Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie DPH

Keď robím dodatočné priznanie DPH, ak som mala daň.povinnosť 45000Sk a teraz mi v dodatočnom vychádza 44800Sk, musím poslať s dodat.priznaním aj žiadosť o vrátenie tých 200Sk, alebo mi to nevrátia?V dodat.priznaní sa vypíšu údaje ako mali byť v skutočnosti?Teda vypisuje sa celé priznanie, všetky potrebné riadky?
Usporiadat
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

saminka6 Pozri príspevok
Prosim o radu. Davam dodatočne danove priznanie. Mala som NO 3 200, ale teraz pri kontrole som zistila, že som omylom zauačtovala došlu fakturu 2 krat, takze teraz je NO 2 800. Kde mam napisat ten rozdiel? Do riadku 36? A so znamienkom - alebo +? Dakujem.
K dodatočnému daňovému priznaniu

Z poučenia na vyplenie DP DPH
51. Riadok 36 - rozdiel oproti poslednej známej vlastnej daňovej povinnosti alebo poslednému známemu nadmernému odpočtu za príslušné zdaňovacie obdobie na základe daňových priznaní alebo zistení správcu dane v rámci
daňovej kontroly.
Čiže rozdiel oproti pôvodnému NO je /-400/ teda r.mínusom

52. Riadok 37 – suma dane, ktorá sa rovná sume uvedenej v riadku 36, ak sa má vysporiadať rozdiel v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu. V prípade, ak sa na základe podaného dodatočného daňového priznania nemá vysporiadať rozdiel uvedený v riadku 36 v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu, riadok sa nevyplňuje (napríklad pri úprave nadmerného odpočtu v čase, keď ešte nebol odpočítaný od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období). Ak NO ešte nebol odpočítaný, tak r.37 sa nevypĺňa, ak NO už odpočítaný bol tak r.37 = r.36
3 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Kejka má pravdu, treba to poopravovať v oboch firmách (sro aj SZČO). Dodatočné k DPH vás neminie v szčo, ale v sro môžete odpočítavať, ked máte faktúru, čiže tam dodatočné nebude potrebné a odpočítate si ju v období, kedy ste fa dostali, čiže teraz. Ale je to vždy lepšie, ako ked na to príde kontrola resp. ked bude visieť sklad.
Takže aj ked ste tovar kúpili na SZČO, táto SZČO ho musí faktúrovať do sro. Na jednej strane sa zvýši daňová povinnosť szčo, ale na druhej sa zníži v sro. Pokutu nedostanete a úrok z omeškania sa vyrubí, len ak sa vyšplhá nad určitú výšku (pozri na drsr.sk alebo v zákone o správe daní a poplatkov.) Nám vlani ten sankčný úrok nevyšiel nad tú sumu, takže nič nevyrubili.
Čo sa týka dátumov vystavenia faktúry na sro:
Vystavíte faktúru s aktuálnym dátumom vystavenia a dátumom dodania, kedy sa to skutočne správne malo dodať. Poradie FA by som ja osobne nemenila, ale spravila by som ju normálne do poradia s tým, že dátum dodania bude správny, aj ked nebude splnená lehota vystavenia FA do 15 dní od dodania. Práve preto ale podávate dodatočné DPH, takže tu bude opodstatnenie takýchto dátumov. DDP k DPH tiež vystavíte s aktuálnym dátumom.
Neviem si predstaviť, že by ste prečíslovavali a rozposielali FA s novými porad.číslami odberateľom, a ako by si to oni u seba opravovali (tie poradové čísla, resp. VS....?)Teda neviem koľko ich je v poradí potom....
Skladovú výdajku v szčo budeš robiť so skutočným dátumom a tiež príjemku v sro v marci, ked ten tovar fyzicky prišiel. A mal by sa zhodovať s dátumom dodania na novej FA .
3 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

O spôsobe vrátenia daňového preplatku pojednáva § 53 zákona 511/92 Z.z. v zn. nesk. predpisov. Preplatok sa buď použije na úhradu preddavku na daň, resp. vyrovnanie iného daňového nedoplatku, a ak takýto nie je postupuje sa : citujem zo zákona


4/ Ak nemožno preplatok použiť podľa odsekov 2 a 3, správca dane na žiadosť daňového subjektu tento preplatok vráti, ak je väčší ako 100 Sk. Ak osobitný zákon neustanovuje inak, správca dane vráti preplatok do jedného mesiaca od doručenia žiadosti o jeho vrátenie; preplatok na dani z príjmov za príslušné zdaňovacie obdbie sa vráti najskôr po uplynutí jedného mesiaca po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania podľa osobitného zákona, najneskôr však do 40 dní odo dňa vzniku preplatku. Ak sa žiadosti o vrátenie preplatku vyhovie v plnom rozsahu, správca dane rozhodnutie nevydáva. Preplatok nemožno vrátiť, ak žiadosť o jeho vrátenie bola podaná po zániku práva vyrubiť daň alebo rozdiel dane . Žiadosť o vrátenie preplatku alebo o jeho preúčtovanie nepodlieha správnym poplatkom.
5/ Ak nepožiada daňový dlžník, ktorého daňová povinnosť už úplne zanikla, o vrátenie daňového preplatku do troch rokov od konca roku, v ktorom nadobudol právoplatnosť posledný platobný výmer na daň, na ktorej je preplatok, nárok na vrátenie preplatku zaniká.
2 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

palmsoft Pozri príspevok
Dobrý večer, neviem si dať rady s dodatočným DPH - riadky č. 35 a 36: v dodat. DPH za 4.Q.09 mi vychadza NO. V pôvodnom podaní DPH bola daňová povinnosť, kt. bola aj uhradená - ale do tejto dan.povinnosti bol zarátaný aj nadmerný odpočet za 3.Q.09. A ja neviem, akú sumu mám dať do riadku 35 a 36 v dodatočnom DP DPH.Ďakujem za vaše názory.
V DDP vyplníš všetky riadky v správnej výške a rozdiel, ktorý ti víde (rozdiel medzi pôvodným DP a DDP) uvedieš na r. 35 a 36. Ak ti má DÚ vrátiť peniaze, tento rozdiel uvedieš so znamienkom mínus. Ak ty máš poukázať DÚ peniaze, uvedieš rozdiel so znamienkom plus.
2 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Saturejka Pozri príspevok
Prosím, je stanovený časový limit dokedy sa dá podať dodatočné DP DPH za minulé obdobia ? Ďakujem
Lehoty na podanie DDP Ti určuje zákon č. 511/1992 Z.z. , konkrétne
§ 39 Opravné a dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie

(1) Pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania alebo hlásenia môže daňový subjekt podať opravné priznanie alebo hlásenie. Pre vyrubovacie konanie sa použije opravné priznanie alebo hlásenie a na predchádzajúce priznanie alebo hlásenie sa neprihliada.

(2) Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, 11ad) je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení s uvedením obdobia, ktorého sa dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie týka. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná, ak osobitný zákon neustanovuje inak.

(3) Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie môže daňový subjekt podať, ak zistí, že jeho daňová povinnosť má byť nižšia, ako bola uvedená v daňovom priznaní alebo hlásení, najneskôr však do štyroch rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom bol daňový subjekt povinný daň zaplatiť bez povinnosti podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom daňovému subjektu vznikol nárok na vrátenie nadmerného odpočtu alebo nárok na vrátenie dane. Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie môže daňový subjekt podať aj v tom prípade, ak zistí, že jeho daň má byť nižšia, ako bola správcom dane vyrubená. Znížiť základ dane na základe dodatočného daňového priznania alebo dodatočného hlásenia možno len v prípade uplatnenia skutočností, ktoré neboli predmetom daňovej kontroly alebo opakovanej daňovej kontroly.

(4) Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie nemožno podať po doručení oznámenia o výkone daňovej kontroly alebo opakovanej daňovej kontroly alebo po doručení oznámenia o rozšírení daňovej kontroly za obdobie, ktorého by sa dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie týkalo, a to až do jej skončenia. Ak sa začala daňová kontrola podľa § 15 ods. 3 alebo 14 alebo ak správca dane rozšíril výkon daňovej kontroly podľa § 15 ods. 4, alebo ak sa začala opakovaná daňová kontrola, dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie nemožno podať za kontrolované zdaňovacie obdobie počas jej výkonu.".

(5) Dodatočné daňové priznanie nemožno podať, ak bola daň správcom dane určená alebo dohodnutá podľa § 29 ods. 5 alebo ods. 6.

(6) Opravné daňové priznanie, dodatočné daňové priznanie, opravné hlásenie alebo dodatočné hlásenie sa podáva spôsobom podľa § 38 ods. 2 a 3 a musí byť označené ako opravné alebo dodatočné. V dodatočnom daňovom priznaní alebo dodatočnom hlásení sa vyznačia aj rozdiely oproti pôvodne podanému daňovému priznaniu alebo hláseniu alebo rozdiely oproti platobnému výmeru alebo dodatočnému platobnému výmeru, alebo len rozdiely, ak tak ustanovuje osobitný zákon. 6eb)

Ods. 2 čítaj v nadväznosti na
§ 45 Zánik práva vyrubiť daň alebo rozdiel dane

(1) Ak tento zákon alebo osobitný zákon neustanovuje inak, nemožno vyrubiť daň ani rozdiel dane alebo priznať nárok na vrátenie nadmerného odpočtu alebo vrátenie dane po uplynutí piatich rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo hlásenie alebo v ktorom bol daňový subjekt povinný daň zaplatiť bez povinnosti podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom daňovému subjektu vznikol nárok na vrátenie nadmerného odpočtu alebo nárok na vrátenie dane.

(2) Ak bol pred uplynutím lehoty vykonaný úkon smerujúci na vyrubenie dane alebo rozdielu dane, plynie päťročná lehota znovu od konca roka, v ktorom bol daňový subjekt o tomto úkone vyrozumený. Vyrubiť daň alebo rozdiel dane je možné najneskôr do desiatich rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo hlásenie alebo v ktorom bol daňový subjekt povinný daň zaplatiť bez povinnosti podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom daňovému subjektu vznikol nárok na vrátenie nadmerného odpočtu, alebo nárok na vrátenie dane.

(3) Pri uplatnení medzinárodných zmlúv v oblasti daní, ktorými je Slovenská republika viazaná, možno daňovému subjektu vyrubiť daň alebo rozdiel dane alebo priznať nárok na vrátenie nadmerného odpočtu alebo vrátenie dane najneskôr do desiatich rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom bol daňový subjekt povinný daň zaplatiť bez povinnosti podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom daňovému subjektu vznikol nárok na vrátenie nadmerného odpočtu, alebo nárok na vrátenie dane; v týchto prípadoch sa nepoužijú ustanovenia odsekov 1 a 2.
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sedita Pozri príspevok
To je teda vec - zistila som, že celý minulý rok som robila chybu v daňovom priznaní - namiesto riadkov 11 a 12 som používala riadky 9 a 10 . Čo by ste, milí poraďáci, robili na mojom mieste, podali by ste dodatočné priznania?
Ja by som určite podala dodatočné DPDPH. Je to lepšie, ako keď ti na to príde daňová kontrola.
2 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

janaGT Pozri príspevok
prosím o radu:
za 08/2011 bolo podané riadne DP
potom som robila DDP za 08/11 z dôvodu vystavenia odberateľskej fa, v tomto DP som vyčíslila rozdiel,
teraz mi doniesli z jednej prevádzky vyfaktuerovať akciu, ktorá sa konala ešte v 08/11,
takže budem musieť urobiť ďalšie DDP za 08/11
Len neviem, či mám rozdiel vyčísliť oproti pôvodnému riadnemu DP, alebo oproti DDP?
Podľa mňa sa vyčísľuje rozdiel oproti DDP, tu je z poučenia na vyplnenie tlačiva DPH, hovorí sa o poslednom daňovom priznaní, posledné bolo v tomto prípade DDP.

