Zavrieť

Porady

rada

po smrti otca ktory bol vyhradnym vlastnikom domu,bolom vysporiadane dedicske konanie.Dnes som pozerala vypis katastra nehnutelnosti a vzdy je tam veden yvlastnik ako moj otec.Ako je to mozne?Mala by stam ist moja matka a prepisat to?A co by sa stalo kebyze nedajboze moja matka umrie kto by bo dedic ked vlastnik je vzdy moj otec?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Robert.Kovacs.sk Pozri príspevok
    po smrti otca ktory bol vyhradnym vlastnikom domu,bolom vysporiadane dedicske konanie.Dnes som pozerala vypis katastra nehnutelnosti a vzdy je tam veden yvlastnik ako moj otec.Ako je to mozne?Mala by stam ist moja matka a prepisat to?A co by sa stalo kebyze nedajboze moja matka umrie kto by bo dedic ked vlastnik je vzdy moj otec?
    A po skončení dedičského konania bol vôbec niekto s osvedčením o dedičstve na katastri, aby zapísali zmeny v zmysle notárskej zápisnice?

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Chobot Pozri príspevok
    A po skončení dedičského konania bol vôbec niekto s osvedčením o dedičstve na katastri, aby zapísali zmeny v zmysle notárskej zápisnice?
    Vlani sme mali aj my dedičské konanie a po ňom sme na katastri neboli a neskôr nám prišli výpisy z katastra, kde sme už boli zapísaní ako dediči.
    Zrejme notárka zaslala zápisnicu o dedičskom konaní na kataster a na základe toho nás tam zapísali.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Keď sme mali dedičšké konanie, rozhodnutie o dedičstve posielala notárka na súd, ten to musel potvrdiť a zo súdu to posielali na zápis do katastra. Bolo to pred pár rokmi, tak neviem, či sa už niečo nezmenilo.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    kero64 Pozri príspevok
    Keď sme mali dedičšké konanie, rozhodnutie o dedičstve posielala notárka na súd, ten to musel potvrdiť a zo súdu to posielali na zápis do katastra. Bolo to pred pár rokmi, tak neviem, či sa už niečo nezmenilo.
    Presne tak sa to robí aj teraz. Treba si prečítať zápisnicu z dedičského konania, notár vám ju dal pri dedičskom konaní. Ak je tam prejednaný aj spomínaný dom, zájdi na kataster a žiadaj vysvetlenie. Bol to jediný majetok, ktorý ste dedili po otcovi ? Ak nie, je ostatný majetok zapísaný ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.