Zavrieť

Porady

Kupa auta - jeho odhlasenie a prevoz do Ciech - prosim pomoc

Prosim o pomoc.. Som v zahranici a znami mi vybavuje kupu veterana - Skodu 1000 MB zo Svitu. Dohodli sme sa tak, ze sa spise kupno-predajna zmluva s tym, ze auto vyplatim, no stale ostane (este 3 mesiace kym sa nevratim) napisane na povodnom majitelovi. Auto nema STK. A ja ho potrebujem dopravit (po vlastnej osi) az do Ciech. Ako prosim postupovat? Mozem byt majitelom MV 3 mesiace a stale aby bol uvedeny v evidencii povodny majitel? Mozem s nim o tie 3mesiace prist do MI (nema stk), tam si ho prihlasit a dat mu nasledne urobit STK? Potom by sme si ho odviezli do Ciech a tam ho prepisali na mojho priatela (on je cech).. Povodny majitel ma nho zaplatene povinne poistenie do konca roka. Musim ho i ja dat poistit pri prihlasovani v MI? Prosim o kazdu radu, kupa musi byt vybavena do konca tyzdna a ja si neviem rady.. Zatial som ziadne MV nevlastnila. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kupa auta - jeho odhlasenie a prevoz do Ciech - prosim pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.