K dodatočnému daňovému priznaniu
Riadok 36 - rozdiel oproti poslednej známej vlastnej daňovej povinnosti alebo poslednému známemu nadmernému odpočtu za príslušné zdaňovacie obdobie na základe daňových priznaní alebo zistení správcu dane v rámci daňovej kontroly. 52.
Riadok 37 – suma dane, ktorá sa rovná sume uvedenej v riadku 36, ak sa má vysporiadať rozdiel v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu. V prípade, ak sa na základe podaného dodatočného daňového priznania nemá vysporiadať rozdiel uvedený v riadku 36 v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu, riadok sa nevyplňuje (napríklad pri úprave nadmerného odpočtu v čase, keď ešte nebol odpočítaný od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období).
Pri podávaní dodatočného daňového priznania sa postupuje podľa § 39 zákona SNR č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov. V dodatočnom daňovom priznaní sa uvedú všetky údaje v správnej výške. Údaje v dodatočnom daňovom priznaní nahrádzajú údaje posledného daňového priznania.
2 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

janaGT Pozri príspevok
tých 5,- je rozdiel z prvého DDP, teraz musím urobiť ďalšie DDP toho istého mesiaca,nakoľko mi zabudli dať z prevádzky vyfakturovať ešte za 08/11 ... a tam to bude dph vo výške 6,50 ... len ja neviem, ako urobím to druhé DDP ... či tam dám do r. 36, dám tam -6,50? alebo 6,50 + pôvodných 5?
Keďže vychádzame z toho, že Údaje v dodatočnom daňovom priznaní nahrádzajú údaje posledného daňového priznania, tak v riadku 36 bude -6,50. Predpokladám, že pri riadnom DP bol NO 1845,51 €, v 1. DDP sa NO upravil o tých 5 € na 1840,51, teraz pri 2. DDP to bude 1834,01, teda rozdiel v r. 36 bude -6,50 €, ak som to celé dobre pochopila
2 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ala13
Priznam sa ze neviem, ale asi z nejakeho ineho precitaneho prispevku. Tak kolko-rocna je ta doba, prosim?
Kolko rokov je vlastne doba na kontrolu DPH, teda kolko rokov dozadu mi mozu DPH kontrolovat? 5 od podania danoveho priznania ako v dani z prijmov?
Je aj ta doba na vratenie rozdielu 5-rocna?
Ja o trojročnej lehote neviem nič /dúfam, že mi nič neuniklo/. Aj pre kontrolu DPH platí paragraf 45 zákona o správe daní a poplatkov.. o zániku práva vyrubiť daň alebo rozdiel dane:
1/ Ak tento zákon alebo osobitný zákon neustanovuje inak, nemožno vyrubiť daň ani rozdiel dane alebo priznať nárok na vrátenie nadmerného odpočtu alebo vrátenie dane po uplynutí piatich rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo hlásenie alebo v ktorom bol daňový subjekt povinný daň zaplatiť bez povinnosti podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom daňovému subjektu vznikol nárok na vrátenie nadmerného odpočtu alebo nárok na vrátenie dane.
2/ Ak bol pred uplynutím lehoty vykonaný úkon smerujúci na vyrubenie dane alebo rozdielu dane, plynie päťročná lehota znovu od konca roka, v ktorom bol daňový subjekt o tomto úkone vyrozumený. Vyrubiť daň alebo rozdiel dane je možné najneskôr do desiatich rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo hlásenie alebo v ktorom bol daňový subjekt povinný daň zaplatiť bez povinnosti podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom daňovému subjektu vznikol nárok na vrátenie nadmerného odpočtu, alebo nárok na vrátenie dane.

