Zavrieť

Porady

Ako zistit HV inej firmy surne!

Potrebuejme surne zistit aky mala firma HV, mame pre nu robit velku zakazku avsak si potrebujeme najprv preverit "ci na to ma" pretoze pri obchodnych stretnutiach nam neposkytli adekvatnu informaciu.
je nejaka sanca ? dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juliska je offline (nepripojený) juliska

    juliska
    Ak to nie je firma, ktorá má povinnosť uvádzať HV v obchodnom vestníku, t.z. firma, ktorá má povinnosť overenia účtovnej závierky audítorom, tak potom žiadna šanca nie je, ak Vám sami neposkytnú výkazy.

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    Pozor na firmy, ktoré nie sú ochotné poskytnúť takúto informáciu v kontakte s budúcim obchodným partnerom, navyše, ak ide o veľkú zákazku. Asi na to majú nejaký dôvod. Alebo ste to od nich nepýtali dostatočne dôrazne... čo ale neznamená, že už nebude ďalšia možnosť. V každom prípade súhlasím s Johankou, ich účtovná závierka by mala byť uložená v Zbierke listín OR SR.

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    www.zbierka.sk
    vlavo - sluzby vyhladavania
    vybrat obchodny vestnik
    vlozit pozadovany text na vyhladavanie - trebars nazov firmy

    no a uz len sa modlit, aby mala uctovne zavierky v obchodnom vestniku

    Akurat samotne dokumenty pdf mi nestahuje. Ale aspon cislo vestnika...

    oprava uprava

    No tak konecne som nakukol do toho OV. A beriem vsetko spat.
    Ale naco je dobre to platene zverejnovanie v obchodnom vestniku som akosi nepochopil. Vyzera to tak, ze to nakukanie len tak zadarmo nebude tiez.
    Naposledy upravil hron : 20.07.05 at 09:54
    ucetni_fantozzi
    no neviem - je mozne zbierku listin poziadat o poskytnutie opisu, pripadne informacii o obsahu listin cudzieho subjektu??? a dalsia vec - uz pred rokom som daval na ulozenie do zbierky listin uctovne zavierky a doteraz podla www.orsr.sk tam ulozene nie su...

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    Ďalšie informácie sú na stránke http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?p...2/r23ovozn.htmPodľa tejto stránky zaslanie informácie o účtovnej závierke stojí 3000 Sk (špecifický symbol 17).

    V tomto prípade by možno stálo za to overiť si možnosť nahliadnuti do listín - veď možno ani nepotrebujete mať celú ich závierku písomne...a navyše by to malo byť aj o niečo lacnejšie.

    ucetni fantozzi: podľa všetkého je možné požiadať aj o zaslanie informácií o inom subjekte. Veď na to sa to tam ukladá...

    mimuška je offline (nepripojený) mimuška

    mimuška
    podľa mňa nahliadnuť do zbierky listín môže hocikto a je dosť možné že je to zadarmo

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Možno je to trocha od veci. Ale dá sa pozrieť aj na stránku daňového úradu, či nie sú dlžníkmi. A neviem či zverejňujú aj sociálna a zdravotná neplatičov.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    dakujem vam. vedela som ze to nebude tak jenoduche, no vyskusame poziadat o uzavierku za ten poplatok.
    Na DU nie je asi ziadna sanca aby poskytli informaciu. ako je to prosim Vas s konatelom kt. nevie aky bol HV a chce ho zistit mimo firmu kde sa vedie uctovnictvo?

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    Na DU sa da poziadat o to ci ma firma zavazky k dannemu datumu ale poziadat moze len kompetenty z dannej firmy-konatel a pod. myslim ze niekto cudzi nemoze prist a poziadat.

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    Len sa uistím - nevie HV vlastnej firmy a nechce, aby účtovnícka firma vedela o tom, že ho to zaujíma?

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    janka37
    Len sa uistím - nevie HV vlastnej firmy a nechce, aby účtovnícka firma vedela o tom, že ho to zaujíma?
    to nepatrilo k dannej situacii ale aj to sa stava ked je 30 konatelov z roznych rkajin vtedy ako poskytnu informaciu ke ma konatel na to pravo. takto mala zniet otazka.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Ja som tým daňovým úradom myslela nazrieť do zoznamu neplatičov, ktorý zverejňuje daňový úrad na svojej stránke drsr.sk. Myslím, že na požiadanie inej osoby by to asi nedali.

    heket je offline (nepripojený) heket

    heket
    na stránke obchodného registara www.orsr.sk, ked si dáte vyhľadať firmu je pri nej uvedené, či má uloženú závierku v zbierke listín ak je to s.r.o..

    mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

    optimistka mlyn16
    Máš pravdu, aj na našej s.r.o. som sa presvedčila, že účtovné závierky máme uložené. Teraz ešte zistiť, za akých podmienok a v akom rozsahu sú zverejniteľné pre iné či už fyzické alebo právnické osoby.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak sa jedna o velku zakazku a neznamu firmu, poziadala by som o otvorenie akreditivu.
    Ak nebudu suhlasit, bude to o niecom svedcit....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mlyn16
    Máš pravdu, aj na našej s.r.o. som sa presvedčila, že účtovné závierky máme uložené. Teraz ešte zistiť, za akých podmienok a v akom rozsahu sú zverejniteľné pre iné či už fyzické alebo právnické osoby.
    Prakticky to nemam vyskúšané, ale Zbierka listín je verejná, takže na poťiadanie a manipulačný poplatok si účtovnú závierku môže vyžiadať každý.
    PRI VEľKýCH ZáKAZKáCH TREBA DBAť NA ZABEZPEčENIE, TEDA AKREDITíVY, BANKOVá ZáRUKA, ZMENKY, ATP.

    Rupert je offline (nepripojený) Rupert

    Rupert
    Staci zajt na OR a tam mozes nahliadnut za maly poplatok do zbierky listin.
    Je to tusim 200 Sk,- ale mrkni na zakon o spravnych poplatkoch a budes vediet presne.

    Uctovna zavierka, umrtny list, katastralny urad, lekarska sprava o umrti, atd. su verejne listiny a moze si ich vyziadat ktokolvek.

    No Socialna poistovna a zdravotne poistovne by podla mali mat ako povinnost zverejnovat dlznik aspon an internetovych strankach. A nie sa vyhovarat na technicke problemy alebo na zakon o ochrane osobnych udajov.
    Su to podla mna tiez veci verejne, a kazdy kto chce by ich mal vidiet a mali by byt zverejnene.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.