Zavrieť

Porady

Výmena trubiek teplej vody v byte

Dobrý deň prajem,

chcela by som vedieť váš názor či informácia od správcu domu je správna.
Ide o to že v byte (iba z vaňovej baterie) nam už pár dni tečie znečistená horúca voda. Studená a vlažná je čistá. Riešila som to cez správcu a dnes mi bolo povedané že čo sa týka dodávky a hlavného potrubia tak všetko je v poriadku. Že asi odbočka potrubia TV je hrdzavá a máme si to dať vymeniť na vlastné náklady.
Aký je Vás názor, rada?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pokial je to iba z vanovej baterie, spravca ma pravdu.
    Ak je byt tvojim vlastnictvom, rozvody vo vnutri bytu su tvoje.

    Ak by tiekla znecistena voda vsade a aj susedom, vtedy by bol problem na spolcnych rozvodoch - a oprava sa realizuje z fondu oprav.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    123sisa Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem,

    chcela by som vedieť váš názor či informácia od správcu domu je správna.
    Ide o to že v byte (iba z vaňovej baterie) nam už pár dni tečie znečistená horúca voda. Studená a vlažná je čistá. Riešila som to cez správcu a dnes mi bolo povedané že čo sa týka dodávky a hlavného potrubia tak všetko je v poriadku. Že asi odbočka potrubia TV je hrdzavá a máme si to dať vymeniť na vlastné náklady.
    Aký je Vás názor, rada?
    Ďakujem.
    Tiež som stotožnený s názorom Ivky. Častokrát sa ľudia sťažujú na "hrdzavosť" vody a žiadajú od správcu (či na schôdzi) div nie že výmenu všetkých stupačiek, pričom sami sa k ničomu nemajú. Vždy doporučujem vymeniť si najprv potrubia v byte (tie, čo patria majiteľovi, teda od ventilu stupačky) a až to nepomôže, potom požadovať riešenie na úrovni celého domu. Nie hneď hadať problém mimo svojho bytu.

    My sme mali rovnaký problém, tiež sme mávali občas hrdzavú vodu. Vymenili sme všetky potrubia v byte za plastové a máme čistú vodu.

    123sisa je offline (nepripojený) 123sisa

    123sisa
    Ďakujem Vám za reakcie.

    Chobot a môžeš mi napísať s približne akými nákladmi by sme mali rátať?

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    123sisa Pozri príspevok
    Ďakujem Vám za reakcie.

    Chobot a môžeš mi napísať s približne akými nákladmi by sme mali rátať?
    Material nebude drahy. Doporucujem PE vodovodne trubky, spajaju sa zvaranim. Draha bude praca. Vysekanie dražok, zhotovenie rozvodov, montaž baterii a murarska vyspravka a malovanie.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    My sme vymenu za plastove trubky vymenili tiez - robili sme to pri celkovej rekonstrukcii kupelne, WC a kuchyne.

    Jediny problem je, ze trubky vacsinou idu poza vanu, v stene a pod, takze je pritom dost velky neporiadok.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    123sisa Pozri príspevok
    Ďakujem Vám za reakcie.

    Chobot a môžeš mi napísať s približne akými nákladmi by sme mali rátať?
    TO sa nedá povedať, záloží od mnohých faktorov:

    - dĺžka potrubia
    - či treba sekať do steny
    - či budete meniť aj SV aj TV
    - či je ťažký prístup k pôvodnému potrubiu
    - či bude treba aj niečo zamurovať
    -...

    Najlepšie je zavolať si firmu, ktorá ti bezplatne sprvaí odhad nákladov na mieste. Takto na diaľku sa to nedá určiť, treba vidieť situáciu, podľa toho sa dá odhadnúť, koľko to bude roboty. Samotná výmena, pokiaľ sú trubky prístupné, nie je ťažká, ani finančne náročná, bola by to len cena trubiek (cca 1,5 - 2 €/m) plus nejaké tie spoje a práca. KEby niekto v rodine vedel pracovať so zváracou pištoľou na plastové potrubia, tak si ju môžete požičať a spravíte do vlastnými silami (nie je to ťažké, ja som to robil).

    Výmena trubiek teplej vody v byte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.