pri kupe tovaru s tym suhlasi a ked si ho neprebere mozes ziadat peniaze za prepravu
0 0
ikosk ikosk

ikosk je offline (nepripojený) ikosk

Zakaznici sú informovaný mailom a dokonca tam majú aj čas odoslania a číslo zásielky, zároveň aj odkaz na web kde môžu zásielku sledovať, takže informovaný su dostatočne. V cene prepravi je aj 3x pokus o doručenie. Jednoducho to poväčšine odmietnu...
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

tak tým padom odporucam dat si do VOP to som som napisal vyssie a kazdeho upozornil na mozne dosledky
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
dragan.michal Pozri príspevok
odporucam dat si do VOP:

Klient potom pri kupe tovaru s tym suhlasi a ked si ho neprebere mozes ziadat peniaze za prepravu
Skor nieco taketo: Klient potom pri kupe tovaru s tym suhlasi a ked si ho neprebere moze ziadat o uhradu opravnenych nakladov s odoslaním zásielky (t.j. prepravne a balné).
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

platba vopred alebo aspon daka zaloha asi nebude prijatelna zo strany zakaznikov, vsak?
0 0
ikosk ikosk

ikosk je offline (nepripojený) ikosk

No v obchodných podmienkach je momentálne: "Kupujúci sa zaväzuje prevziať objednaný tovar a zaplatiť dohodnutú cenu". Platba vo pred? To by klesol počet objednávok asi o 70%...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

duves Pozri príspevok
Doporucujem pozrieť obchodne podmienky inych internetovych predajni (alza, hej...). Myslim, že je tam klauzula, že objednavka je zaväzna a vzniknutu škodu pri neodobrati tovaru plati objednavatel.
Ale v zmysle zákona o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a predaji na diaľku má spotrebiteľ právo odstúpiť od kúpy, trebárs aj neprevzatím dobierky. V takom prípade si predajca nemôžu uplatňovať voči nemu škodu napr. na poštovnom.

Preto som sa pýtal, aký je dôvod neprevzatia. Ak preto, lebo spotrebiteľ odmietol prevziať, tak si nepomôže, ak bol nezastihnutý, treba lepšie dohodnúť čas a miesto dodania.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ikosk: myslela som nieco na styl ebay... len to by u nas musela byt rozsirena forma platby cez paypal
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

a keby si motivoval ludi aby skor nakupovali cez internet banking ako na dobierku? napriklad ze im das nejaky maly darcek, nejaku zlavu alebo podobne, Proste aby bolo vyhodnejsie kupovat cez internet banking
0 0
ikosk ikosk

ikosk je offline (nepripojený) ikosk

Chobot Pozri príspevok
Ale v zmysle zákona o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a predaji na diaľku má spotrebiteľ právo odstúpiť od kúpy, trebárs aj neprevzatím dobierky. V takom prípade si predajca nemôžu uplatňovať voči nemu škodu napr. na poštovnom.

Preto som sa pýtal, aký je dôvod neprevzatia. Ak preto, lebo spotrebiteľ odmietol prevziať, tak si nepomôže, ak bol nezastihnutý, treba lepšie dohodnúť čas a miesto dodania.
Samozrejme, že má právo tovar vrátiť do 7 dní... Ale aspoň keby to prebral, tak by sa poštovné určite nevracalo naspäť. Takže si povedzme pravdu ak bude chcieť konkurencia aby nás zničila nehorázne velkým mnozstvom neprebratych zasielok kedze to postovne niekto zaplatit musi tak sa jej to podarí... pripominam ze jeden balik stoji minimalne 8 EUR postovne.
Naposledy upravil ikosk : 11.05.09 at 12:48
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
dragan.michal Pozri príspevok
a keby si motivoval ludi aby skor nakupovali cez internet banking ako na dobierku? napriklad ze im das nejaky maly darcek, nejaku zlavu alebo podobne, Proste aby bolo vyhodnejsie kupovat cez internet banking
No robi sa to tak, že tovar od určitej sumy ma poštovne 0,- eur. I ked zasa som zistil, že mnohí rozdeluju tzv.poštovne (prepravne) a balne. Je tam určite prietor na bonus.
0 0
ikosk ikosk

ikosk je offline (nepripojený) ikosk

dragan.michal Pozri príspevok
a keby si motivoval ludi aby skor nakupovali cez internet banking ako na dobierku? napriklad ze im das nejaky maly darcek, nejaku zlavu alebo podobne, Proste aby bolo vyhodnejsie kupovat cez internet banking
áno takáto možnosť tam je, takže...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

nemaš na tých zákazníkov telefonny kontakt?

Možno by stálo za dodatočný čas overovať objednávky telefonicky - možno by si rozmysleli objednávky pre srandu.

Stačí doplniť povinnosť telefonického kontaktu.


Mmch, asi to zaleží od tovaru. Ja mam internetový obchod 3 roky a za celý čas sa mi vrátili iba 2 zásielky - aj to bolo tým, že sa objednávatelia pomýlili v adrese, po oprave adresy nebol žiaden problém.

Tak isto nechávam platit zákazníkov až po prevzatí tovaru a stalo sa tiež 2x, že na platbu zabudli. po upozornení mailom sa ospravedlnili a platba hned došla.
0 0
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

Dáša_ Pozri príspevok

Tak isto nechávam platit zákazníkov až po prevzatí tovaru a stalo sa tiež 2x, že na platbu zabudli. po upozornení mailom sa ospravedlnili a platba hned došla.
ako myslis, ze davas fakturu s nejakou splatnostou? hm, asi v tom uz ides dlho. ja by som sa bala. e-shop mam iba mesiac, zatial ludia beru skor na dobierku. zatial bez problemov
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

poisonkatka Pozri príspevok
ako myslis, ze davas fakturu s nejakou splatnostou? hm, asi v tom uz ides dlho. ja by som sa bala. e-shop mam iba mesiac, zatial ludia beru skor na dobierku. zatial bez problemov
Ano, normalne dodavam s tovarom fakturu, na ktorej je splatnosť. Ale po pravde, moc to nevyužívajú, asi tak 10% ide takto.
Toto využívajú hlavne školy a podobné organizácie.
0 0
ikosk ikosk

ikosk je offline (nepripojený) ikosk

Dáša_ Pozri príspevok
Ano, normalne dodavam s tovarom fakturu, na ktorej je splatnosť. Ale po pravde, moc to nevyužívajú, asi tak 10% ide takto.
Toto využívajú hlavne školy a podobné organizácie.
Tak toto by som asi nevyužival. Až takú dôveru v zákazníkoch nemám. Teda až na tých stálych... Ale asi záleží aký je to tovar. Uvažujem nad telefonátmi, asi bude nutné si overovať všetko a každú objednávku po telefone, alebo teda aspoň SMS, kedže mailová komunikácia je asi nedostatočná.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať