Zavrieť

Porady

Aký kurz banka použ.?-súrne, prosím Vás

Zdravím, prosím Vás pekne, súrne potrebujem poradiť:
uhrádzali sme dnes do zahraničia faktúru v EÚ z účtu SKK. Aký kurz použila Tatrabanka, keď použila kurz (po prepočítaní) 39,597 EÚ?
Kurz NBS k dnešnému dňu je 39,156 Sk za 1 EÚ
A kurzy z Tatrabanky sú:
KrajinaMnožstvo KódDevíza nákupDevíza predajDevíza stredValuta nákupValuta predajValuta stred
EMÚ 1EUR 38.513 39.527 39.020 38.010 40.030 39.020

Neviem odkiaľ berie ten kurz 39,597, ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Banky pre svoje nakupy a predaje deviz pouzivaju kurzy devizoveho trhu, a od toho sa odvija vzdy kurz k uhrade do zahranicia a pri prijatych úhradach v cudzej mene na úcty v Skk.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    GABRIELA
    Banky pre svoje nakupy a predaje deviz pouzivaju kurzy devizoveho trhu, a od toho sa odvija vzdy kurz k uhrade do zahranicia a pri prijatych úhradach v cudzej mene na úcty v Skk.
    Podľa mňa mala banka použiť kurž 39,527 (kurz pre predaj devíz) (viď v zadanej otázke). Vieš,preto mi to nie je jasné.

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Ten používa v prípade že Ti predáva devízy zo svojich prostriedkov. V pripade uhrad však banka musi devizy nakúpit na devizovom trhu, pripadne ich tam preda. Ak však robiš uhrady fa často a vyššie sumy ( každa banka definuje danú hranicu inak- napr. VUB- 100.000Sk) uzavri si zmluvu s bankou o devízových operáciach a po telefone Ti povedia aký kurz Ti dajú k danej úhrade a ty sa môžeš rozhodnúť či ho zoberieš alebo nie. Ten kurz sa mení každú chvíľu - podľa vývoja na devízových trhoch.

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    Mickya
    Zdravím, prosím Vás pekne, súrne potrebujem poradiť:
    uhrádzali sme dnes do zahraničia faktúru v EÚ z účtu SKK. Aký kurz použila Tatrabanka, keď použila kurz (po prepočítaní) 39,597 EÚ?
    Kurz NBS k dnešnému dňu je 39,156 Sk za 1 EÚ
    A kurzy z Tatrabanky sú:
    KrajinaMnožstvo KódDevíza nákupDevíza predajDevíza stredValuta nákupValuta predajValuta stred
    EMÚ 1EUR 38.513 39.527 39.020 38.010 40.030 39.020

    Neviem odkiaľ berie ten kurz 39,597, ďakujem za pomoc
    Zalezi ci sa jednalo o platbu do 999.999 Sk alebo nad. Ak bola do 999.999, tak myslim, ze pouzila TABA kurz 39,527, ale v sume, ktora Vam odskocila z uctu je zaratany aj poplatok za zahranicnu platbu. Tiez mame TABA a bezne to takto funguje. Iny (vacsinou nizsi) kurz pouzije TABA len nad 1 mil. SKK aj to treba dohodnut (vtedy sa na prikaz na uhradu uvadza dohodnuty kurz)

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    tiez TABA posiela AVIZO o uhrade faxom (teda aspon my to tak mame dohodnute, neviem, ci je to automaticky), na ktorom je uvedeny kurz, suma v SKK, tiez EUR. Najlepsie to vsak vidno az na papierovom vypise. Mozno zalezi i na tom, aky mate "mesacny balik" v TABA.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Mám si teda zavolať do banky a spýtať sa, aký kurz banka použila alebo môžem použiť kurz, akým mi peniažky strhla, čiže 39,597? Suma bola inak do 999 999 SK.
    ---------------------------------
    Denne uhrádzam faktúry kartou (priamo na stránke) v zahraničnej mene v Unibanke. DPH účtujem kurzom, akým mi peniaze strhla, je potrebné si aj do Unibanky zavolať, akým kurzom mi peniaze stŕha, keďže na výpise kurz neuvádza? Ja totiž účtujem (kvôli samozdaneniu DPH) kurzom akým mi naozaj peniaze strhla. Je to zle, keď som si kurz nezistila?
    Ďakujem

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    Mickya
    Mám si teda zavolať do banky a spýtať sa, aký kurz banka použila alebo môžem použiť kurz, akým mi peniažky strhla, čiže 39,597? Suma bola inak do 999 999 SK.
    ---------------------------------
    Denne uhrádzam faktúry kartou (priamo na stránke) v zahraničnej mene v Unibanke. DPH účtujem kurzom, akým mi peniaze strhla, je potrebné si aj do Unibanky zavolať, akým kurzom mi peniaze stŕha, keďže na výpise kurz neuvádza? Ja totiž účtujem (kvôli samozdaneniu DPH) kurzom akým mi naozaj peniaze strhla. Je to zle, keď som si kurz nezistila?
    Ďakujem
    Tiez uhradzam nizsie platby prostrednictvom internet bankingu, ale vzdy mi pride k vypisu z TABA taky pappier, na ktorom je uvedeny i pouzity kurz. Je mi divne, ze ho tam nemas. Ono na vypise na nete, ten kurz samozrejme nie je, ale ked pride papierovy vypis su uz sumy - samotna uhrada a poplatok rozdelene zvlast. Po uhrade to byva na nete ako jedna platba vratane poplatku.

    Add Unibanka....neviem, ako mate s nimi postavenu zmluvu, ake su poplatky a ci su vykazovane zvlast. S Unibankou nemam ziadne skusenosti.

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    Mickya, tak ako to dopadlo? Zistila si aky kurz pouzili? Ma vcelku zaujima vysledok ....

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    Mickya
    Ešte som ho nezistila, ale budem vedieť, ozvem sa.
    ok, sama som zvedava, ako to vlastne je

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Bubika
    ok, sama som zvedava, ako to vlastne je
    Bubika, na dialogu mi povedali, že používajú kurz devíza predaj, ale vtedy bol kurz devíza predaj 39,527 a mne strhli kurzom 39,597, tak idem sa tam aj osobne spýtať. ozvem sa ešte.

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    Mickya
    Bubika, na dialogu mi povedali, že používajú kurz devíza predaj, ale vtedy bol kurz devíza predaj 39,527 a mne strhli kurzom 39,597, tak idem sa tam aj osobne spýtať. ozvem sa ešte.
    Som toho nazoru, ze mal byt pouzity kurz 39,527 .... ale je mozne (uz som pisala), ze v tej sume bol zahrnty aj poplatok za zahranicnu platbu ...v zavislosti od vysky uhrady (600,900 ci 1200 Sk ....neviem)...potom napis

    Pekny den :O)

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Takže, bola som osobne v banke a tam mi bolo tiež povedané, že použ. kurz devíza predaj, to iné čo strhli bol poplatok (na výpise to budem mať rozpísané).
    Naposledy upravil Mickya : 26.07.05 at 06:59 Dôvod: Doplnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.