Zavrieť

Porady

môj byt nie je môj byt? oklamaný

ahojte, potrebujem radu, názor, pomoc
pred 3 rokmi sme kúpili byt cez realitku, na byte nebola žiadna ťarcha a máme aj list vlastníctva, teraz sme sa dozvedeli, že o byt a vlastnícke právo na byt sa vedie súdny spor, bývalá majiteľka brala v r.2003 úver od nebankovky, pohľadávky neplnila, nebankovka mala záložné právo na byt, tak jej byt vzala dala do relitky a my sme ho kúpili, byt sme prerobili, veď bol náš a o súdnom spore sme nič netušili, nechápem čo robil kataster, keď sme mohli takýto byt bez problémov kúpiť,
bohužiaľ teraz nás predvolal súd sme na strane odporcu,
pri dnešnom trende odškodnenia majiteľov nehnuteľnosí, o ktoré pišli vďaka nebankovkám to pre nás na súde vyzerá biedne,
potrebujem vedieť, či mám v tomto procese nejaké právo aj ja, či sa mi oplatí platiť právnika, či môžem o vpyvniť rozsudok
veď keď súd uzná zmluvy za neplatné, prídem o byt, peniaze, a ako bonus može ísť spávať pod most, zdá sa mi nspravodlivé, že štát niečo také nebankovkám dovolil a pri naprávaní svojich chýb zasa valcuje tých čo zato nemôžu ďakujem
Usporiadat
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Mária27 Pozri príspevok
Neviem, ale všeobecné ustanovenie by malo udávať pre všetky špeciálne "keď sa právo mohlo vykonať po prvý raz".
Nehádam sa, aj rôzne stupne súdov majú rôzne názory.
OK Mária, diskutujeme, nehádame sa.
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Ja si myslím, že to je tento prípad:

http://video.markiza.sk/archiv-tv-ma...lamparen/27925

Je to hneď na začiatku druhého zostrihu (druhej časti relácie)
0 0
cibuľa cibuľa

cibuľa je offline (nepripojený) cibuľa

[QUOTE=Watson;1047270]Ja si myslím, že to je tento prípad:

nie, nie sme to my. Túto lampáreň sme nevideli, ale dík za typ. Skúsim sa s nimi spojiť, veď máme rovnaký problém, len nebankovka je iná.
0 0
cibuľa cibuľa

cibuľa je offline (nepripojený) cibuľa

tak, máme za sebou ďalšie pojednávanie, no hrúza, nevyzerá to s nami ružovo, aj právnika už máme, ale ani on netuší ako to dopadne, máme sa pripraviť aj na najhoršie,
0 0
KBoris KBoris

KBoris je offline (nepripojený) KBoris

Mohli by ste nas prosim informovat ako pokracuju vase pojednavania?
Sme v podobnej situacii a nevieme, ake kroky by sme mali podniknut, aby sme neprisli o byt, ktory vlastnime uz 6 rokov (samo aj so splacanim hypoteky).
Dakujem.
0 0
cibuľa cibuľa

cibuľa je offline (nepripojený) cibuľa

KBoris Pozri príspevok
Mohli by ste nas prosim informovat ako pokracuju vase pojednavania?
Sme v podobnej situacii a nevieme, ake kroky by sme mali podniknut, aby sme neprisli o byt, ktory vlastnime uz 6 rokov (samo aj so splacanim hypoteky).
Dakujem.
Tak asi vás nepoteším, súd sme prehrali, ešte čakáme na doručenie rozsudku poštou. Ani nevieme, či má význam odvolávať sa krajský súd. Neviem čo budeme robiť, ani kam pôjdeme bývať, nemáme peniaze na nový byt a súdy tiež niečo stoja. Ak chcete môžeme sa skontaktovať a vymeniť "nápady" prípadne porovnať postup.
držím palce nech ste úspešnejší ako my
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

jesiiiin, to je mi velmi luto

ako? preco? ake boli ich dovody, ktore mohli byt take uzasne, ze to sudcu primelo taky verdikt povedat? to neni mozne. Ziadne ochrana tretim osobam?

prosim dajte vediet.

dakujem
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

napiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiste prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

daskka Pozri príspevok
napiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiste prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim
Cibuľa tu od 1.2. ani nebol. Napíš mu súkromnú správu, tá chodí na email.
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať