Zavrieť

Porady

Koniec na skole

no presnejsie ma vyhodili

este do 31.8.2009 som na papieri studentom skoly a potom mi pride rozhodnutie

potrebujem radu co teraz, ci sa uz niekde nahlasovat(ja sam ani neviem kde, asi len na urade prace) alebo ak nemam pracu, budu asi zatial len brigady tak pockat a az potom ako mi pride papier riesit tieto veci

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Ambassador Pozri príspevok
    no presnejsie ma vyhodili

    este do 31.8.2009 som na papieri studentom skoly a potom mi pride rozhodnutie

    potrebujem radu co teraz, ci sa uz niekde nahlasovat(ja sam ani neviem kde, asi len na urade prace) alebo ak nemam pracu, budu asi zatial len brigady tak pockat a az potom ako mi pride papier riesit tieto veci

    dakujem
    Do 31.8.2009 by si bol študentom, keby si riadne ukončil ročník. Nakoľko Ťa vyhodili, prestávaš byť študentom dňom prerušenia-zanechania štúdia. Od tohto dátumu do 7 kalendárnych dní sa musíš prihlásiť na Úrad práce. Kópiu rozhodnutia o zaradení do evidencie odovzdať v zdrav.poisťovni, kde si poistený.
    Ak sa neprihlásiš na ÚP - musíš si platiť poistné do Zdr. poisťovne sám.
    Naposledy upravil katka50 : 20.05.09 at 08:13
    pardon zle som to napisal, mna este nevydodili...mal som odovzdat(teda este do piatku mozem ale uz to nema cenu) bakalarsku pracu a ked ju neodovzdam tak budem vyluceny zo skoly pre neprospech(nakolko som studoval uz druhy rok navyse)

    takze na statnice nejdem a rozhodnutie o vyluceni mi pride az po 31.8

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Ambassador Pozri príspevok
    pardon zle som to napisal, mna este nevydodili...mal som odovzdat(teda este do piatku mozem ale uz to nema cenu) bakalarsku pracu a ked ju neodovzdam tak budem vyluceny zo skoly pre neprospech(nakolko som studoval uz druhy rok navyse)

    takze na statnice nejdem a rozhodnutie o vyluceni mi pride az po 31.8
    Keďže si presiahol štand. dĺžku štúdia-rok navyše mal si si platiť poistné do ZP. Viď zákon 580/2004 § 11
    (8) Štát je platiteľom poistného, ak nie je ďalej uvedené inak, za
    a) nezaopatrené dieťa;39a) za nezaopatrené dieťa sa na účely tohto zákona považuje aj fyzická osoba, ktorá študuje na vysokej škole, okrem externej formy štúdia, do skončenia vysokoškolského štúdia prvého stupňa alebo do skončenia vysokoškolského štúdia druhého stupňa, ktoré podľa študijného programu nepresiahlo štandardnú dĺžku, okrem fyzickej osoby, ktorá už získala vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a bol jej priznaný akademický titul podľa osobitného predpisu,
    tak dakujem, ale mne to nijak nepomoze ohladom toho ako mam teraz dalej postupovat

    do ZP som posielal potvrdenie o nasteve skoly s tym ze som prekrocil standartnu dlzku studia a bolo to ok

    ale este chcem vediet ci sa uz mam ist hlasit na urad prace pokial mi nic o vyluceni neprislo alebo az potom ked mi pride potvrdenie o vyluceni tak do 7 dni?
    ako tu bude prosim dalej? to co som posielal do ZP, to bolo do Apolla ci to bolo treba ist inde?

    ako mam teraz postupovat?

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Asi tu nebude veľa ľudí, ktorí by s takýmto prípadom mali skúsenosti. Čo sa týka zdravotnej poisťovne, ak si išiel do Apolla, zrejme si jej poistencom. Ak by to tak nebolo, určita by ťa už boli kontaktovali. A skús sa spýtať priamo na úrade práce kedy sa máš prihlásiť u nich. Určite ti dajú presnú odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.