Zavrieť

Porady

Pracovny uraz a jeho zavinenie

Mám zamestnankynu, upratovačku, ktorá si kľakla na koleno pri umývaní podlahy, zlomila si nohu a roztrieštila jablčko. Nakoľko na sociálnu poisťovňu zdôvodňujem rozsah zodpovednosti, chcem vedieť, či tam môžem dať 100%tne zavinenie organizácie a či z toho budú pre organizáciu vyplývať nejaké postihy... ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Denny je offline (nepripojený) Denny

    Denny
    nechápem prečo by za to mala byť zodpovedná organizácia, veď vy ste jej nekázali kľaknúť si na koleno pri výkone práce, bola to jej slobodná vôľa....

    Daskale je offline (nepripojený) Daskale

    Daskale
    Lenže pokiaľ jej dám vlastné zavinenie, nedostane úrazový príplatok.

    A neviem ako to je s náhradou za bolesť.

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Mali by ste mať zamestnankyňou podpísané, že bola preškolená v zmysle bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Ale na zavinenie organizáciou to nevidím.

    Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

    Livia2
    Myslím si, že to nie je zavinenie ani jej ani firmou. Proste nepozornosť. Tak by som to aj na sociálku napísala.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Jednoznačne tam miera zavinenia je aj na strane zamestnanca- predpokladám že to bude nepozornosť, určite by som to nadala na 100% ani z jednej strany,väčšina úrazov sa stanezväčša z nepozornosti...mala by si to prejsť z bezpečnostným technikom, ktorý má u vás na starosti BOZP a síce neviem priebeh úrazu- to by ste mali mať spísané vy a vaša komisia... ale je tam aj miera zavinenia zo strany zamestnanca- to koleno sa vplyvom postavenia naň len tam nezlomí... a mimochodom všetci by mali mať podpísanié vstupné školenie o dodržiavaní bezpečnosti na pracovisku...teda aj tá upratovačka mala byť zaškolená....

    Pracovny uraz a jeho zavinenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.