Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie DPH

Keď robím dodatočné priznanie DPH, ak som mala daň.povinnosť 45000Sk a teraz mi v dodatočnom vychádza 44800Sk, musím poslať s dodat.priznaním aj žiadosť o vrátenie tých 200Sk, alebo mi to nevrátia?V dodat.priznaní sa vypíšu údaje ako mali byť v skutočnosti?Teda vypisuje sa celé priznanie, všetky potrebné riadky?
Usporiadat
sedita sedita

sedita je offline (nepripojený) sedita

Mikolajova Pozri príspevok
Dobry den, prosim Vas ak robim DDP DPH za 01 a 02/2011 a v pôvodnom DP za 01/2011 bol NO 200, po oprave vychadza len 180, v riadku 36 a 37 bude +20? áno
A ked robim DDP DPH za 02/2011 tam uvediem uz NO z 01/2011 200 alebo to opravene 180 v riadku 32? myslím, že tých 180
v texte
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

A potom za 01/2011 nemusim nic odvádzat ak mam v riadku 37 daň na úhradu +20?
0 0
azeko azeko

azeko je offline (nepripojený) azeko

Dobrý deň,

Účtujem v programe MPR - WIN a stala sa mi taká nepríjemnosť, všetky bločky z nákupov najprv nahadzujem do pokladničnej knihy, následne mi program vypočíta moju daňovú povninnosť a vytlačím DP. Potom s odstupom času si tieto VPD účtujem do účtovného denníka (čo robím práve teraz).

Prišiel som nato že program mi nesprávne rozpočítal na jednom doklade základ dane a DPH namiesto 73,48 + 14,69 DPH mi tam hodil 73,47 + 14,70DPH. Takže moje podané DPH priznanie je tým pádom chybné o 1cent, o ktorý mala byť naša daňová povinnosť vyššia.

Čo robiť v takomto prípade? Podávať DDP? Aká bude sankcia?

Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vykašli sa na to...........ale zober si ponaučenie. Nabudúce nepúšťaj z ruky DPH, pokiaľ nemáš riadne zaúčtované doklady a skontrolovanú výšku DP DPH na účet 343.
0 0
Jaka3 Jaka3

Jaka3 je offline (nepripojený) Jaka3

V daňovom priznaní k DPH v 2.štvrťroku nemám zaúčtovaných niekoľko faktúr, ktoré mi podnikateľ zabudol dať. Výsledný efekt, keby som podala dodatočné priznanie by bol, že jeho daňová povinnosť by bola nižšia. Takže nie som povinná podať dodatočné daňové priznanie, ale zabudnuté faktúry uvediem do ďalšieho štvrťroku, s tým, že dátum zápisu faktúr ako aj dátum dodania uvediem 1.7.2011, aj napriek tomu, že jedna z faktúr má dátum zdaniteľného plnenia v januári 2011. Uvažujem správne? Ďakujem pekne za odpovede.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
ak sú to všetko došlé - dodávateľské faktúry, tak áno.
0 0
Jaka3 Jaka3

Jaka3 je offline (nepripojený) Jaka3

Sú tam aj opravy základu dane s mínusovou DPH, ale jedná sa len o došlé faktúry.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Ja osobne ak sa jedná len o došlé faktúry, aj keď sú s mínusovou DPH, zaraďujem do nasledovného obdobia. Ale pravdu povediac, tiež mám vždy dilemu, či je to správne.
0 0
Jaka3 Jaka3

Jaka3 je offline (nepripojený) Jaka3

Podľa zákona o DPH je to správne:

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.

Mňa len mýlili tie mínusové DPH na došlých faktúrach a tiez postup, ktorý musím zvoliť kvoli programu, teda že uviesť dátum zápisu faktúry 1.7.2011, dátum odpočtu tiež 1.7.2011, ale dátum splatnosti napr. 15.5.2011.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Dátum splatnosti nie je pre účely DPH smerodajný. V zákone o DPH si mala, kedy môžeš daňodpočítať a to v prípade splnenia oboch podmienok súčasne, že
1) tovar, služba boli dodané a daň voči vám bola uplatnená iným platcom dph
2) máš faktúru so všetkými náležitosťami podla zák. o DPH.

Ty si najprv síce mala dodanie aj voči vám bola daň uplatená, ale nemala si faktúru, tú si obdržala až následne v nesjkoršom nasledujúcom období, v ktorom si aj vykonala zápis a zaúčtovanie a zároveň si aj dátum dodania pre účely odpočtu dph zaevidovala ako dátum, kedz ste fa obdržali. Čiže ak napr. dodanie bolo v 2/2011, ale ja dostanem fa až 5.6.2011, orazím faktúru dátumovačkou došlo 5.6.2011. Týmto dátumom ju súčasne zaevidujem v knihe došlých faktúr a zaúčtujem a tiež ako dátum dodania uvediem 5.6.2011, lebo skôr som faktúru nemala a teda som odpočet nemohla uplatniť. Niekdo pripája aj opečiatkovanú obálku. Ja to takto robím bežne, lebo niektorí podnikatelia si furt myslia, že dph môžu odpočítať až po úhrade fa, ale to už dávno neplatí, takže sa ich sanžím dotlačiť do toho, abu si vždz, ked chcú s úhradou počkať, pre seba faktúru skopírovali a mne na zaevidovanie bezodkladne doručili originál....a už sa pomaličky lepšia.
0 0
Gabo71 Gabo71

Gabo71 je offline (nepripojený) Gabo71

Dodatočné daňové priznanie musím podať do konca mesiaca nasledujúceho po zistení rozdielu, to bolo včera. Keď podám dnes, budem mať zato nejaké sankcie? Daňová povinnosť sa mi znížila. Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gabo71 Pozri príspevok
Dodatočné daňové priznanie musím podať do konca mesiaca nasledujúceho po zistení rozdielu, to bolo včera. Keď podám dnes, budem mať zato nejaké sankcie? Daňová povinnosť sa mi znížila. Ďakujem
Nie, len ak by sa zvýšila, tak z toho rozdielu.
0 0
Gabo71 Gabo71

Gabo71 je offline (nepripojený) Gabo71

Ďakujem pekne
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Dobry den, zdedila som uctovnictvo a nesedi mi ucet zuctovaci DPH zostatok. Nasla som chybu v r. 2007 zle DP DPH nesedi s uctvovnictvom. Prosim Vas akym sposobom mozem tento rozdiel opravit. Dodadocne by som nechcela davat nakolko je to z r.2007.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie je jasné, či sa uhradilo menej, alebo sa zle vyplnilo DP DPH. Predpokladám, že je zlé DP.
Rozdiel je dlh na DPH alebo NO?
V prípade že DP mala byť vyššia je správne podať dodatočné DP DPH a rozdiel zaplatiť. AK si chcete radšej počkať na kontrolu, tak ten rozdiel preúčtujte na iný účet 343 AU, aby ste to mali ešte min. 2 roky "archivivané", potom by sa to dalo odpísať do výnosov.
AK DP mala byť nižšia, rozdiel zúčtujete 546/343 ako nedaňový nálad, povinnosť podať dodtačoné DP DPH nie je.
0 0
lucka625 lucka625

lucka625 je offline (nepripojený) lucka625

Ahojte, chcem sa opýtať tiež ohľadom dodatočného DP.
Za 1.Q som mala odpočet 200 €, za 2.Q daň. povinnosť 1100€. Teraz som zistila, že dve faktúry, ktoré mali byť v 2.Q som dala do 1.Q, tzn. odpočet za 1.Q mal byť nižší o 32 €, ale za 2.Q sa okrem odpočítateľnej dane, a odpočtu za 1. Q nič nemení. Musím aj tak podať dodatočné DP? A budem mať nejakú sankciu? Viem, že keby to bolo opačne nič sa nedeje, ale takto?

A to len preto, že som si nevšimla aprílové dátumy, och joj.

Ďakujem sa odpoveď.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa litery zákona - ak zistíš vyššiu DP, než si priznala /teda aj nižší NO, než si uviedla, tak máš povinnosť podať dodatočné DP DPH. Toto je správny postup.
poznámka na okraj-za II.Q. sa ti samozrejme mení DPH priznanie - čísla riadkov, len sa ti nezmení výsledok DP.
Ale:
Ty máš prípad, že 1.Q. aj 2.Q. máš už vysporiadaný, pričom chyba je v sume 32 EUR. Aj keby ti prišla kontrola a aj keby ti tie doklady z II.Q. "vyhodili" pokuta nebude, vychádza príliš nízko.
Takže by som nekomplikovala život sebe ani tetám na DU a nechala to tak.
P.S: v prípade príliš prísnej kontroly máš možnosť žiadať, aby ti vyhodené doklady z I.Q: uznali do II.Q. resp. podáš dodatočné DP až potom, aby si nebola "škodná"
0 0
lucka625 lucka625

lucka625 je offline (nepripojený) lucka625

takže to mám nechať tak a neposielať DP znovu?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
lucka625 Pozri príspevok
takže to mám nechať tak a neposielať DP znovu?
ja som sa vyjadrila a odpovedala.......rozhodnutie je na Tebe
0 0
Lucka SS Lucka SS

Lucka SS je offline (nepripojený) Lucka SS

A čo v prípade, ak som do DP DPH nezapočítala došlú faktúru od zahraničného platiteľa? Ide o službu, pri ktorej príjemca platí daň podľa § 69 ods. 3 a máme nárok na jej odpočítanie. Daňová povinnosť sa nemení, zmenia sa však hodnoty v riadkoch 11, 12, 19 (daň celkom), 21 (odpočítanie dane celkom).
Musím podať DDP? Môžem hodnotu tejto služby dodaniť a následne daň odpočítať v nasledujúcom období?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať