Zavrieť

Porady

podielove spoluvlastnictvo partnerov

Dobry den, som 100% vlastnickou bytu ktory som kupila od rodicov. Byvam v nom s priatelom s ktorym este nie sme zobrati (hoci nad tym uvazujeme v blizkej dobe). Partner by ale chcel odo mna odkupit cast bytu pretoze sa obava ze v pripade mojej smrti ho moji rodicia z tohto bytu hned vyhodia. Zvazujem teda predaj napriklad 10% bytu. Ale mam otazku co v pripade rozchodu (po svadbe rozvodu) - mohol by mi napriklad blokovat predaj bytu? A ak by nepristal na vyplatenie tych 10% ako sa dalej pokracovalo?
Vopred dakujem za rady!
Usporiadat
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Ked uz nad tym tolko spekulujete - jednoducho spiste predmanzelsku zmluvu, kde si to vsetko osetrite tak aby obe strany boli spokojne.
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

Andy Kralik Pozri príspevok
Ked uz nad tym tolko spekulujete - jednoducho spiste predmanzelsku zmluvu, kde si to vsetko osetrite tak aby obe strany boli spokojne.
A v ktorých zákonných ustanoveniach je takýto typ zmluvy upravený?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

elaurie Pozri príspevok
A v ktorých zákonných ustanoveniach je takýto typ zmluvy upravený?
Predmanželská zmluva bohužiaľ v našej legislatíve neexistuje, preto je otázne, či by na ňu súd pri rozdeľovaní BSM vôbec prihliadal.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

elaurie Pozri príspevok
A v ktorých zákonných ustanoveniach je takýto typ zmluvy upravený?
Aha vidis.. myslel som ze to uz bolo schvalene. Tak nie..
Ale aj tak by myslim mohli spisat vzajomne vyhlasenie - ak to pocituju ako potrebne - koho co je, ze byt patri jej keďže ho ziskala este pred zaciatkom manzelstva a pripadne ze on sa podielal na rekonstrukcii, vybaveni urcitou sumou a dohodnut sa ako by sa toto riesilo, ak by nastala nejaka krizova situacia. Teda predpokladam ze to spolufinancovanie partnera je vyznamnejsie.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

chobot dakujem
0 0
mafiporada mafiporada

mafiporada je offline (nepripojený) mafiporada

Sme 20 rokov spolu zijuci partneri (i ked kazdy v inej domacnosti). Kazdy z nas ma za sebou jedno manzelstvo a odrastene deti. Teraz na jesen zivota sme sa rozhodli zit spolu a zakupit si byt, na ktory kazdy z nas prispel nemalou polovicou financnych prostriedkov. Rozhodli sme sa, ze list vlastnictva na byt bude len na partnerku, nakolko vztah partnera s vlastnymi detmi nie je v poriadku, nie su vobec v kontakte a v pripade jeho umrtia sa partnerka chce vyhnut dedicskemu konaniu a naslednemu vyplateniu jeho deti ako dedicov z bytu (partnerka by musela byt predat a vyplatit ich). Takto si to zela aj partner.
V pripade umrtia partnerky, kedze je na nu napisany list vlastnictva by automaticky dedil jej jediny syn. Partner nema vyhrady, ze by byt dedil syn partnerky, ale az po jeho smrti. T. z. ze by ho nechal dozit v tom byte a az potom by sa stal dedicom. Poradite ako tento stav pravne osetrit??? Zavet, notarska zapisnica, tarcha na LV-dozivotne uzivanie bytu, ......ev. nie len pre stav umrtia, prip. pre stav rozchodu (i ked v nasom vyssom veku je to menej pravdepodobne, ale jeden nikdy nevie...) dakujem za odpoved.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Ak bude byt vlastniť iba partnerka, partnerovi by bolo možné zriadiť vecné bremeno spočívajúce napr. v bezplatnom užívaní bytu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať