Zavrieť

Porady

Zľava 100%

Zdravím,
potrebovala by som poradiť ohľadne odoslanej faktúry, ktorá je vystavená so 100% zľavou na dodanie služby. Na faktúre je uvedený základ 30 €, nižšie je uvedená 100% zľava. Celkom je základ je 0, DPH 0 a suma k úhrade 0. Je to v podstate dodanie služby - bez odplaty. Ako by ste to účtovali? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    človiečik Vladimír Ozimý
    Simone777 Pozri príspevok
    Zdravím,
    potrebovala by som poradiť ohľadne odoslanej faktúry, ktorá je vystavená so 100% zľavou na dodanie služby. Na faktúre je uvedený základ 30 €, nižšie je uvedená 100% zľava. Celkom je základ je 0, DPH 0 a suma k úhrade 0. Je to v podstate dodanie služby - bez odplaty. Ako by ste to účtovali? Ďakujem

    tam treba jednoznačne vychádzať zo zmluvných podmienok prečo to bolo poskytnuté...či za účelom podnikania alebo iným účelom potom aj vplyv na DPH...atď...
    Súhlasím, že táto faktúra bola zle vystavená a nemala zmysel. Takto som ju ale dostala k zaúčtovaniu. Po vyjasnení s konateľom sme dospeli k rozumnejšiemu riešeniu. Ďakujem za pomoc.
    pani Danushka, nemyslím si že je na mieste zkritizovať otázku ktorá bola položená novými nickom. Každý raz začínal a aj vy. Ja som túto faktúru dostala do rúk bez akýchkoľvek vysvetlení. Preto som potrebovala poradiť. Od samého začiatku som vedela že táto faktúra nieje v poriadku a aj čo sa týka pohľadu na oprávnené výdavky spojené s poskytnutím takejto služby. Ak chce niekto poradiť tak si myslím ze sa to dá slušným spôsobom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.