Podľa mojej mienky táto 5-ročná lehota plynie aj po podaní DDP, nakoľko v paragrafe 39 mám tiež určenú povinosť podať DDP, ak zistím skutočnosti na podanie takéhoto priznania v prípade, že moja daňová povinnosť mala byť vyššia.
V prípade , ak mala byť moja daňová povinnosť nižšia mi zákon umožňuje podať DDP, takže v prípade NO je to 5 rokov od podania riadneho DP, ak však medzitým nebola zahájená daňová kontrola.
1 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

N stránke www.drsr.sk nájdeš kalkulačku, tam si zadaj akú sumu a kedy si mala zaplatiť a kedy ju vlastne platíš a ono ti to vypočíta sankčný úrok, ak je menej ako 16,59 EUR tak sa neplatí
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Anežob Pozri príspevok
§ 39 zákona o správe daní:
(2) Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, 11ad) je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie...

Prosím o radu. Zistila som, že daňové priznanie DPH za 1.Q.2009 mám neúplné. Daň je vypočítaná správne, čiže preplatok ani nedoplatok nemám. Zabudla som vyplniť riadok č. 13 ( § 38 oslobodené od dane. Treba podať dodatočné DP, aby daňový úrad mal úplné informácie? Ak áno, bude aj sankcia ?
Ďakujem za všetky odpovede.
Povinnosť vzniká ak sú splnené obidve podmienky(modrá aj zelená). Keďže zelená podmienka nie je splnená, daňový subjekt nie je povinný podať daňové priznanie. Môže ho však podať "dobrovoľne".
1 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

V 4.Q. bola DP 200 €, ktorú predpokladám aj uhradili, na základe DDP vyšiel 400€ NO, čiže musia dostať späť 600 € /200 odvedené a 400 NO/ takže do riadku 35 pôjde -600 €, to je rozdiel, na pôvodnom DP bolo 200 €, teraz vychádza NO 400 €, tak isto bude aj v riadku 36 -600, lebo tie má štát vrátiť. V starom tlačive sú to riadky 35 a 36.
Z poučenia na vyplnenie DP
K dodatočnému daňovému priznaniu.

51. Riadok 35 - rozdiel oproti poslednej známej vlastnej daňovej povinnosti alebo poslednému známemu nadmernému odpočtu za príslušné zdaňovacie obdobie na základe daňových priznaní alebo zistení správcu dane v rámci daňovej kontroly.

52. Riadok 36 – suma dane, ktorá sa rovná sume uvedenej v riadku 35, ak sa má vysporiadať rozdiel v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu. V prípade, ak sa na základe podaného dodatočného daňového priznania nemá vysporiadať rozdiel uvedený v riadku 35 v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu, riadok sa nevyplňuje (napríklad pri úprave nadmerného odpočtu v čase, keď ešte nebol odpočítaný od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období).
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

LUkvetka Pozri príspevok
Chcem sa opytat,
za 3Q/2010 som podala DPH, ale teraz som zistila, ze sa cena zmenila, pridanim novych FA. Ako je to s dodatocnym priznanim a opravnym ? Kedy je to dodatocne a kedy uz opravne DPH ? Dakujem
Opravné priznanie je priznanie, ktoré podávaš po riadnom priznaní, ale je ešte v termíne riadneho priznania.
Dodatočné priznanie podávaš po termíne riadneho priznania.
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

LUkvetka Pozri príspevok
Chcem sa opytat,
za 3Q/2010 som podala DPH, ale teraz som zistila, ze sa cena zmenila, pridanim novych FA. Ako je to s dodatocnym priznanim a opravnym ? Kedy je to dodatocne a kedy uz opravne DPH ? Dakujem
No a bolo by dobré si tiež preštudovať Zákon o DPH a Zákon o správe daní a poplatkov, prípadne navštíviť webovú stránku daňovho riaditeľstva, nemyslíš? Tam by si sa to všetko dozvedela. . Ale ako vidím, Tamila už ochotne vysvetlila.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dosť zmätočne napísané, ale treba urobiť doklady, tak ako mali byť vystavené aj s príslušnými dátumami dodania, dátum vystavenia aktuálny a podať dodatočne DP DPH.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som tiež kedysi robila DDP na DDP, dala som tam rozdiely vždy po sebe susediace, ale teta na DU nemala prvé DDP spracované, či čo, skrátka, musela som robiť oprevu a dať celkový rozdiel kumulatívne, aj ked to nedávalo zmysel. Teda mne to zmysel nedávalo.
Takže urob ako myslíš, ale šla by som za správkyňou osobne.
1 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...y_podanie.html
Naposledy upravil Andyke : 30.12.11 at 20:51
1 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás pekne o radu. Môžem podať DDP k DPH za 2Q 2011 v januári 2012, alebo ho musím podať ešte teraz? Ide mi o to, že to už bude rok 2012. Je v tom nejaký problém? Ďakujem.
Môžeš DDP podať aj v 01/2012, len neviem o akú sumu ide, či nebudú vyššie úroky z omeškania
1 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

janaGT Pozri príspevok
ak robím DDP DPh za 04/2011, podávam na tlačive platnom pre rok 2012?
Nie, DDP podávaš na tlačive platnom pre príslušné zdaňovacie obdobie.
1 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, 21.4.12 som podala DP DPH za 3/12, s tým, že došlé fa ktoré prišli po tomto dátume s dátumom dodania za 3/12, som dala s dátumom dodania 1.4.12. No dnes som našla chybu, že som si 2x uplatnila DPH na vstupe za 3/12, aj zo Zálohovej faktúry (daňového dokladu) aj s vyúčtovacej za dodávku. Musím urobiť dodatočné DP za 3/12, no chcem sa opýtať, či si môžem uplatniť v tomto dodatočnom DP aj tie s ktoré som po 21.4.12 dala s dátumom dodania 1.4.12, keďže majú dodanie 3/12, nech mám trocha nižšiu povinnosť. Ďakujem.
§51/2 Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa §49/2a), c) alebo d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo... ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 a), c) alebo d).
Nepíše sa tam o dodatočnom daňovom priznaní. Podľa mňa si nemôžeš tie faktúry odpočítať v dodatočnom daňovom priznaní. Ja by som to nerobila.

Ale to je môj názor.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak chcem dostať fa s dátumom dodania 3/2012 do DP DPH 4/2012 musím dať najskorší dátum dodania umelo 1.4.2012. SW ešte vyžaduje dátum vystavenia a dátum splatnosti, nežiada dátum skutočného doručenia faktúry.
Takže ak si spomínané faktúry dostala od 21.-25.4. 2012, tak ich kludne môžeš dať do DDP DPH a znížiť si tak dodatočnú DP z dôvodu chybnej duplicity odpočtu.
Ak však preukázateľne faktúry prišli 26.4. a neskôr, tak by som ich do toho dod. DP skutočne nedávala /napr. razítko došlej pošty, záznam v knihe došlej pošty ap./.
seda Pozri príspevok
Dobrý deň, 21.4.12 som podala DP DPH za 3/12, s tým, že došlé fa ktoré prišli po tomto dátume s dátumom dodania za 3/12, som dala s dátumom dodania 1.4.12. No dnes som našla chybu, že som si 2x uplatnila DPH na vstupe za 3/12, aj zo Zálohovej faktúry (daňového dokladu) aj s vyúčtovacej za dodávku. Musím urobiť dodatočné DP za 3/12, no chcem sa opýtať, či si môžem uplatniť v tomto dodatočnom DP aj tie s ktoré som po 21.4.12 dala s dátumom dodania 1.4.12, keďže majú dodanie 3/12, nech mám trocha nižšiu povinnosť. Ďakujem.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať