Zavrieť

Porady

nahorkle ceresne

Prvykrat sme tohto roku oberali ceresne a maju horkastu chut, aj ked vyzeraju zrele.Horke su aj po troch dnoch od prveho zberu. Po ine roky byvaju chutne sladke, teraz su horke. Pred par dnami padal hnusny ladovec. Mohli tu chut ziskat nejakym chemickym dazdom? Ci ich vobec oberat? Dakujem za rady a postrehy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Nase ceresne sice nie su horke, ale su ovela mensie ako po ine roky, je to urcite nedostatkom vlahy po odkvitnuti.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Manžel tiež doniesol z chalupy oveľa menšie čerešne ako po minulé roky... ale horké nie sú.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Su sice mensie, ale je ich ovela viac ako vlani, takze kvantita vyvazi kvalitu. Na chut su dobre. Zaujimave je, ze kostky narastli , len duziny je menej.

    karino je offline (nepripojený) karino

    karino
    tento poznatok mam aj ja .kamarad ma zavolal omladit ceresnu lebo mala male a horkaste plody urobil som velmi hlboky rez ,uple som skratil vsetky kostrove konare na 70 cm a cuduj sa svete uz na druhy rok mala ceresna velke a chutne plody.ale ani ja sam neviem preco.Teraz mam jednu Ceresnu Sumit /neviem presne ako sa to pise ale je to bomba medzi ceresnami/

    hrotko je offline (nepripojený) hrotko

    Vylúčený člen hrotko
    karino Pozri príspevok
    tento poznatok mam aj ja .kamarad ma zavolal omladit ceresnu lebo mala male a horkaste plody urobil som velmi hlboky rez ,uple som skratil vsetky kostrove konare na 70 cm a cuduj sa svete uz na druhy rok mala ceresna velke a chutne plody.ale ani ja sam neviem preco.Teraz mam jednu Ceresnu Sumit /neviem presne ako sa to pise ale je to bomba medzi ceresnami/
    Sa zľakla, že bude vyhodená (podobne- zrezaný jeden bok - vyhralo kedysi jablko roka).

    bupi Pozri príspevok
    Prvykrat sme tohto roku oberali ceresne a maju horkastu chut, aj ked vyzeraju zrele.Horke su aj po troch dnoch od prveho zberu. Po ine roky byvaju chutne sladke, teraz su horke. Pred par dnami padal hnusny ladovec. Mohli tu chut ziskat nejakymchemickym dazdom? Ci ich vobec oberat? Dakujem za rady a postrehy.
    Daj ochutnat potom poradím.

    SachMat je offline (nepripojený) SachMat

    SachMat
    karino Pozri príspevok
    Teraz mam jednu Ceresnu Sumit /neviem presne ako sa to pise ale je to bomba medzi ceresnami/
    To ma zaujalo, nedas viac info (preco 'bomba' a tiez odkial si ju ziskal)? Dik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.