Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie DPH

Keď robím dodatočné priznanie DPH, ak som mala daň.povinnosť 45000Sk a teraz mi v dodatočnom vychádza 44800Sk, musím poslať s dodat.priznaním aj žiadosť o vrátenie tých 200Sk, alebo mi to nevrátia?V dodat.priznaní sa vypíšu údaje ako mali byť v skutočnosti?Teda vypisuje sa celé priznanie, všetky potrebné riadky?
Usporiadat
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Ďakujem za rýchlu odpoveď - chcela som sa len uistiť...
0 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

§ 39 zákona o správe daní:
(2) Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, 11ad) je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie...

Prosím o radu. Zistila som, že daňové priznanie DPH za 1.Q.2009 mám neúplné. Daň je vypočítaná správne, čiže preplatok ani nedoplatok nemám. Zabudla som vyplniť riadok č. 13 ( § 38 oslobodené od dane. Treba podať dodatočné DP, aby daňový úrad mal úplné informácie? Ak áno, bude aj sankcia ?
Ďakujem za všetky odpovede.
0 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

Anežob Pozri príspevok
§ 39 zákona o správe daní:
(2) Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, 11ad) je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie...

Prosím o radu. Zistila som, že daňové priznanie DPH za 1.Q.2009 mám neúplné. Daň je vypočítaná správne, čiže preplatok ani nedoplatok nemám. Zabudla som vyplniť riadok č. 13 ( § 38 oslobodené od dane. Treba podať dodatočné DP, aby daňový úrad mal úplné informácie? Ak áno, bude aj sankcia ?
Ďakujem za všetky odpovede.
Ešte nikto neriešil niečo takéto ?

Nechcem si nejako vynucovať odpoveď, ale aby moja otázka nezapadla prachom, tak sa ešte raz prihováram s prosbou o pomoc.

Za Vaše názory ďakujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Anežob Pozri príspevok
Ešte nikto neriešil niečo takéto ?

Nechcem si nejako vynucovať odpoveď, ale aby moja otázka nezapadla prachom, tak sa ešte raz prihováram s prosbou o pomoc.

Za Vaše názory ďakujem.
Je potrebné podať DDP. DP má byť úplné a správne. Sankcia nebude, nakoľko nedošlo k rozdielu dane...
0 0
simonovaz simonovaz

simonovaz je offline (nepripojený) simonovaz

a čo keď dostanem kontrolu, daňový rozdiel v priznaní nie je, ale základ dane nesedí. Dostanem na to niečo?
Ďakujem.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Anežob Pozri príspevok
§ 39 zákona o správe daní:
(2) Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, 11ad) je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie...

Prosím o radu. Zistila som, že daňové priznanie DPH za 1.Q.2009 mám neúplné. Daň je vypočítaná správne, čiže preplatok ani nedoplatok nemám. Zabudla som vyplniť riadok č. 13 ( § 38 oslobodené od dane. Treba podať dodatočné DP, aby daňový úrad mal úplné informácie? Ak áno, bude aj sankcia ?
Ďakujem za všetky odpovede.
Povinnosť vzniká ak sú splnené obidve podmienky(modrá aj zelená). Keďže zelená podmienka nie je splnená, daňový subjekt nie je povinný podať daňové priznanie. Môže ho však podať "dobrovoľne".
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

simonovaz Pozri príspevok
a čo keď dostanem kontrolu, daňový rozdiel v priznaní nie je, ale základ dane nesedí. Dostanem na to niečo?
Ďakujem.
Neviem prečo si myslíte, že DDP zakladá nutnosť daňovej kontroly. Vôbec nie---možno keby ste ho dávali každé zdaňovacie obdobie a aj to nie je isté. DDP je zákonný opravný prostriedok...
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Prosím vás mohli by ste mi poradiť, ako by ste postupovali v tomto prípade?

V roku 2007 firma prerátavala vstupy koeficientom. Ku koncu roka 2007 bol však vyrátaný koeficient 1. (podľa mňa to nebolo správne, ale nie ja som účtovala) Takže v r. 2008 sa mal používať koef. 1. Ročný koef. však vychádza na 0,66. Týmto som mala prerátať rok 2008, len to nebolo spravené. Celý rok 2008 sme mali nadmerný odpočet. Chcem teraz podať dodatočné DP, stačí, keď podám DDP za 4.Q. roku 2008?
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Zdravím Vás,
chcel by som sa prosím opýtať.
Podávame dodatočné DP DPH za I.Q 2009,máme povinnosť DPH doplatiť.
Súčastne máme povinnosť platiť DPH aj za II.Q 2009.
Keď budeme DPH uhrádzať z bank.účtu,treba zaplatiť každú DPH samostatne?tzn. DPH doplatok za I.Q a samostatne II.Q? Treba prosím Vás aj v špecif.symbole DPH nejakým spôsobom rozlíšiť?
Ďakujem pekne
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Ja by som to dala na úhradu každé zvlášť, je to dobré aj pre mňa do budúcnosti keď sa na to pozriem, lebo do poznámky si uvádzam obdobie za aké bola DPH odvedená
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

babi2 Pozri príspevok
Ja by som to dala na úhradu každé zvlášť, je to dobré aj pre mňa do budúcnosti keď sa na to pozriem, lebo do poznámky si uvádzam obdobie za aké bola DPH odvedená
Ďakujem Ti pekne Babi.
0 0
zuzule zuzule

zuzule je offline (nepripojený) zuzule

Ahojte,
myslím si správne, že ak podám dodatočné DP k DPH za 1.Q/2009, v ktorom sa mi zníži nadmerný odpočet, tak nebudem platiť žiadnu pokutu ani sankčný úrok?
Ďakujem
0 0
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

Sme mesačnými platiteľmi DPH. Pomýlila som sa vo výške uplatniteľnej DPH v minulom roku v štyroch mesiacoch po sume 798,- Sk v prospech ŠR.
1. Musím podať dodatočné priznanie k DPH obdobie za každý mesiac zvlášť?
2. Keď počítam sankčný úrok za každý mesiac jednotlivo tak mi vychádza okolo 5,6€. V prípade, že sčítam sankčné úroky tak mi priesiahne sumu 16,59€. Budú sa sankčné úroky sčítavať?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Sosa Pozri príspevok
Sme mesačnými platiteľmi DPH. Pomýlila som sa vo výške uplatniteľnej DPH v minulom roku v štyroch mesiacoch po sume 798,- Sk v prospech ŠR.
1. Musím podať dodatočné priznanie k DPH obdobie za každý mesiac zvlášť?- áno
2. Keď počítam sankčný úrok za každý mesiac jednotlivo tak mi vychádza okolo 5,6€. V prípade, že sčítam sankčné úroky tak mi priesiahne sumu 16,59€. Budú sa sankčné úroky sčítavať? -nebudú

odpoveď v texte
0 0
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

Srdečná vďaka
0 0
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

Ahoj poradaci,
teraz sme zistili zle zauctovanu fakturu za december 2008. Musime podat DP DPH, ale neviem na ake tlacivo. Ci uz teraz na nove, alebo este na stare v Sk co sa pouzivalo?

Diky za odpoved, ak viete poradte.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
alexis Pozri príspevok
Ahoj poradaci,
teraz sme zistili zle zauctovanu fakturu za december 2008. Musime podat DP DPH, ale neviem na ake tlacivo. Ci uz teraz na nove, alebo este na stare v Sk co sa pouzivalo?

Diky za odpoved, ak viete poradte.
Dodatočné by sa malo podať na rovnakom tlačive, ktoré bolo platné v období, za ktoré sa podáva DDP (aspoň si to myslím).
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Dodatočné by sa malo podať na rovnakom tlačive, ktoré bolo platné v období, za ktoré sa podáva DDP (aspoň si to myslím).

Súhlas. V opačnom prípade Ťa DÚ vyzve aby si priznanie predložila na rovnakom tlačive platnom v období za ktoré podávaš DDP.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Neviem si vyrátať lehotu na podanie DDP podľa zákona 511/1992 Zb. § 39 ods. 2 a 3 a § 45 ods. 1. Tie ich do štyroch rokov od konca roka ... a po uplynutí piatich rokov od konca roka ... neviem sa z toho vysomáriť
Príklad:
Ak som mala podať daň. priznanie s DPH na výstupe za obdobie 1-12/2005 a nepodala som, môžem podať DDP na výstupe najneskôr za 12/2010? - § 39 ods. 2 + § 45 ods. 1
Ak som mala podať daň. priznanie s DPH na vstupe za 1-12/2005 a nepodala som, mohla som DDP na vstupe podať najneskôr za 12/2009? - § 39 ods. 3
Preto prosím tých, ktorí sa lepšie orientujú v čítaní § o vysvetlenie.
0 0
zagra1 zagra1

zagra1 je offline (nepripojený) zagra1

Ahoj všetci na PORADE,
prosim vas o radu... Podali sme DPH 4/2009 na tlacive MF SR/DPH 2010 dňa 20.01.2010, na to nám prišla výzva z DÚ aby sme DPH podali na tlacive MF SR/DPH 01-2009/1 do 15 dní. Prepísala som ho, kedze tam neboli ziadne zmeny a chceli iba ine tlacivo tak som im ho poslala ako riadne... na to nam prisiel dalsi list od DU -pokuta za neskore podanie DPH!! Je tato pokuta opravnená??? Ďakujem za všetky odpovede a pekný den vsetkym
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať