Zavrieť

Porady

Grécko dovolenka,vlastným autom alebo autobusom.?

Remeselník,stavbár.
Chcem sa spýtať na vaše skúsenosti hlavne či sa oplatí cestovať do Grécka na dovolenku vlastným autom.Poprípade ak máte niekto nejaký link alebo tel.č. na niekoho ,kto ponúka rezervácie apartmánov v Grécku.
Ďakujem.
Naposledy upravil arizona : 07.04.11 at 19:56
Usporiadat
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

Ja som bol minuly rok autobusom, boli sme na paralii a tu cestu neprajem nikomu a este k tomu ked sme isli busom ktory zbieral ludi po Slovensku az ku Bratislave. Cesta trvala 38 hodin. Najlepsie ist letecky.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Raz som to skúsil. Znovu nad tým uvažujem, ale mám z toho dosť veľké obavy. Ja som išiel cez Srbsko, Macedóniu a išiel som až do Atén. Je to nádhera, ale Cesta cez to Srbsko a Macedóniu bola hrôzostrašná. AK mám povedať pravdu, uvažoval som o návrate trajektom do Talianska.
Občas sa pozriem aj sem http://www.recko-autem.cz/
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja som bola v Grecku autobusom 2krat. No poviem uprimne, da sa to vydrzat, len ta cesta cez Srbsko- rovna ako ciara, nic na pozeranie. Ja by som len podotkla, ze ked sa niekto vyberie cez cestovku autobusiom, tak sa ozaj pytat akym autobusom sa ide, typ, vybavenie a dat si to napisat aj do objednavky- konkretny bus.
Ak sa budu vyhovarat, ze taky luxusny a taka vybava a nebudu chciet to napisat do objednavky, tak je to oblbovanie a bus bude zrejme stara karosa.nezapisu, obavaju sa reklamacie dopravy.
My sme vyrazili rano o 5 h. z vychodu cez Kosice a Miskolc, Srbsko, potom raz Bulharsko a raz Macedonsko-dialnica, pohoda, a na Olympe sme boli rano o 4 hodine. Ak viete v noci v buse spat po sediacky, tak je to pohoda. Autom by som to Srbsko neriskovala, predsa nie su v Unii, su to divni ludia, aspon na mna ti colnici tak posobili.
Minuly rok sme boli na Korfu- letecky.vyborne.
0 0
meggan meggan

meggan je offline (nepripojený) meggan

Raz sme boli autobusom v Grecku a povedali sme si nikdy viac. Cesta dlha a unavna. Autom chodime na kratsie trasy ako je Chorvatsko,Taliansko...Grecko uz iba letecky.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Grécko jedine letecky. v kľude a pohode. Sadneš do lietadla , ani sa nenazdaš a už vystupuješ.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nie Grécko, ale Bulharsko-absolvovala som raz jednu cestu do B. autobusom. Nikdy viac ! Prvý týždeň dovolenky som ešte cítila bolavé kríže po tej ceste
Busom max. do Chorvátska , inak jednoznačne lietadlo...
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

My inak na dovolenku ani nejdeme. Zrovna vlani sme boli v Grécku a celkom na juhu na Peloponéze. Cestu sme si rozdelili na 3 dni. Prvý deň SK-Thesaloniky, druhý deň Thesaloniky-Atény, tretí deň Atény a miesto na Peloponéze. Vždy sme prespali v campe. Bolo to super. Lebo kde chceš, tam
zostaneš, môžeš si pozrieť alebo oddýchnuť. No jasné v Srbsku, alebo Macedonsku sa neoplatí stáť, len ak tak na benzínke natankovať a ťahať ďalej. Ja inak ani dovču neriešim, len vlastným autom. Tento rok ideme na Sicíliu.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kačenka Pozri príspevok
My inak na dovolenku ani nejdeme. Zrovna vlani sme boli v Grécku a celkom na juhu na Peloponéze. Cestu sme si rozdelili na 3 dni. Prvý deň SK-Thesaloniky, druhý deň Thesaloniky-Atény, tretí deň Atény a miesto na Peloponéze. Vždy sme prespali v campe. Bolo to super. Lebo kde chceš, tam
zostaneš, môžeš si pozrieť alebo oddýchnuť. No jasné v Srbsku, alebo Macedonsku sa neoplatí stáť, len ak tak na benzínke natankovať a ťahať ďalej. Ja inak ani dovču neriešim, len vlastným autom. Tento rok ideme na Sicíliu.
Kačenka, dovolím si nesúhlasiť! Neviem, či si mala nejakú zlú skúsenosť. Ja som Srbsko navštívila veľakrát. Aj ked majú inú "náturu" ako my, oplatí sa v Srbsku zastaviť a pokochať sa . Ľudia sú zhovorčivý a priateľský. Mne sa páči aj to, že aj v najobyčajnejšej dedinskej krčme Vám urobia prvotriednu kávu.. Povypytujú sa, poradia trasu, alebo okolité zaujímavosti.
Ja osobne milujem cestu krížom cez Bosnu. Trasa-príroda pozdĺž Neretvy je úžasná a fascinujúca.

Macedónia je "trochu iné kafé" ... určite odradia špinavé ulice a čulý ruch domácich obyvateľov.
Ale Macedonia má toľko nádherných historických pamiatok a prírodných krás, že stojí za to !!!

Veď napr. do Turecka, Tunisu,Egypta či na Karibik chodievame bežne a všetci sme si už akosi zvykli, že mimo turist. trás je tiež po uliciach neporiadok a posedávajúci domorodci...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Inak vazeni, ktori radite Grecko len lietadlom- asi zvazuju autobus a auto preto, ze na lietadlo nezvysuje.
Inak , ta cesta, ak nie sme rozhyckani sa da aj vydrzat, nie je to az take strasne.Ak je dobry autobus.
Autom je vyhoda to, ze stojis, kde chces, no miesta napr. na nohy v zadu je podstatne nememej ako v buse.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Prvú dovolenku v živote som absolvoval autobusom, bolo to do Bulharska a ten BUS bol stará ŠL s názvom LUX. O KAROSÁCH sa ani nesnívalo, takže dnes sa cestuje úplne kráľovsky. To by nebol problém. Ani cesta autom nie je problém pre pohodlie.
Ja za seba musím povedať, že obavy by som mal len z prechodu Srbska a Macedónie. Išiel som tú cestu už dávnejšie, ale ako čítam diskusie tých, čo išli vlani, je to stále o hubu. Dostať sa do konfliktu so srbským policajtom nie je vôbec sranda a prechádzať Macedóniu je ako keď blonďák príde na Luník IX.
Bol som v Grécku aj letecky, ale vôbec ma to nenadchlo. Pre mňa je aj cesta súčasť dodvolenky a relax.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alaya1 Pozri príspevok
Inak vazeni, ktori radite Grecko len lietadlom- asi zvazuju autobus a auto preto, ze na lietadlo nezvysuje.
Inak , ta cesta, ak nie sme rozhyckani sa da aj vydrzat, nie je to az take strasne.Ak je dobry autobus.
Autom je vyhoda to, ze stojis, kde chces, no miesta napr. na nohy v zadu je podstatne nememej ako v buse.
Peniaze na dovolenku ma naštastie netrápia,mám.Autobusom sme boli v Grécku dvakrát,tá cesta sú galeje,naposledy ešte vtedy keď tí mongoli z BG a RO neboli v únii.Taká perlička.Na ich spoločné hranice sme dorazili práve v čase ked hrali spolu futbal na MS min 3 hod pred zápasom cez a 3-4 po zápase boli ich spoločné hranice uzatvorené.Jednoducho všetci pozerali futbal.
Autom chodíme do Chorvácka.celkom sa nám to pozdáva len nemáme skúsenosť s cestou do Grécka ,koľko to trvá ,najlepšie trasy čomu sa vyhnúť alebo čo treba vydieť.Dá sa tam ísť na blint dá sa tam tak ako v Chorvácku bez problémov nájsť ubytovanie?Poprípade kde tam hľadať ubytovanie,majú na to nejaké styčné miesta atd.
Ďakujem za vaše názory.
0 0
andrea70 andrea70

andrea70 je offline (nepripojený) andrea70

Boli sme v Grécku dva krát. Prvý krát lietadlom a druhý krát autom. Cesta autom nám trvala 22 hodín z Trenčína do Parálie. Išli sme cez Maďarsko, Srbsko, Bulharsko. Cesty hlavne v Srbsku nič moc, ale dalo sa to vydržať. Najhorší boli policajti v Srbsku, merali za každým rohom a aj sme platili dve pokuty za rýchlosť.
Keď mám porovnať lietadlo a auto, lietadlo je určite pohodlnejšie, ale tiež nie si na dovolenke za dve hodiny. Najskôr cesta na letisko v BA, tam čakať 2 hodiny....2,5 hodiny let...transfer z Thesalonik do letoviska 2 hodiny a hneď je z toho 9 hodín. V letovisku keď sa chceš niekam dostať treba ísť busom, alebo si prenajať auto /nie vždy lacno/
Keď sme boli autom dosť sme pochodili okolie, Olymp, Meteory, boli sme aquaparku v Thesalonikach, proste mali sme voľnoť a neboli sme viazaný na nejaké fakultatívne výlety.
Takže asi každý musí zvážiť čo vyhovuje jemu. Ešte som zabudla cestovali sme s dvoma deťmi /8 a 5/ a tie cestu tiež v pohode zvládli. Ubytovanie sme našli ľahko, ale boli sme koncom júna, možno to bolo tým
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Do Grécka vlastným autom je moja túžba, ktorú asi stihnem- aj keď je horšie zdravie. A ak okrem teba máš ešte šoféra-manželku, dospelé dieťa, neváhaj. Pozri si nejaké blogy, napríklad:
http://vladimirtoth.blog.sme.sk/c/16...cka-autom.html

Videl som aj podrobný opis cesty s fotkami.
Ja som bol s rodinou 4x autobusom v GR, najprv to nemalo chybu, no každý rok to bolo horšie, ten posledný krát skoro syn neprežil.. teda autobusom nie, chodíme teraz 3 roky Chorvátsko, Taliansko autom, žiaľ, manželku som v šoférovaní nepodporil...
Tie nové autobusy sú navonok schopné, ale ich vyrábajú stále tesnejšie a tesnejšie. Najhoršie sú tie poschodové, tam hore je veľmi tesno aj nízko. A keď zastaví takých 80 ľudí na pumpe a všetci chcú na WC...hrôza. A keď ti je zle, ani von sa ku dverám nemôžeš dostať, veď v tom tesnom priestore majú všetci okolo seba bagáže, Basa je lepšia. A haprovala klíma, tam hore pod priesvitnou strechou bolo na nevydržanie. Kolega keď išiel do GR poschodovým luxom, začal horieť - doteraz ho neodškodnili.
Lietadlom je to tak ako píše andrea, ak nie som z Blavy, stratím naviac veľa času, peňazí a otravujem známych s dovozom a pod.
Ak zhrniem - zdravý človek vydrží všetko, čo ho nezabije, to ho posilní...
1 0
evita evita

evita je offline (nepripojený) evita

tá čo chce veľa vedieť
kačenka Pozri príspevok
My inak na dovolenku ani nejdeme. Zrovna vlani sme boli v Grécku a celkom na juhu na Peloponéze. Cestu sme si rozdelili na 3 dni. Prvý deň SK-Thesaloniky, druhý deň Thesaloniky-Atény, tretí deň Atény a miesto na Peloponéze. Vždy sme prespali v campe. Bolo to super. Lebo kde chceš, tam
zostaneš, môžeš si pozrieť alebo oddýchnuť. No jasné v Srbsku, alebo Macedonsku sa neoplatí stáť, len ak tak na benzínke natankovať a ťahať ďalej. Ja inak ani dovču neriešim, len vlastným autom. Tento rok ideme na Sicíliu.
Neviem ako v Macedónii, ale Srbsko je chutná pekná krajinka s milými, ochotnými ľuďmi. Spali sme tam dve noci v menšom mestečku, čisé ulice, veľmi ochotní a usmievaví ľudia, krásna príroda a ja osobne som sa nestretla s negatívnymi pocitmi z tejto krajiny a preto sa tam ešte raz chceme vrátiť. Išli sme od tureckých hraníc z Bulharska a tiež chodíme všade len autom, západ východ aj Rusko, Ukrajina, Moldavsko, Rumunsko, Maroko, Španielsko, Portugalsko a iné krajiny iba autom. Boli sme aj s cestovkou, ale to nie je nič pre mňa, videla som oveľa menej ako som chcela.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

andrea70 Pozri príspevok
Boli sme v Grécku dva krát. Prvý krát lietadlom a druhý krát autom. Cesta autom nám trvala 22 hodín z Trenčína do Parálie. Išli sme cez Maďarsko, Srbsko, Bulharsko. Cesty hlavne v Srbsku nič moc, ale dalo sa to vydržať. Najhorší boli policajti v Srbsku, merali za každým rohom a aj sme platili dve pokuty za rýchlosť.
Keď mám porovnať lietadlo a auto, lietadlo je určite pohodlnejšie, ale tiež nie si na dovolenke za dve hodiny. Najskôr cesta na letisko v BA, tam čakať 2 hodiny....2,5 hodiny let...transfer z Thesalonik do letoviska 2 hodiny a hneď je z toho 9 hodín. V letovisku keď sa chceš niekam dostať treba ísť busom, alebo si prenajať auto /nie vždy lacno/
Keď sme boli autom dosť sme pochodili okolie, Olymp, Meteory, boli sme aquaparku v Thesalonikach, proste mali sme voľnoť a neboli sme viazaný na nejaké fakultatívne výlety.
Takže asi každý musí zvážiť čo vyhovuje jemu. Ešte som zabudla cestovali sme s dvoma deťmi /8 a 5/ a tie cestu tiež v pohode zvládli. Ubytovanie sme našli ľahko, ale boli sme koncom júna, možno to bolo tým
Ked sa bavime o Grecku, tak nie len Olymp je Grecko. aj na Korfu sa da dostat autom a je to velmi jednoduche. Nalodia sa v Talianku a lodou idu na Korfu. je tam krajsie, ako Olymp. Tam som bola 2 krat More bolo fajn, no videla som aj cistejsie a tie meduzy boli vsade. Ludi hlava na hlave_paralia, Leptokaria. Korfu odporucam kazdemu, cely ostrov je ako les, kazdy den sme sa kupali v inom stredisku,. Je tam pomaly nacnejsie, ako u nas.
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

v Grecku som bola osemkrat autobusom a dvakrat autom a keby som si mala znovu vybrat, volim jednoznacne auto. Cesta autobusom je zbytocne predlzena (cca 30 hod, ak nejdete z BA) tym, ze sa zbieraju ludia po celom slovensku, takisto ja osobne nepotrebujem pauzu na cigaretku kazde dve -tri hodiny, co ale cestou v autobuse zazijete, proste musite sa prisposobovat. A priamo v Grecku ste potom limiovani tym ze bud ostanente len v letovisku kde ste, pripadne si musite prenajat auto co samozrejme nieco stoji, ak si chcete pozriet aj ine miesta.
Cesta autom naproti tomu trva cca 14-16 hodin (vzdy to bolo v juni, takze nebola az taka husta premavka). NIKDY som nenazila problemy v Srbsku ani v Macedonsku, stale idete po dialnici (az na par usekov), ked potrebujete zastavite na benzinke (daju sa vybrat aj lepsie), jasne ak nechcete mat problemy s policajtmi treba dodrzovat rychlost, ale to snad aj u nas Ano, cesta cez Srbsko je trochu nezazivna, my sme sa preto snazili ist vzdy tak, aby sme cez Srbsko sli v noci. Macedonsko je oproti tomu nadherne, kus cesty sa ide cez hory, vzdy urobim kopu fotiek . Plus v samotnom Grecku mozete ist kamokolvek a kedykolvek A ked porovnate cenu dopravy autobudom cez cestovky a cenu cesty autom ak idete aspon traja, vyjde Vas auto dokonca lacnejsie
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

220870 Pozri príspevok
Chcem sa spýtať na vaše skúsenosti hlavne či sa oplatí cestovať do Grécka na dovolenku vlastným autom.Poprípade ak máte niekto nejaký link alebo tel.č. na niekoho ,kto ponúka rezervácie apartmánov v Grécku.
Ďakujem.
Tu nemas co rozmyslat! Jednoznacne lietadlom. Ja stale hovorim, ze ked ludia nemaju na tu dovolenku aby sli lietadlom, nech nechodia kazdy rok ale napr kazde dva-tri roky a plne si tu dovolenku uzili. Autobus vas deprimuje a znici. Hlavne ked pojdete spät z dovolenky oddychnuty...
Alebo uz ked busom, tak len tam a spät jednoznacne lietadlom! Kombinovana doprava, aj take su xi
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
stanco007 Pozri príspevok
Tu nemas co rozmyslat! Jednoznacne lietadlom. Ja stale hovorim, ze ked ludia nemaju na tu dovolenku aby sli lietadlom,
Čítaj poriadne. 220870 peniaze na dovolenku má, precestoval už nejaký ten kus sveta a je možné, že už cestoval aj lietadlom, aj keď si ho ešye nemusel stretnúť. Nejde každý na dovolenku preto, aby mu susedia závideli, čo si môže dovoliť. Sú ľudia, čo chodia na čundre a užijú si to. Aj cesta je súčasť relaxu, čo je natom čudné?
Sadnúť do lietadla dokáže každý, ale sám zdolať tak náročnú cestu, to už musí byť silná osobnosť.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

dad111 Pozri príspevok
Čítaj poriadne. 220870 peniaze na dovolenku má, precestoval už nejaký ten kus sveta a je možné, že už cestoval aj lietadlom, aj keď si ho ešye nemusel stretnúť. Nejde každý na dovolenku preto, aby mu susedia závideli, čo si môže dovoliť. Sú ľudia, čo chodia na čundre a užijú si to. Aj cesta je súčasť relaxu, čo je natom čudné?
Sadnúť do lietadla dokáže každý, ale sám zdolať tak náročnú cestu, to už musí byť silná osobnosť.
No ale potom zalezi o aky tip dovolenky ma zaujem. Ale predpokladam, ze ked chce ist k moru, tak si chce oddychnut. A cesta auto na taku dialku je krizova cesta. A samozrejme, ze ked idem ja k moru, tak si sadnem do lietadla a za 1h som v Grecku a nie autom ist vysse 35h
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
stanco007 Pozri príspevok
No ale potom zalezi o aky tip dovolenky ma zaujem. Ale predpokladam, ze ked chce ist k moru, tak si chce oddychnut. A cesta auto na taku dialku je krizova cesta. A samozrejme, ze ked idem ja k moru, tak si sadnem do lietadla a za 1h som v Grecku a nie autom ist vysse 35h
Do Grecka 35h? Ja som išiel 16 aj z prestávkami na kávu a auto ma výhodu oproti autobusu že si zastaňeš kde chceš a kedy chceš a hlavne je vyhodou že nemusíš trčať na dovolenke na jednom mieste, keď sa ti nepáči zbalíš sa a ideš inam.A šoférovanie je pre mňa zábava a nie krížová cesta.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať