Zavrieť

Porady

DVD prehrávač + DVD-čka

Potrebovala by som poradiť. Sme reštauračné zariadenie a majitel zakúpil DVD prehrávač a niekoľko DVD nosičov (koncert Elánu, Lucie Bílej,...), ktoré sú premietané počas dna pre hostí. Je možné zaúčtovať si prehrávač aj DVD-čka a uplatniť si DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anairda je offline (nepripojený) Anairda

    Anairda
    Pokiaľ je to preukázateľné, že sa to používa v reštaurácii, tak ano.
    Ale to vieš, že pre verejnosť nemožeš používať bežne kúpené DVD.

    adamt je offline (nepripojený) adamt

    adamt
    Myslím, že áno ....používate ho na ekonomickú činnosť (podnikanie) §3 odst.2 zákona o DPH.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    DPH by som uplatnila, podľa ceny dala do majetku a odpisovala, alebo do operatívnej evidencie a rovno do nákladov. V predchádzajúcom príspevku som sa dočítala, že nemôžeš použiť bežne zakúpené DVD. O tom som nepočula, ale naša predavačka si priniesla magnetofón do predajne a púšťala si MG kazety. Samozrejme sa tam objavili kontrolóri zo SOZA-slevenský zväz na ochranu autorov a bol humbuk.
    Podľa toho mi vychádza, že sa treba prihlásiť aj na poplatky do SOZA. Nie je to veľká suma ,ale pokuta je. Na internete si zadaj vo vyhľadávači SOZA a určite sa potrebnú informáciu dozvieš.

    lusy je offline (nepripojený) lusy

    lusy
    Anairda, a aké DVD možem používať, ked nie bežne kúpené? Inak díky za odpovede.

    Anairda je offline (nepripojený) Anairda

    Anairda
    No ja si myslím, že tie, ktoré kupujú videopožičovne, tie sú už aj licenciou. I keď vy to nepožičiavate za úplatu, predsa len je to premietané na verejnom priestranstve... Toť môj čisto teoretický názor.

    DVD prehrávač + DVD-čka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.