Zavrieť

Porady

Recepty s obrázkami - rôzne

43 ročná účtovníčka
Mám rada keď pri receptoch sú aj obrázky tak niečo tu priložím možno nájdete niečo aj pre seba
Naposledy upravil Monika C. : 24.05.09 at 11:28
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Veľmi nám chutia syrové gule, už som ich dávnejšie nerobila a tak dnes na ne prišiel rad. Nafotila som aj postup.

Syrové gule
250 ml vody, 60 g masla, soľ, čierne mleté korenie, 125 g hladkej múky, 150 g tvrdého nastrúhaného syra, 4 vajcia
Vodu zvaríme s maslom, soľou a korením. Vodu osolíme podľa toho, aký máme slaný syr. Korenia dávam len štipku, kto má rád, môže viac. Keď voda začne vrieť, prisypeme všetku múku naraz a prudko miešame s vareškou tak, aby sa cesto vysušilo. Po chvíľke sa vytvorí bochník, ktorý sa nelepí na steny. Odstavíme z ohňa a postupne pridávame po jednom vajci. Každé jednotlivo zvlášť dobre do cesta zamiešame a až potom pridáme ďalšie. Ja to robím elektrickým hnetačom. Nakoniec zamiešame strúhaný syr.
Lyžicou tvoríme hrudky na vymastenom plechu. Pečieme pri cca 200 st.(po asi 10-15 min. teplotu znížime na 180 st) do ružova, čo je asi 25-30 minút. Počas pečenia rúru neotvárame, cesto by mohlo klesnúť.
Poznámka: Môžeme robiť aj takú variantu, keď nastrúhame 2/3 syra, ktorý zapracujeme do cesta a 1/3 syra pokrájame na drobné kocky, ktoré vtlačíme na vrch do ešte surových hrudiek pred pečením. Môžu sa robiť aj malé jednohubky, na plech nastriekať vrecúškom.
Sú chutné tak teplé ako aj studené. Dobrú chuť!
Naposledy upravil Marína : 06.11.10 at 11:17
IMG_4265 1.jpg  
IMG_4266 1.jpg  
IMG_4268 1.jpg  
IMG_4272 1.jpg  
IMG_4273 1.jpg  

IMG_4276 1.jpg  
IMG_4279 1.jpg  
IMG_4283 1.jpg  
IMG_4284 1.jpg  
IMG_4297 1.jpg  

1/1
17 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Piekla som (a nielen) včera.

Kysnuté slané pečivo so šunkou a syrom
65 dkg polohrubej múky
1 kocka droždie
1 polievková lyžica kryšt. cukru
1 dcl oleja
1 čajová lyžička soli
5 dcl mlieka
Zamiesiť cesto, nechať vykysnúť, rozdeliť na 4 časti, každú zvlášť rozvaľkať na obdĺžnik, potrieť plnkou, dať plátky šunky, plátky syra (údený), zrolovať na roládu, povrch rolády potrieť plnkou, posypať sezamovými semienkami(rascou a pod.). Ja jemne posypem aj grilovacím korením. Pokrájať na trojuholníky, nechať trochu vykysnúť a upiecť.
Plnka:
1 hera(maslo, palmarín,....), 1 lyžička soli, 2 žĺtky = vymiešať

Poznámka: Cesto nenechávam kysnúť, až hotové koláčiky na plechu, aj to len dovtedy, kým ich všetky urobím . Trojuholníky nekrájam úplne do špice, aby sa na plechu neprevrátili. Ak mám málo šunky a syra, do plnky pridám prelisovaných pár strúčikov cesnaku a plním len cesnakovou plnkou.
Naposledy upravil Marína : 29.11.10 at 12:09
IMG_4375.jpg  
IMG_4372.jpg  
1/1
15 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Mám rôzne recepty na kysnuté...dnes som robila tieto:
l kg hladkej múky
2 droždia
1 čaj.lyž.soli
5 pol.lyžíc kryšt.cukru
2,5 dcl oleja
6 dcl mlieka
P1010041.jpg  
P1010042.jpg  
1/1
15 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dostala som dnes, tak sa podelím.
13 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Teraz beha taky jednoduchy recept po nete, trochu som ho upravila a tu je:
Jablkova rolada
5 vajec
5 PL lyzic praskoveho cukru
5 PL polohrubej muky
1 vanilkovy cukor, stipka soli, prasok do peciva
4 PL oleja
4 PL studenej vody
Bielky so solou vyslahame na sneh. Zltky vyslahame s cukrami do skoro biela, dame olej, potom vodu /nie opacne!/, vyslahame. Potom pridame sneh, muku a prasok do peciva.
Asi 5 vacsich jablk postruhame na hrubo, nechame chvilu postat, potom ich vyzmykame a dame na plech vystlany papierom na pecenie, na rozprestrete jablka nasypeme praskovy cukor podla chuti, skoricu, vanilkovy cukor a mandlove hoblinky. Na tuto vrstvu natrieme rovnomerne cesto. Pecieme na 180 st asi 12 az 15 minut. Vyberieme, nechame asi 5 min schladnut, posypeme praskovym cukrom, polozime druhy papier na pecenie, prilozime druhy plech a obratime. Z kolaca stiahneme papier a pomocou druheho papiera stocime. Je to jednoduchy, stavnaty kolacik ku kavicke. Dobru chut.
Obrázok 002.jpg  
Obrázok 003.jpg  
1/1
12 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Tip na veľkonočnú mňamku
12 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Sladké pokušenie
img025.jpg  
img026.jpg  
img027.jpg  
img028.jpg  
img029.jpg  

img030.jpg  
img031.jpg  
img032.jpg  
img033.jpg  
img034.jpg  

img035.jpg  
img036.jpg  
img037.jpg  
img038.jpg  
img039.jpg  

img040.jpg  
img041.jpg  
img042.jpg  
img043.jpg  
1/1
12 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Monika C. Pozri príspevok
Slaná roláda :
Robila som podobnú - Slanú trojhranku.
Snímka009.jpg  
trojhranka z boku zmenená.jpg  
1/1
11 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

.
11 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Práve mi došlo:
10 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

a ešte niečo v nedelu ku kávičke
10 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

listkove cesto, udenina

10 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Recept :
chlieb si rozkrojite na stvorceky tak aby spodna cast ostala cela, potom vlozite kusky syra, sunky a slaniny (alebo na co mate chut) do medzier, potriete maslom zmiesanym s bylinkami podla chuti a cesnakom... zabalite do alobalu potretého maslom aby sa nepripiekol, zapeciete asi 25 min na 180°C a potom otvorite alobal a dopeciete do hnedasta..

10 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1


  • jablká
  • lístkové cesto
  • cukor
  • klinčeky

10 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Cukinová pomazánka :
9 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Šunková ruža
9 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Turecka pizza na slovensky sposob
Su to vlastne dva recepty v jednom, pretoze mi zo vcera ostalo maso na spagety a na spagety som uz chut nemala, a niekde som videla recept na turecku pizzu, ale som ho nevedela najst, takze bolo to take skombinovane, ale vysledok bol vyborny, ledva som zachranila tieto dva kusky na ukazku, Tak:
Cesto: 500g polohrubej muky /mozete dat aj 100g hladkej a o to menej polohrubej/, 300ml vlaznej vody, 30g drozdia, 1lyzicka cukru, 1lyzicka soli, 1 lyzica oleja. Urobime klasicke kysnute cesto, polotuhe, nechame vykysnut.
Maso: na oleji poprazime cibulu, pridame pomlete hovadzie maso, na male kocky pokrajanu papriku a paradajku, podusime, pridame korenie, sol, papriku mletu, oregano, udusime do makka, na spagety podlejeme, aby sme mali aj stavu, na pizzu nepodievame. Nechame vychladnut a este zamiesame na male kocky pokrajanu papriku a jednu cibulu aj s vnatou.
Vykysnute cesto rozdelime na 3 casti, na doske vytiahneme na tenko, ulozime na plech vystlany papierom na pecenie, alebo na teflonovy bez nicoho, potrieme trochou oleja a rozdelime na to studene udusene maso, okraje vyhneme. Pecieme na 200st asi 15 minut, vyberieme, posypeme struhanym udenym syrom a dopecieme, ja som zapla teplovzduch asi na 5 az 7 min. Cesto je krehke, chrumkave, super, aj na iny druh pizze.
Naposledy upravil tetrisss : 19.06.11 at 09:03
IMG_0819.JPG  
9 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ananásové potešenie -rýchle, osviežujúce, výborné

1 ananásový kompót, 1,5 hrnčeka poloh.múky, 1 hrnček kryšt.cukru, 1 vanilka, 1 PDP, 2 KL sódy bicarb.,2 vajcia
Ananásový kompót rozmixujeme a pridáme ostatné suroviny. Vylejeme na plech a pečieme cca 20-25 min. na 160-170 C

Plnka/pribináčik/:
500 g mäkkého tvarohu, 1 vanilka
Vanilkový puding variť v 300 ml mlieka s 2 PL kryšt.cukru

Plnka: uvaríme hustý puding, do ktorého vmiešame tvaroh a vanilku.
Navrch čokoláda postrúhaná

P.S.: s hrôzou som zistila, že mi došla čokoláda, tak som navrch použila DECOR - takže takto "rozliate" v plnke to bolo
Naposledy upravil drobeceva : 23.07.11 at 17:36 Dôvod: pridaný recept
ananásové potešenie s pribináčikom.jpg  
P1010006-1.jpg  
1/1
9 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

i ja prikladám zopár hrnčekových receptov:
9 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Light bôčik
9 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Práve mi došlo mailom, tak sa podelím.
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať