Zavrieť

Porady

tehotná študentka denného štúdia a výživné na ňu

acco acco

acco je offline (nepripojený) acco

Prosím o radu:

Kamarátka - študentka 4. ročníka denného štúdia na vysokej škole (na jeseň bude mať 23 rokov) otehotnela, koncom júla by mala porodiť. Nie je isté, či dostane nejakú pomoc od otca svojho dieťaťa. Jej rodičia sú rozvedení, otec jej platí výživné. Mám niekoľko otázok:

1. Odkedy má nárok na rodičovský príspevok na dieťa?
2. Dokedy je jej otec povinný platiť výživné? Ak bude poberať rodičovský príspevok na svoje dieťa, má nárok aj na výživné na seba od svojho otca?
3. Je výživné viazané na denné štúdium? Ak nastúpi od septembra na externé štúdium, stratí nárok na výživné?

Pomôže mi čokoľvek, čo mi o tejto téme napíšete, prípadne ak mi doporučíte, kde by som sa dozvedela viac. Je mi jasné, že na výživné na svoje dieťa má nárok od jeho otca, výživné spomenuté v otázkach je myslené výživné na moju kamarátku.

Ďakujem.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

acco Pozri príspevok
Veronika on jej ale prestal platiť a zároveň požiadal o zrušenie. Bude jej musieť tie peniaze doplatiť?
Pravdepodobne ano, vo výške ktorú mal stanovenú. O tom rozhodne súd.
aby náhodou neprišiel o vodičský preukaz ...

Stále sa však viac zaoberáme výživným otca študentky ako otca dieťaťa. Prečo ?
0 0
acco acco

acco je offline (nepripojený) acco

Lebo ona s otcom dieťaťa teraz žije a on ju živí, len obaja špekulujú, ako vymôcť nejaké peniaze od jej otca, preto sa aj nevzali a preto ona chce akože doložiť potvrdenie, že je na dennom štúdiu, ale reálne nemá ako do tej školy chodiť pri 2 mesačnom dieťaťi. Mne sa to tiež celé nepáči .... , preto jej zbieram info a snžím sa ju naviesť správnym smerom....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

acco Pozri príspevok
Lebo ona s otcom dieťaťa teraz žije a on ju živí, len obaja špekulujú, ako vymôcť nejaké peniaze od jej otca, preto sa aj nevzali a preto ona chce akože doložiť potvrdenie, že je na dennom štúdiu, ale reálne nemá ako do tej školy chodiť pri 2 mesačnom dieťaťi. Mne sa to tiež celé nepáči .... , preto jej zbieram info a snžím sa ju naviesť správnym smerom....
To si mal napísať na začiatku ...
0 0
acco acco

acco je offline (nepripojený) acco

Lenže keď som tu na začiatku písala tento príspevok, som to ešte ani ja nevedela, ako to naozaj je
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Ahojte prečítala som si a teraz prosím o názor. Syn ide na výšku, na denné štúdium. Dostávam výživné od bývalého 50Eur. Teraz sa zo synom dohodli, že nebude posielať výživné mne, ale synovi a ja mám platiť synovi tiež 50Eur. Je to tak správne? Koľko mám prispievať synovi ja ?, a ako sa mám zachovať keď z internátu každý týždeň príde domov ( navariť ?, oprať?, alebo pýtať nájom? ) S terajším manželom sme sa dohodli ( zatiaľ len mi dvaja), že mu dáme 1500Eur na rok, aby si sám gazdoval a keď príde domov tak pohoda, ale toto ma priznám sa dojalo. Možno to zle vnímam, tak prosím o názor. Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gabi2 Pozri príspevok
Ahojte prečítala som si a teraz prosím o názor. Syn ide na výšku, na denné štúdium. Dostávam výživné od bývalého 50Eur. Teraz sa zo synom dohodli, že nebude posielať výživné mne, ale synovi a ja mám platiť synovi tiež 50Eur. Je to tak správne? Koľko mám prispievať synovi ja ?, a ako sa mám zachovať keď z internátu každý týždeň príde domov ( navariť ?, oprať?, alebo pýtať nájom? ) S terajším manželom sme sa dohodli ( zatiaľ len mi dvaja), že mu dáme 1500Eur na rok, aby si sám gazdoval a keď príde domov tak pohoda, ale toto ma priznám sa dojalo. Možno to zle vnímam, tak prosím o názor. Ďakujem.
Bývalý manžel nemá právo diktovať ti koľko máš dávať synovi. Syn býva u teba, ty budeš financovať jeho náklady na štúdium. /mesačné výdavky na štúdium budú určite vyššie ako 50+50/.Syn je už dospelý, nech požiada o určenie výživného súdom od otca.

Nepoznám tvojho syna - dať mu však do ruky 1500 Eur na rok, aby sám gazdoval - nepovažujem za dobré riešenie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať