Zavrieť

Porady

mesačný výkaz

Ahojte,

prosím Vás poraďte mi niekto, odoslala som elektronický výkaz do sociálky, vrátil sa mi späť z toho dôvodu, že mám medzi zamestnancami jedného pracujúceho dôchodcu, ktorý 1% poistenie v nezamestnanosti neodvádza. Výkaz sa mi vrátil s tým, že dotyčný nemá odvod 1% na toto poistenie. Mali ste už niekto podobný prípad, ako ste to vyriešili? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daskale je offline (nepripojený) Daskale

    Daskale
    Mala by si kontaktovať svojho programátora. Ja mám datalock a tiež mi to robilo zo začiatku problémy, nakoľko neboli správne nadefinovane znaky, na základe ktorých určujú starobného dôchodcu. Vtedy som to zadávala ručne, priamo v prílohe.

    hana.m. je offline (nepripojený) hana.m.

    hana.m.
    Ak je starobný dôchodca, nemal by platiť odvod na invalidné poistenie a na poistenie v nezamestnanosti. Skús si otvoriť prílohu /to čo posielaš do SP/ v poznámkovom bloku a natvrdo zadať zamestnancovi výnimku kódom "L". Mne sa to podarilo a neskôr mi už dopracovali program, takže to nemusím robiť ručne každý mesiac.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Ja odosielam mes.výkazy do SP elektronicky ale zadávam to manuálne. Ako si to potom treba ešte kontrolovať? Ako sa Ti to vrátilo späť? Vďaka.

    hana.m. je offline (nepripojený) hana.m.

    hana.m.
    Valika, dodatočne kontrolovať už nič nemusíš. Ak ti výkaz do SP prejde - je napísaná správa, že bol výkaz akceptovaný. Vtedy si vytlačíš prvú stranu, ktorú potvrdenú odošleš pobočke SP. Horšie je to ak je napísané v hlásení, že výkaz nebol akceptovaný. Vtedy si pozrieš zoznam chýb a zistíš "že prečo". Asi to mala Iveta na mysli ak písala, že sa jej výkaz vrátil.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ahojte.

    Prezerala som si moje mesačné výpisy zaslené na sociálku cez internet. V jednom mesiaci som im poslala dva výkazy. Ten druhý bol opravný. Teraz som si všimla, že pri tom prvom je napísané stornovaný - vrátený. Je to preto, že tento je už bezpredmetný, lebo som poslala opravný, ktorý je teraz hlavný?

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Janka6685
    Ahojte.

    Prezerala som si moje mesačné výpisy zaslené na sociálku cez internet. V jednom mesiaci som im poslala dva výkazy. Ten druhý bol opravný. Teraz som si všimla, že pri tom prvom je napísané stornovaný - vrátený. Je to preto, že tento je už bezpredmetný, lebo som poslala opravný, ktorý je teraz hlavný?
    Janka, obávam sa, že odpoveď na túto otázku nepoznajú ani na sociálke.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    endrju
    Janka, obávam sa, že odpoveď na túto otázku nepoznajú ani na sociálke.
    Toho som si vedomá . Ale myslím, že sa nemusím obávať, keď to bolo vtedy, keď som poslala opravný a ten riadny už nemusia akceptovať. Len som sa chcela uistiť, či som zas niečo nepokazila.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    endrju
    Janka, obávam sa, že odpoveď na túto otázku nepoznajú ani na sociálke.
    Btw, preto sa pýtam na porade, lebo keby som sa pokúšala domáhať sa odpovede na sociálke, stačilo by, že by som sa to preistotu (alebo zo srandy) opýtala dvoch rôznych úradníčiek a dostala by som dve rôzne odpovede.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.