Zavrieť

Porady

opalovaci krem faktor 50

Ahojte,

vcera som bola v lekarni a zhanala som nejaky dobry krem na opalovanie.
Mam hnede vlasy aj oci ale plet relativne bledu a ked sa opalujem tak som vacsinou posiata drobuckymi cervenymi bodkami, ktore neskor zhnednu.

V lekarni som sa radila s lekarnickou a rozmyslala som ze kupim nieco kvalitnejsie a tak som uvazovala nad jednou znackou zacinajucou na psimeno "V" ktora obsahuje v sebe liecivu vodu z pramena vo francuzsku..snad je vsetkym jasne o aku znacku ide

..tato firma poskytla lekarni aj specialny pristroj na diagnostikovanie koze, ktory z vnutornej strane lakta zisti aky faktor potrebujem. Odporucil mi faktor 50, co som sa cudovala nakolko takyto faktor som nikdy nepouzivala.

1.Je mozne ze sa s takymto faktorom budem moct opalit? Cele leto som tu na Slovensku a bojim sa ze ostanem cele leto bleda kvoli tomu faktoru)
2.To ze budem na seba natierat tak vysoky faktor nesposobi to, ze budem este viac prechemizovavat pokozku, ako keby som mala nejaky uplne nizky faktor?
3.Pouzivali ste niekedy opalovacie kremy od uvedenej znacky a boli ste snimi spokojni, prip.nespokojni?

Dakujem za ohlasy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    pokiaľ sa chystáte opaľovať na Slovensku, myslím, že stačí ochranný faktor 20-30...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    linko1 Pozri príspevok
    pokiaľ sa chystáte opaľovať na Slovensku, myslím, že stačí ochranný faktor 20-30...
    .. aj to len v prvé 2 dni. Potom postačí F10 - 15.

    bolacka je offline (nepripojený) bolacka

    vsetko ma boli :) bolacka
    cize 50tka mi je asi zbytocna ale predpokladam ze som nou nic nepokazila..
    ..myslite ze sa namna trocha slnka nalepi ked sa natrem tym kremom?alebo budem neopalitelna?

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    bolacka Pozri príspevok
    cize 50tka mi je asi zbytocna ale predpokladam ze som nou nic nepokazila..
    ..myslite ze sa namna trocha slnka nalepi ked sa natrem tym kremom?alebo budem neopalitelna?
    Je malá pravdepodobnosť, že sa s týmto krémom opáliš... použi ho len v prvé dni, cez obed alebo keď budeš pri vode či na horách. Potom si daj oveľa slabší faktor.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    taký vysoký faktor je aj náročný pre pokožku, zas opálenie je žiadúce- jasné nie spálenie.
    Mne kožná odporučila pre ročné dieťa do Talianska 30+ enfants Vichy a musím uznať- malá má medové vlasy svetlú pleť, ale ani trochu nebola spálená- po dvoch týždňoch pri mori mala jemne snedú pleť.

    bolacka je offline (nepripojený) bolacka

    vsetko ma boli :) bolacka
    no ja som prave preselektovala nejake clanky co mi vyhodil google a nasla som uplny opak toho co su prispevky vyssie..resp.clanky od dermatologov a diskusie k nim skor presviedcaju o nutnosti faktora 30a vyssie a vyska faktora len predlzuje bezpecne slnenie..hm..som zmatena)..
    ..ale tak snad sa mi nic nestane a este si dam aj nejaky ten betabronz a bezpecne sa opalim..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bolacka Pozri príspevok
    no ja som prave preselektovala nejake clanky co mi vyhodil google a nasla som uplny opak toho co su prispevky vyssie..resp.clanky od dermatologov a diskusie k nim skor presviedcaju o nutnosti faktora 30a vyssie a vyska faktora len predlzuje bezpecne slnenie..hm..som zmatena)..
    ..ale tak snad sa mi nic nestane a este si dam aj nejaky ten betabronz a bezpecne sa opalim..
    Organizmus potrebuje déčko, ak si dáš krém s takým vysokým faktorom, tak žiaden vitamín sa k tebe nedostane, skús si naordinovať betakarotén, krém s nižším faktorom, a hurá do rozumného opaľovania .

    bolacka je offline (nepripojený) bolacka

    vsetko ma boli :) bolacka
    no 50tku uz mam kupenu cize znizovat uz nebudem moct)..ale kupila som si beta bronz kde je Dvitamin, E a este aj nejaky super silny antioxidant a tak..a na druhu stranu ja som si kupila ten krem na zamerne opalovanie..ked pojdem podvecer len tak na prechadzku, to sa nenatieram a tam si uz pokozka moze vziat aj vitaminy zo zapadajuceho slniecka ked chce
    ..ale dakujem za radu
    ...vsetkym

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Robila som pre jednu nemenovanú spoločnosť, ktorá už pri faktore 30 uvádzala "slnečná bariéra". S výškou faktoru priamo úmerne rastie cena výrobku. Je teda úplne jasné, prečo radia až také vysoké faktory. Všetko je potrebné robiť s rozumom, platí to aj pre použitie UV faktoru. Niekedy menej znamená viac.

    barborabee je offline (nepripojený) barborabee

    barborabee
    Pokojne sa natri aj 50-tkou a o vitamin D sa vobec neboj!!! A ked si spomenula u tu znacku V...y, je skoda, ze ked si uz tolko penazi do toho dala, mala si si vybrat uz kvalitnu znacku D.....g!!! Number one A cim vyssi mas faktor, tym dlhsie sa mozes bezpecnejsie opalovat...A na znamienka dat co najvyssi faktor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.